Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Co mi tento Notebook ujede ?

[VYŘEŠENO] Co mi tento Notebook ujede ?

Dotaz vyřešen reakcí: 28.04.2015 07:02

27.04.2015 15:51
příspěvků:2

Ahoj, potřeboval bych vědět co mi tento NOTEBOOK rozjede.

Intel Pentium Quad Core N3540 Bay Trail-M, 15.6" LED 1366x768 lesklý, RAM 4GB, Intel HD Graphics, SSHD 500GB 5400 otáček + 8GB cache pro zrychlení běhu OS, DVD, WiFi, Bluetooth 4.0, HD webkamera, čtečka karet, HDMI, USB 3.0, 4 článková baterie, Windows 8.1 64 bit

Moc bych chtěl aby mi to rozjelo Counter Strike : Global Offensive :-D

Já se totiž v Noteboocích nevyznám :-D
Předem děkuji za odpověď.

Normální kluk :D
27.04.2015 16:47

(účet zrušen)
příspěvků:9

(SÁM SI AKTUÁLNĚ TAKÉ VYBÍRÁM NOTEBOOK) :-)

Tak co se týče procesoru, Intel N3540 je celkem špatná volba. Co se týče výkonu procesoru, ačkoliv je to 4-jádro dodává na všechny čtyři jádra poměrně malý výkon. V případě využití jenom jednoho jádra, je to už celkem bída. Integrovaná grafická karta od Intelu je akorát na zabití pokud chceš něco na hraní. RAM je v pohodě 4GB, ostatně ta je v podobné cenové kategorii úplně všude. Nevím mno, pokud chceš něco lepšího tak si připlať, nebo vyber jiný notebook :-)

Co jsem se koukal na HW hry, tak jsou velmi nízké ale jak říkám. Připlatit nebo vybrat jiný. Co jsem poznal z popisku tak je to možná LENOVO. Pokud si můžeš připlatit, je tady spousta lepších notebooků co se týče výbavy(NAPŘ.) :

https://www.tsbohemia.cz/lenovo-ideapad-b5400-cerny-59428856-_d200616.html (Lepší procesor, mnohem vyšší výkon na jedno jádro, dedikovaná grafika NVIDIA) - Cena je hodně příjemná, bohužel šetřilo se jinde: Například problémový touchpad u kterého doporučuji koupit myš jinak se asi zblázníš a podprůměrný displej

Kdyžtak si více přečti v tématu Notebook do 11 000KČ tady na fóru.

28.04.2015 05:25
příspěvků:2

Mám ještě jeden NOTEBOOK :-D
Typ procesoru: Intel Celeron (Bay Trail)
Model procesoru: N2940(1.83/2.25GHz)
Počet jader procesoru: 4
Operační systém: Windows 8.1
Rozlišení displeje: 1366 x 768 (HD)
Úhlopříčka displeje ["]: 15,6
Grafická karta: NVIDIA GeForce 920M
Velikost grafické paměti [MB]: 1 024
Optická mechanika: DVD
Typ pevného disku: HDD
Počet pevných disků: 1
Ot./min pevného disku: 5 400

Velikosti úložného prostoru (součet) [GB]: 1 000

Typ paměti: DDR3
Velikost operační paměti [GB]: 4
Bluetooth: Ano
Typ síťové karty: LAN, WLAN
Wi-Fi standardy: b, g, n
HDMI: Ano
VGA [D-Sub]: Ano
Počet portů USB 2.0: 1
Počet portů USB 3.0: 1

Normální kluk :D
28.04.2015 07:02

(účet zrušen)
příspěvků:9

Procesorje slabý, je skoro totožný s procesorem u prvního notebooku. Doporučuji se procesorum od Intelu se značením Nxxxx vyhnout. Bohužel si je mnoho výrobců v podobné cenové kategorii vybírají do svých notebooků. Graficka karta nevypadá špatně, bohužel jsem pro ni žádné benchmarky nenašel. Zdá se, až na celkem nizky takt celkem v pohodě. Kdyztak mi sem hod kolik chceš za něj zaplatit, nebo mi sem rovnou házej odkazy na ty notebooky, který mi tu ukazujes.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace