[VYŘEŠENO] boot pc

Dotaz vyřešen reakcí: 21.05.2016 12:22

21.05.2016 10:52
příspěvků:6

Zdravím, včera jsem zaměnil za staré komponenty (deska, procesor) nové. Nyní je sestava taková to: INTEL i5 4460, nvidia GTX 760, 8GB ram, a zdroj 500W (nevím jestli skutečných) - FSP500-60GLN(80)

Stalo se mi že PC 1-2x na skočil, poté nic, stalo se tak po výpadu pojistek. Zdroj mam už asi 8 let.. Tipuji že se pohybuji na hraně W zdroje...

Ještě teda jsem zkoušel měnit ramky a nic.

Ramky jsou: 2x Zeppelin ultra CL9 4G 1333/5128

Zkusim tedy odpojit grafiku a ramky, a uvidíme jestli naskočí. Jinak nějaké další rady ?

Diky všem

Edit: jeste samozejme mam 1x HDD a 1x SSD

Edit2: Vyndal jsem 1 ramku a grafiku -> vypadly pojistky -> komp se rozjel ale bez obrazu(?), poté jsem zapojil další ramku a už bez odezvy.

21.05.2016 11:52
ověřen
příspěvků:4 972

//Stalo se mi že PC 1-2x na skočil, poté nic, stalo se tak po výpadu pojistek. Zdroj mam už asi 8 let.. Tipuji že se pohybuji na hraně W zdroje...// Tomuto moc nerozumím, ale pokud lítá jistič, chce to nový zdroj.

A už vůbec nerozumím nadpisu :-( boot pc co to je?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.05.2016 11:59
příspěvků:6

Omlouvám se za nepřesnost, jde o to že počítat nejde vůbec spustit.

Když vyndám ramku a grafiku, tzv. zůstane jen procesor, 1x ram, a disky, tak počítač naběhl ale bez obrazu. Přidal jsem 1 ramku, počítal nenaběhl ani do biosu. takže hádám, že půjde o zdroj, ačkoliv ten zdroj mi nepřijde slabý, jako starý.

21.05.2016 12:02
ověřen
příspěvků:4 972

Jak, resp. proč vypadly ty pojistky? Zdroje je podezřelý, ale chce to více info.¨

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.05.2016 12:10
příspěvků:6

Ty pojistky vypdávaly už dříve, když jsem vysál počítač, zapojil zdroj a přepl z 0 -> 1 zdroj, tak občas vypadly v mém bloku baráku. Teď vypadnou bych řekl náhodně, někdy v něm nic neměnim, někdy vyměnim ramky. Zase na druhou stranu, co se týče spotřeby, tak by to měl v pohodě utáhnout ještě k tomu bez grafiky s 1 RAM, do toho se zapojuje to, že mi nešel obraz.

Ještě abych dodal, když jsem měl zapojené ramky 2x 2GB tak po jednom výpadu pojistek pc naběhl do funkčního stavu.

21.05.2016 12:12
ověřen
příspěvků:2 090

Hádáš místo toho, abys diagnostikoval. Jestli Ti v minimální konfiguraci nenaběhne obraz, zkus ještě normální RAMku, např. Kingston, a ne Zeppelin, které z 10 ks stojí 11ks za h..no. Pokud ani pak nenaběhne, tipuju to na vadnou desku nebo grafiku. Osmiletý zdroj není žádný zázrak, ale podle toho, co tu uvádíš by alespoň na zkoušení a základní provoz PC (bez náročných aplikací - hry apod.) měl stačit

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
21.05.2016 12:16
ověřen
příspěvků:4 972

Vzhledem k tomu že má novou desku, spíš bych počítal s vadným zdrojem. Ani vadná deska nemůže vyhodit pojistky.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.05.2016 12:20
ověřen
příspěvků:2 090

Taky hádáš místo diagnostiky. Pokud mám věřit tomu, že PC naběhne, ale bez obrazu, tak to na 99% nezpůsobí vadný zdroj.

A jestli vyhazuje pojistky není ověřené. Podle toho, co tazatel píše, spí stojí za prd instalace v baráku.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
21.05.2016 12:21
příspěvků:6

Strčil jsem tam ramky co jsem měl na té desce předtím, a také nic. Opět vypadly pojistky. Na desce pokaždé svítí červená led - System on. K lepším kingston. se teď nemám bohužel jak dostat.

21.05.2016 12:22
ověřen
příspěvků:2 090

Zkus jiný zdroj, jinak se dál nedostaneme.

Červená LED je jen červená LED, vůbec nic nevypovídá o tom, zda systém naběhl.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
21.05.2016 12:23
ověřen
příspěvků:4 972

Nehádám:
1/ Deska je nová
2/ Zdroji je 8 let

3/ Ani ty nejblbější RAM nevyhodí pojistky

a mnoho dalšího...

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.05.2016 12:25
ověřen
příspěvků:2 090

Nehádáš, vaříš z vody. Už jsem zažil (ne osobně) několik nových vadných desek. A že RAM vyhazují pojistky je totální blbost, kterou jsem nikdy neřekl!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
21.05.2016 12:29
ověřen
příspěvků:4 972

///Taky hádáš místo diagnostiky. Pokud mám věřit tomu, že PC naběhne, ale bez obrazu, tak to na 99% nezpůsobí vadný zdroj.

A jestli vyhazuje pojistky není ověřené. Podle toho, co tazatel píše, spí stojí za prd instalace v baráku.///

Už mlčím, ale na závěr se přikláním k vadnému zdroji.

A na tu poznámku že hádám, ale narozdíl od tebe nediagnistukuji, přiznávám, že opravdu jen tipuji, dle zkušeností. Víc dělat nemohu.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.05.2016 12:31
příspěvků:6

Instalace tu stojí za prd to je pravda, máme tu s tím problémy. Ovšem to by ty pojistky přece nevyhohazovala v při náhodných někdy žádných úpravách. Zkusím někde sehnat zdroj.

21.05.2016 12:33
ověřen
příspěvků:2 090

Rozumná řeč.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
21.05.2016 14:00
příspěvků:513

Zdravím. Poviem toľko, čo už tu bolo xy-krát spomenuté a to že: nie je 500W zdroj ako 500W zdroj. Samozrejme rozdiely sú v značke(kvalita), účinnosťi atď... Ty nemôžeš čakať, že na 8 ročný zdroj dáš high end súčiastky a budeš čakať že ti to pôjde. Ďalšia vec je že niektoré procesory sú robené na 4pin napájanie a niektoré na 8pin. Nie je to že hala-bala vyberiem čo pasuje a pôjde všetko ako má. Skúsil by som zdroj, prípadne pozrieť to napájanie na doske, pretože ak máš 4pin,tak tie sú na celerony alebo i3 a pod... To môj názor :-).

edit: Hoď sem prosím ťa link na dosku. Ďakujem.

edit2: Pozeral som ten zdroj a poviem že fortrony stoja samé o sebe za h..no a ešte k tomu 8 ročný deduško nehovoriac.

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
21.05.2016 14:58
příspěvků:6

Díky všem za rady. Bylo to opravdu zdrojem. Vyměnil jsem zdroj a šlape to, avšak ve starém zdroji jsem nenašel žádne anomálie. Takže mě čeké další investice do zdroje, jestli bych mohl poprosit o nějaký link na nějaký kvalitní, který podrží tu sestavu co jsem napsal hore.

Ještě jednou díky :-)
Edit: ta deska je asus B85 pro gamer

21.05.2016 15:50
příspěvků:513

Ahoj. Do budúcna niečo silnejšie s 80+bronze od seasonic https://www.czc.cz/seasonic-ss-600et-f3-600w/113874/produkt alebo prípadne niečo lacnejšie https://www.czc.cz/zalman-zm600-gsii-600w/155903/produkt . Daný Zalman mám aj ja a už polrok bez problémov. Podotknem, že dané zdroje majú napevno kabeláž a je na tebe či vyberieš modulárny zdroj alebo nie. Ale tie sú samozrejme drahšie :-).

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
21.05.2016 16:38
ověřen
příspěvků:4 972

Anomalie ve zdroji bývají vyteklé kondenzátory. Ale u zdroje bych byl velmi opatrný, pokud je vadný, může zničit PC.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace