Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Tovarni obnoveni dat

[VYŘEŠENO] Tovarni obnoveni dat

Dotaz vyřešen reakcí: 22.06.2015 05:32

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.

Témata diskuze jsou zamykána automaticky po dnech bez reakce.

21.06.2015 21:15
příspěvků:8

Ahoj, dnes jsem pracoval na svem Ntb. Nainstaloval jsem si jednu hru a dal restart PC. Po startu mi najela hned modra smrt. Problem je asi v bootovani.

Rad bych obnovil OS do tovarniho nastaveni z BIOSu, pomoci Recovery Media. A mam par dotazu:

1) smazou se mi data po obnove do tovarniho nastaveni?

2) mam na ntb dual boot s linuxem, ze ktereho pisu, smaze se mi me Ubuntu take?

22.06.2015 05:32
ověřen
příspěvků:1 873

Pokud se nejde dostat do stavu nouze k odinstalaci či bodům obnovy.

Pak tou recovery do továrního nastavení se vrátíš k původnímu stavu disku, který byl při nákupu.

.....

Ještě existuje jedna možnost se do nouzového režimu dostat, zkusím to najít.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
22.06.2015 05:57
ověřen
příspěvků:2 090

"Po startu mi najela hned modra smrt."

To je hrozně nepřesné konstatování. Modrá smrt nenajede hned po startu, tedy po zmáčknutí tlačítka Start. Popiš prosím detailně, co ntb dělá od stisknutí Start do naskočení BSOD, včetně časových intervalů, ty odhadni v sekundách.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.06.2015 06:34
ověřen
příspěvků:1 873

Také si myslím, že naskočí až před načtením úvodní obrazovky..

___________

Tady by byl, ten boot do stavu nouze, pokud nejde klasickou cestou.

Stáhni si BootSafe

http://www.majorgeeks.com/files/details/bootsafe.html

- zvolíš možnost Safe Mode - Minimal
- klik tlačítkem Reboot
-------

pokud by jsi chtěl, tak by se dalo z protokolu té havárie najít příčinu, ten najdeš ve složce minidump.

.......

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
22.06.2015 06:41
ověřen
příspěvků:2 090

Nebo taky v systémových protokolech, viz

Start - pravoklik Počítač - Spravovat - Prohlížeč událostí - Protokoly systému - Systém

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.06.2015 07:14
příspěvků:8

no vypada to asi takto, zmacknu na tlacitko Power, ntb nastartuje, objevi se mi Ubuntacka tabulka bootovani, ze ktere si mohu vybrat jestli chci nacist Ubuntu nebo Win 8. Po zvoleni winu mi naskoci modra obrazovka a tato chyba na obrazku

22.06.2015 07:54
ověřen
příspěvků:2 090

A co to udělá, když v BIOSu změníš prioritu bootování a nastavíš Win jako první??

Do BIOSu se podle Tvého popisu musíš normálně dostat - Del nebo F2.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
22.06.2015 08:37
ověřen
příspěvků:4 972

Máš tam napsáno že počítač potřebuje opravit a nemá přístup k médiu na obnovení systému.

Není tam možnost obnovení z recovery oddílu?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.06.2015 11:08
příspěvků:8

Pokud dam bootovat z windows jako prvni, myslim ze mi modra smrt nabehne rovnou.

Mam lenovo Ideaped a na notasu vedle tlacitka Power mam special tlacitko, z nej se dostanu v klidu do Biosu a taky je tam moznost System Recovery, ta nedela vubec nic, aspon ve vysledku

22.06.2015 11:17
ověřen
příspěvků:4 972

Co si myslíš je jedna věc a co se skutečně stane, je věc druhá. Takže poslouchej rady a řiď se jimi, psaním si zde to neopraviš.

To tlačítko se jmenuje Novo a slouží i k obnovení systému do továrního nastavení.

Mělo by se mačkat při vypnutém notebooku - doporučuji udělat to, co dělá málokdo - Přečíst si manuál k notebooku!

Trochu později mi došlo, že tam máš ještě Ubuntu. Nevím jakým stylem si to instaloval, ale je celkem možné, že recovery oddíl je pryč a tudíž Novo fungovat nebude.

Pokud sis udělal recovery DVD, pak to by fungovat mělo.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.06.2015 11:33
příspěvků:8

Jo, tl. Novo jsem mackal pri vypnutem ntb, jinak by mi to ani neslo. Pak jsem si hral v Biosu s nejakymi nastavenimi a po spusteni se mi zobrazilo ze musim pouzit recovery tools, ktere nemam. A pod tim bylo ze muzu zmacknout F8, po kterem se mi zobrazil nasledujici obrazek.

Ze soubor winload.efi je rozbity?

Jo a pri znovuspusteni se mi tato obrazovka uz nezobrazila.

22.06.2015 11:39
ověřen
příspěvků:4 972

Podívej se ještě do Správa disků zda je tam Recovery oddíl a dej sem screen. Myslím že tam není. Pak budeš potřebovat recovery medium /DVD/.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
22.06.2015 14:59
příspěvků:8

To je mozny, ale kdyz kouknes na konec, je tam oddil PBR_DRV a koukl jsem se na net a nasel jsem toto:

https://amigotechnotes.wordpress.com/2014/01/17/reset-your-lenovo-computer-with-windows-8/

pomoci toho by to slo vratit do tovarniho nastaveni, ne?

23.06.2015 07:46
ověřen
příspěvků:4 972

Nevím a ten obrázek je nečitelný.

Na mém Lenovu je to takto - poslední oddíl.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.06.2015 19:14
příspěvků:8

no nic, diky za rady, dal uz si asi poradim sam, zalohuju si data, pak to zkusim obnovit do tovarniho nastaveni a pokud to nepujde, tak to jednoduse preinstaluju

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.

Témata diskuze jsou zamykána automaticky po dnech bez reakce.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace