[VYŘEŠENO] Pomalý chod notebooku, chybějící drivery, nejde je najít

Dotaz vyřešen reakcí: 07.07.2015 14:51

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.

Témata diskuze jsou zamykána automaticky po dnech bez reakce.

09.04.2015 20:21
ověřen
příspěvků:2 090
janhannes | 09.04.2015 20:19

:-) Nemám znalosti o konstrukci notebooků :-) ani ň

děkuju moc za rady, ještě počkám na odpověď Tritong ohledně LOGu

to větrání snad ale nezpůsobuje pomalé načítání stránek, dlouhé spouštění programů, vadu na word a excell (to vše až od 4 dny zpět, nic jsem před 4 dny neinstaloval)

přesto moc děkuji

V případě přehřátí CPU už dnes snad všechny ntb automaticky omezí výkon CPU, což může v konečném důsledku znamenat přesně to, čemu nechceš věřit.

Fakt je, že k tomu obvykle nedojde náhle, ale jak jsem už řekl, u toho ntb sedíš Ty, ne já.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
09.04.2015 20:31
příspěvků:31

Já tomu nerozumím, takže věřím, jen mi to přišlo spolu nesouvisející, protože tomu nerozumím :-)

09.04.2015 21:06
ověřen

(účet zrušen)
příspěvků:39
janhannes | 09.04.2015 20:19

:-) Nemám znalosti o konstrukci notebooků :-) ani ň

děkuju moc za rady, ještě počkám na odpověď Tritong ohledně LOGu

to větrání snad ale nezpůsobuje pomalé načítání stránek, dlouhé spouštění programů, vadu na word a excell (to vše až od 4 dny zpět, nic jsem před 4 dny neinstaloval)

přesto moc děkuji

Nevěš hlavu podíváme se tomu na zoubek, jen potřebuji ať se držíš co ti píšu do pošty.

10.04.2015 08:15
ověřen
příspěvků:2 090

Nerad bych, aby sis myslel, že nesouhlasím s Tvými radami. Naopak, oba radíme, každý po jiné linii a myslím že obě linie jsou užitečné. Taky se docela těším, až se těmi LOGy prohrabeš a co tam zjistíš, já to neumím.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
13.04.2015 17:15
příspěvků:31
- | 09.04.2015 21:06

Nevěš hlavu podíváme se tomu na zoubek, jen potřebuji ať se držíš co ti píšu do pošty.

Děkuji všem za ochotu, problém vyřešen díky TRITONG = kontrola LOGů a vytvoření scriptu na vyčištění všeho možného nežádoucího.

Ještě jednou díky

13.04.2015 18:11
ověřen

(účet zrušen)
příspěvků:39

Rád jsem pomohl. Není za co. Prosím.

03.07.2015 16:03
příspěvků:31

Ahoj Tritongu,

tak se mi vrátil problém s pomalým notebookem.

Od Tvé pomoci, fungoval celkem svižně, ačkoliv s dost pomalým internetem, než dříve.

Teď už mrzne na všem možném, více než 3 prohlížeče o jen např. 2 oknech u každého, je již veliký nárok.

Jednou jsem stáhl tune up, ale vymazal,
mám jen ccleaner,

nemám ani antimalware, který jsem jen stáhl pro kontrolu a zase vymazal.

Myslíš, že se mám vydat nechat vyčistit notebook někde od prachu?

Může prach způsobovat pomalý chod?

Větrák jede naplno celý den. Musím vždy dát notebook do režimu spánku, aby větrák skončil.

Mám založit vlákno . téma Pomalý chod notebooku?

Po předchozím řešení se docela bojím návalu chytráků, doporučujích XXX utlities, před čímž jsi mně minule varoval.

Děkuji Ti
Jan

03.07.2015 16:35
ověřen
příspěvků:1 873

Dodržel jsi poctivě vše a teď tohle ?

Hm asi za to může ten japonec > Jane Tosamo

Dej sem znovu odkaz na log jak po tobě chtěl minule. :-) ale už ne do vzkazů - pošty, ale rovnou sem.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
04.07.2015 11:33
ověřen

(účet zrušen)
příspěvků:39
janhannes | 03.07.2015 16:03

Ahoj Tritongu,

tak se mi vrátil problém s pomalým notebookem.

Od Tvé pomoci, fungoval celkem svižně, ačkoliv s dost pomalým internetem, než dříve.

Teď už mrzne na všem možném, více než 3 prohlížeče o jen např. 2 oknech u každého, je již veliký nárok.

Jednou jsem stáhl tune up, ale vymazal,
mám jen ccleaner,

nemám ani antimalware, který jsem jen stáhl pro kontrolu a zase vymazal.

Myslíš, že se mám vydat nechat vyčistit notebook někde od prachu?

Může prach způsobovat pomalý chod?

Větrák jede naplno celý den. Musím vždy dát notebook do režimu spánku, aby větrák skončil.

Mám založit vlákno . téma Pomalý chod notebooku?

Po předchozím řešení se docela bojím návalu chytráků, doporučujích XXX utlities, před čímž jsi mně minule varoval.

Děkuji Ti
Jan

Zdravím tě Jane,

můžu se znovu podívat na LOG z programu FRST. Samozřejmě, že vyčištění počítače nebo noteboku patří mezi důležité potřeby správné a plynulé funkčnosti. Tedy doporučuji určitě pročistit tvůj notebok od prachu. ( kord když jsou nyní teploty venku vyšší )

Myslím, že jedno vlákno stačí a můžeš psát zde, kde jsi už řešil problém.

Jen jsem tě upozornil, že spoustu programů typu ( Tuneup , ASC ) a jiné způsobují uživateli více problémů, což si opět porušil.

06.07.2015 16:13
příspěvků:31

Ahoj
tady jsou ty logy

u toho ADDITION jsou nějaký SEX věci, když zadáte vyhledat "sex" ale je to u iexplorer, kterej nepoužívám a zrovna tohle jsou názvy, který jsem rozhodně nestahoval :-) Britney mně fakt nezajímá :-)

http://m.uploadedit.com/ba3e/1436198615787.txt

http://m.uploadedit.com/ba3e/1436198755864.txt

http://m.uploadedit.com/ba3e/1436198790409.txt

a

http://m.uploadedit.com/ba3e/1436198957871.jpg

Někdo nějaký nápad, proč stále větrák a proč internet pomalý při 3 prohlížečích i s jedním oknem?

Díky

07.07.2015 06:12
ověřen
příspěvků:1 873

No problémů tam máš víc než dost, od bordelu, teploty, řadičů, instal. softu i "ne/legal" atd..

Ty utilitky jsi si tam instnul i nedávno znovu, teplotu jsi asi neřešil, nebo jsi se neznínil o výčištění.

Nevím nakolik jsi schopen si to vyčistit sám, jinak servis, a pokud už to tam bude tak i s komplet reinstalem systému, jelikož jak jsi podotknul ani původní řešení k původnímu optimálnímu stavu nevedlo.

Toto se mi jeví jako nejlepší a nejrychlejší řešení.

Nebo pokud to rozebereš a vyčistíš od prachu sám, tím se zlepší teploty, ale další soft očistu a opravu jedině na fóru se zaměřením na viry, a následně dořešit i ten problém řadiče/ovladače, což sečteno bude na pár dnů... (s nejistým výsledkem)

-------------

Co ti vyhovuje nejlépe to si nepochybně rozhodneš sám.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
07.07.2015 13:36
příspěvků:31

A kdybych začal zde:

"ale další soft očistu a opravu jedině na fóru se zaměřením na viry, a následně dořešit i ten problém řadiče/ovladače, což sečteno bude na pár dnů... (s nejistým výsledkem)!"

tam kde mám hledat pomoc řadiče/ovladače

a fórrum na VIRY myšleno mimo Vaše fórum nebo zde u Vás ale v tématech na viry?

Reinstal systému je pro mně krajní řešení.. Těch DAT, Emailů, nastavení schránek, smluv, souborů :-(

Jasně, data se dají zálohovat, ale to ostatní je pak strašně na dlouho dostat do stejné podoby jako dnes

Díky

07.07.2015 13:45
ověřen
příspěvků:1 873

Ano specializované fórum na viry jsi našel správně. (Viry.cz)

A ty problémy se snad vyřeší novým reinstalem s instalací ovladačů, pokud jsou teď ve stavu jakém jsou.

---

Jasně, ale o mejly nepřijdeš, dokumenty a data zazálohovat , jinak vidíš sám, že ten stav v jakém to je, je opravdu špatný.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
07.07.2015 14:29
příspěvků:31

Ale je míněn reinstal cekého systému?? Nové windows? nebo jen nějaké ovladače?

07.07.2015 14:37
ověřen
příspěvků:1 873

Kompletní reinstalace, buď z recovery oddílu, nebo install DVD/CD, v obou případech vše co je na disku se smaže a začneš zase s čistým pc a novým OS.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
07.07.2015 14:38
příspěvků:31

recovery odd nemám, a nejsem si jistý, jestli u SONY VAIO bylo install cd, jinak bych to musel jedině někde koupit

07.07.2015 14:43
ověřen
příspěvků:1 873

Pokud jsi to koupil a byl tam i ten win7 tak by tam recovery oddíl měl být, se mrkni do návodu.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
07.07.2015 14:49
příspěvků:31

To bych viděl jako D ne? to nemám...
Návod nemám :-)

Na fóru rada Mrkni se do návodu, je pro lajka velmi cenná :-)

ale díky za ten tip na reinstall

taky to tak vidím, musím někde zjistit jak se to dělá.

07.07.2015 14:51
ověřen
příspěvků:1 873

Recovery vyvoláš, ten asi běžně nevidíš.

http://lastmanuals.com/manual/SONY/VAIO-VPCEC4M1E

---

Obzvláště pro laika, protože každý nemá po ruce návod k tomu či onomu zařízení, kdežto majitel, byť laik, by ho měl mít a v něm už najdeš postup jestli zmáčknout F10,... a kdy, co kde, jak ..:-)

(Měl by tam být na výběr jak reinstal, tak jen oprava, kdy se soubory zachovají, tedy ovšem i všechen bordel..)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
07.07.2015 15:23
příspěvků:31

A ten bordel nejde vyčistit??
tO JE TÉMA JEN PRO viry?

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.

Témata diskuze jsou zamykána automaticky po dnech bez reakce.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace