Úvod > Fórum > Hardware > Monitory > Výběr nového monitoru-asi IPS 23"

[VYŘEŠENO] Výběr nového monitoru-asi IPS 23"

Dotaz vyřešen reakcí: 05.11.2013 19:08

02.11.2013 17:26
příspěvků:88

Zdravim

Jendou už jsem se ptal, ale nikdo už mi neodpovida, navíc se moje požadavky trochu změnily, takže doufam nevadí, že zakládám nové téma.

Monitor bych chtěl 23" možná i 24" musí být míň než 60 cm široký, předtím jsem chtěl 22" ale teď už mi to příde málo.

Investovat bych chtěl tak 4 maximalně 5k.

Upřednostňoval bych IPS, ale nejsem si tím uplně jistý.

Nepotřebuju pivot ani výškové nastavení jen chci aby šel naklápět.

Využití bude univerzalní: filmy,fotky,internet,dokumenty,ale hodně duležité jsou i hry.

Hodně se mi líbí http://www.czc.cz/hp-pavilion-23xi-led-monitor-23/122675/produkt.

04.11.2013 19:29
příspěvků:85

čau, tvé požadavky jsou dost specifické, takže když je zadáš do filtru u nějakého prodejce zjistíš, že máš na výběr 3 monitory...takže to už je na tobě - asi hlavně vzhled

jinak v současnosti bych šel radši do monitoru s vysokým rozlišením, onp totiž full hd na tak velkém monitoru nevypadá moc dobře...takže bych se nebál i 2560 (uznávám, cena je někde jinde)

to ips je dobrá volba, já rozdíl nepoznám, ale jsem zastánce nových technologií :-D

05.11.2013 15:38
příspěvků:88

To když jsem chtěl 22" tak jsme měl na výběr tři monitory.

Těch 23" už je o dost víc.

Ta uhlopříčka mi nepříde tak velká aby full hd nestačilo,2560 jsou myslím až monitory 27", takže to vyjde nastejno.

IPS bych chtěl hlavně kvůli pozorovacím uhlům, tam určitě rozdíl poznat bude :-D

Ten hp splňuje všechny požadavky a designem se mi opravdu líbí, akordá se trochu bojím té vyžší odezvy kvůli hrám.

05.11.2013 18:15
příspěvků:85

odezva? hm, jaký myslíš že je rozdíl v monitoru s 5ms a 2ms? prakticky žádný, navíc je realita jinde - viz článek ze světa hw - Odezva: přestože je udávaná odezva například 2 ms, reálné hodnoty jsou zcela jinde. Z praktických testů vyplývá, že 3ms TN panel je stejně rychlý jako 6ms S-IPS. Tzn. že odezva je dost nevyrovnaná v různých tónech. Reálné hodnoty mohou být i 4x-5x větší než papírová hodnota.

IPS kvůli pozorovacím úhlům? hm, to hodláš nesedět k monitoru čelem? přijde mi, že řešíš zbytečnosti, hlavní je vědět, na co monitor chci používat a kolik za něj chci dát, parametry jako full hd, repro, usb hub a další už jsou na "rozmazlenosti" kupujícího

takže co se parametrů týče, vybral jsi dobře, vzhled už je subjektivní

05.11.2013 18:29
příspěvků:5 728

tak full hd rozhodne neni rozmazlenost, je to standard.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
05.11.2013 18:31
příspěvků:88

Je mi jasné, že monitor u kterého píšou, že má psanou odezvu 5 má realnou odezvu třeba 20, ale myslel jsem, že monitor který má psanou odezvu 7 má tu realnou ještě větší...

S těmi pozorovacími uhly jsem to napsal špatně, že hlavně kvuli nim.. samozřejmě i kvůli barvám. Spíš sem myslel, že někdo říká, že rozdíl v barvách nepozná, ale u pozorovacích uhlu je ten rozdíl zřetelnější, záleží mi na tom aby když někdo sedí vedle mě to neviděl z negativu (jako u levných tn) :-D

05.11.2013 18:38
příspěvků:85

jasně, full hd se stal standardem, ale jsou i jiné možnosti, takže to není vždy nutnost (třeba u hw který full hd nezvládne)

co se testů týče, tak na odezvu jsou doporučování TN panely, na pozorovací úhly IPS, což ti moc nepomůže, nezbývá než kompromis

05.11.2013 18:54
příspěvků:88

A myslíš, že s tím hp neudělám chybu ?

05.11.2013 19:08
příspěvků:85

nemám s monitory hp zkušenosti, jsem spíš na belineu (ani nvm, jestli se ještě vyrábí )

a nvm, jestli jsi to nepřehlédl - http://www.svethardware.cz/recenze-hp-pavilion-23xi-e-ips-za-hubicku/37937

podle recenze hodně dobrá koupě...

05.11.2013 19:13
příspěvků:88

To jsem četl,i to je jeden z duvodů proč mě zaujal.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace