Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Místo DVD mechaniky HDD?

[VYŘEŠENO] Místo DVD mechaniky HDD?

Dotaz vyřešen reakcí: 02.02.2016 12:03

02.02.2016 09:57
příspěvků:6

Zdravím!

Koupil jsem si Lenovo IdeaPad Z70-80, kód 80FG0046CK. Nicméně HDD má jen 5200 otáček a je dost pomalý na hraní her. Napadlo mě, jestli není možné místo DVD mechaniky dát (i přes redukci) nějaký rychlejší disk, nejlépe SSD. Nebo by bylo lepší hry instalovat na externí hdd/flash?

Předem moc děkuji za rady.
S pozdravem
Básnílek

02.02.2016 10:11
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
02.02.2016 12:03
ověřen
příspěvků:2 090

Především žádný notebook není dostatečně vhodný na hraní her. A Tvé Lenovo v té cenové relaci je babral. Možná extra složené PC v této ceně by jakž takž mělo "herní" úroveň.

A za druhé: rychlost HDD má minimální vliv na rychlost ve hrách.

A za třetí: Ani USB 3.0 nemá větší rychlost (propustnost), než klasicky přes řadič připojený HDD.

Takže SSD místo mechaniky dát můžeš, notebook minimálně zrychlí náběh a načítání souborů z SSD, ale to je tak všechno

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
02.02.2016 15:26
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
02.02.2016 15:29
ověřen
příspěvků:2 090

To já vím. Takže normální notebook v cenové relaci řekněme do 40.000,- Kč se stejně nedá považovat za herní.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace