[VYŘEŠENO] Pomalý chod notebooku, chybějící drivery, nejde je najít

Dotaz vyřešen reakcí: 07.07.2015 14:51

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.

Témata diskuze jsou zamykána automaticky po dnech bez reakce.

09.04.2015 10:26
příspěvků:31
- | 09.04.2015 10:13

Podívám se na LOG co jsi zaslal do vzkazu a ozvu se ti.

  • tedy notebook pracuje nyní v pořádku?.
  • pokud ti stále větrá je potřeba, jak bylo výše psáno zkontrolovat teploty ( program Speccy ) a popřípadě vyčistit od prachu.

hm pořád jsou tam prodlevy v načítání stránek :-(

ohledně těch driverů, ze stránek sony, na které jsi mne odkazoval, který z balíků je síťový? jestli je tedy mám nahrát?

díky pak za vyjádření k logům

09.04.2015 10:31
ověřen
příspěvků:4 972

Zkontroluj teploty tímto: http://www.slunecnice.cz/sw/hwmonitor/

a dej sem do přílohy screen.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
09.04.2015 10:47
ověřen
příspěvků:2 090
janhannes | 09.04.2015 10:26

hm pořád jsou tam prodlevy v načítání stránek :-(

ohledně těch driverů, ze stránek sony, na které jsi mne odkazoval, který z balíků je síťový? jestli je tedy mám nahrát?

díky pak za vyjádření k logům

Aby bylo jasno: Na stránce Sony není žádný síťový balík. Pokud Tě tam něco může zajímat, je to WLAN driver pro Win7 64bit (to je ten druhý v pořadí), ale pokud Ti wifina na Tvém ntb funguje, tak Tě tam nemusí zajímat vůbec nic.

Prosím, vlož sem screen ze Správce zařízení (Start - pravoklik Počítač - Spravovat - Správce zařízení), pak Ti zkusím říct více.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
09.04.2015 10:49
příspěvků:31

tady je nejprve ta teplota

09.04.2015 10:52
příspěvků:31
satam | 09.04.2015 10:47

Aby bylo jasno: Na stránce Sony není žádný síťový balík. Pokud Tě tam něco může zajímat, je to WLAN driver pro Win7 64bit (to je ten druhý v pořadí), ale pokud Ti wifina na Tvém ntb funguje, tak Tě tam nemusí zajímat vůbec nic.

Prosím, vlož sem screen ze Správce zařízení (Start - pravoklik Počítač - Spravovat - Správce zařízení), pak Ti zkusím říct více.

Tím způsobem to nešlo, vždy ukazuje že to nenašlo cestu, ale přes systém a správce zařízení mám toto?

09.04.2015 11:03
ověřen
příspěvků:2 090

Krátce k teplotám:

Stáhni prográmek Heavy Load, spusť ho a po cca 10 minutách sem vlož znovu screen z HWmonitoru (mimochodem, ten Tvůj HWM se mi nelíbí, mně se zobrazuje jinak, a to teploty minimální, maximální a současné).

Aha, je mi to jasné, kašli na Speecy, stáhni HWMonitor a po deseti minutách HeavyLoadu (se spuštěným HWMonitorem) sem dej screen z toho HWMonitoru. Tam bude to, co chci vidět.

Ke Správci zařízení: Zkus odebrat všechna zařízení s vykřičníkem a restartuj PC. Pak sem screen Správce zařízení vlož znovu. Ta zařízení s vykřičníkem se mi zdají docela zbytečná.

Takhle vypadá můj Správce zařízení: (W7 32bit, jinak podobně jako Ty)

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
09.04.2015 11:14
ověřen
příspěvků:4 972

HW-monitor je k tomu určený!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
09.04.2015 16:28
ověřen

(účet zrušen)
příspěvků:39
janhannes | 09.04.2015 10:49

tady je nejprve ta teplota

dobře myslím, že teploty ukazují velmi zajimavé hodnoty, ale přenechám to zde odborníkům nyní se ti věnují. Budeme komunikovat přes poštu podíváme se na ten LOG.

09.04.2015 16:54
ověřen
příspěvků:2 090

Máš pravdu, hlavně teplota CPU je zajímavá a jestli není v zatížení, tak bych řekl až vražedná.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
09.04.2015 16:56
ověřen

(účet zrušen)
příspěvků:39

Zdravím Tě,

Mě zaujala teplota MB což se zřídka vidí. Podle LOGu FRST co vidím je to na delší řešení.

09.04.2015 17:00
ověřen
příspěvků:2 090

Ano, ale při té teplotě CPU je ta teplota MB docela normální. Musíš uvažovat, že to čidlo teploty MB může být kdekoli, třeba i v těsné blízkosti CPU.

I když to může být i teplota chipsetu, která taky občas bývá zatraceně vysoká.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
09.04.2015 17:45
ověřen
příspěvků:1 873

Je to notebook a jestli nebyl dosud číštěný od prachu tak, jsou teploty si myslím celkem odpovídající, takže vyčistit i od prachu.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
09.04.2015 18:59
příspěvků:31
bluespirit | 09.04.2015 11:14

HW-monitor je k tomu určený!

Zasílám 1x před HeavyLoad
09.04.2015 19:00
příspěvků:31

a Po heavy (pŕi heavy)

09.04.2015 19:06
příspěvků:31

Jinak větrá a větrá i když není spuštěný žádný program, což doposud nikdy nedělal

Web se seká

Word a Excel nejprve neotevře soubor se zprávou X nepodařilo se načíst. Až když to zavřu a otevřu znovu, tak se word i excel rozběhnou

To vše se děje teď ty poslední 4 dny :-(

Např. chrome mám otevřený 1x, ve správci úloh je víckrát, někdy i 10x teď 3x přitom mám jen jedno okno

09.04.2015 19:06
příspěvků:31

a

09.04.2015 19:28
ověřen
příspěvků:2 090

Jestli má CPU v zátěži 83°C a bez zátěže 72°C, pak se nelze divit, že větrá a větrá a větrá......

Jak je to s tou čistotou? Nemanipuloval jsi s chladičem CPU?

Správce úloh je v pohodě.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
09.04.2015 19:37
příspěvků:31

No čistotu nepoznám, mám jen takový ten ztlačený vzduch, kterým jsem se snažil to nějak profoukat asi před rokem, ale preventivně, nebyly žádné potíže

s ničím jsem nemanipuloval, to vše se začalo dít před pár dny

asi budu muset někam do servisu to nechat pročistit a snad to pomůže, nebo to může být ještě něco jiného?

09.04.2015 20:12
ověřen
příspěvků:2 090

"jsem se snažil to nějak profoukat asi před rokem"

Nevěřil bys, co se za rok dokáže v chladicích cestách napěchovat. Minimálně to zkus znovu profouknout (vždy proti směru foukání větráku), ale asi by stálo za to částečně demontovat a vyčistit mechanicky. Ale jestli nemáš žádné znalosti o konstrukci notebooků, nech to na schopném kamarádovi nebo nejraději na servisu.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
09.04.2015 20:19
příspěvků:31

:-) Nemám znalosti o konstrukci notebooků :-) ani ň

děkuju moc za rady, ještě počkám na odpověď Tritong ohledně LOGu

to větrání snad ale nezpůsobuje pomalé načítání stránek, dlouhé spouštění programů, vadu na word a excell (to vše až od 4 dny zpět, nic jsem před 4 dny neinstaloval)

přesto moc děkuji

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.

Témata diskuze jsou zamykána automaticky po dnech bez reakce.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace