Upoutávka
Úvod > Fórum > Internet > modem/router s WDS

[VYŘEŠENO] modem/router s WDS

Dotaz vyřešen reakcí: 31.07.2013 10:54

30.07.2013 11:45
příspěvků:3

Dobrý den,

mám problém potřebuji zvětšit dosah domácí wifi sítě, proto jsem zakoupil další zařízení EDIMAX BR-6228nS, které chci použít jako repeater, přes funkci WDS (jelikož není možné oba router spojit kabelem) a prodloužit tak dosah signálu. Avšak můj stávájící modem/router (zároveň) EDIMAX AR-7084gB neumí funkci WDS a je potřeba ho nahradit.

Problém je v tom, že na internetu nemohu najít modem/router, který by uměl WDS zároveň. Poslední který to uměl byl EDIMAX AR-7266WnB, který však už není v prodeji.

Proto se ptám napadá někoho jak tento problém vyřešit? Děkuji moc za rady.

Ještě bych dodal, že mám klasické ADSL od O2. VDSL kvůli vzdálenosti není možné

30.07.2013 15:45
příspěvků:5 728

Není WDS o tom, ze rotuer prijme signal a pak ho posle dal? Tam neni zadna podminka, aby predchozi router umel WDS.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
30.07.2013 20:11
příspěvků:3

Ano je to o tom, ale když to chci přes wifi tak to musí umět obě zařízení jak to, které internet prvotně vysílá, tak to kterého jen opakuje :P

30.07.2013 21:13
příspěvků:5 728

Jo, tak to jsem si spletl s universal repeater - tento mod by taky mel mit. Oprpti wds ma vyhodu v tom, ze je jedno na co se pripoji.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
31.07.2013 09:28
příspěvků:3

Vyzkoušeno a máte pravdu universal repeater se mi povedlo nastavit. Děkuji za tuto radu ;)

Jen mám teď problém, že se nemohu připojit na modem, ale pouze na repeater. Tváří se jako,kdyby mezi sebou měli nějaký tunel a modem mohl obsluhovat pouze repeater. Pokud odpojím repeater ze sítě mohu se bez problému připojit i na původní modem. Nevíte čím by to mohlo být?

31.07.2013 10:54
příspěvků:5 728

nemají stejný název?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace