Co vám na fóru chybí? Podělte se.

12.04.2015 18:35
ověřen
příspěvků:2 090
bluespirit | 12.04.2015 18:31

Možná by bylo vhodné, poštelovat to tak, aby odeslaný příspěvek měl několik minimálně znaků, třeba 10.

Tady je téma jenom s názvem, ale bez vysvětlení!

Někdo z PC-helpu něco zkoušel, viz téma "4chan problem"tamtéž.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.04.2015 18:40
ověřen
příspěvků:4 972

Pokud vím, pak na PC-Help je minimální počet znaků zavedený.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
19.04.2015 12:19
ověřen
příspěvků:4 972

Je nutné, aby se v sekci Nová témata zobrazovala i témata vyřešená?

A také by bylo fajn mít tu sekci Vaše příspěvky, aby každý uživatel viděl na co on a následně někdo jiný /na jeho příspěvek/ reagoval.

Často se jedná o stejné, nebo velmi podobné dotazy, na které je stejné řešení. Pokud jednou již někdo odpoví, nemusí pak odpovídat znovu, ale jenom odkáže na svůj příspěvek.

Také bych někde pod čarou uvítal Vaše oblíbená témata, kde je možné si jakýkoliv příspěvek uložit a později se k němu vrátit.

Některé rady jsou univerzální a pokud jsou takto uložené, lze je hned prezentovat tazateli.

Na jiném foru mám uloženo pár desítek kvalitních a obsáhlých rad. Pokud tazatel přijde se stejnou závadou, kliknu na oblíbené, vyberu správný odkaz a během minuty má radu /radu kterou jsem nenapsal třeba já, ale někdo jiný a já si ji jako dobrou uložil/.

Také se dá tazateli napsat, že to už tu bylo a ať hledá, ale to je fakt někdy složité. Pokud má člověk najít i to co sám před osmi lety napsal, pak je to opravdu hledání na dlouhé zimní večery.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.04.2015 13:28
ověřen
příspěvků:4 972

Teď jsem si všiml, že se zde mnohé a k lepšímu změnilo. Super.

Jen bych ještě opakovaně prosil o to "Oblíbené" a hned to vysvětlím.

Někdo položí dotaz a Franta mu regulérně a dobře poradí. Já si to uložím do oblíbených.

Pak přijde Jarda s podobným nebo stejným dotazem a já so otevřu Oblíbené a tu odpověď mu postnu.

Nemusím mu psát něco jako už to tady bylo, už tu byla regulérní odpověď, ale zrovna mu dám na tu radu odkaz.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.04.2015 14:27
moderátorověřen
příspěvků:537

Uz asi chapu, uvidim jak to pujde.

správce PCforum.cz, provozovatel http://rychlost.cz , http://www.netstranky.cz - vše co píšu je bez záruk :) to jak si s tím naložíte je zcela na vás
29.04.2015 14:35
ověřen
příspěvků:4 972

Jasně :-)

Já měl na jiném fóru /už tam nejsem/ jakousi knihovnu "Oblíbené".

Tam byly uloženy nejen moje rady, ale i rady jiných uživatelů a zpravidla to byly odpovědi ne opakující se otázky.

Pokud takový dotaz přišel, nemusel jsem tazateli psát "hledej, už to tu bylo", ale rovnou jsem rozklikl Oblíbené, kde měl radu i s jejím autorem a v případě potřeby s ním mohl komunikovat a poradit se, co dál.

Vypadá to takto:

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.04.2015 14:38
ověřen
příspěvků:4 972

No bohužel editace mi zde nedovolí vložit screen. Tak tedy takto:

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.04.2015 15:12
ověřen
příspěvků:1 873

Ať se koukám jak se koukám, asi potřebuju silnější skla :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
29.04.2015 15:36
ověřen
příspěvků:1 280
bluespirit | 29.04.2015 14:35

Jasně :-)

Já měl na jiném fóru /už tam nejsem/ jakousi knihovnu "Oblíbené".

Tam byly uloženy nejen moje rady, ale i rady jiných uživatelů a zpravidla to byly odpovědi ne opakující se otázky.

Pokud takový dotaz přišel, nemusel jsem tazateli psát "hledej, už to tu bylo", ale rovnou jsem rozklikl Oblíbené, kde měl radu i s jejím autorem a v případě potřeby s ním mohl komunikovat a poradit se, co dál.

Vypadá to takto:

Ono by celkově bylo fajn, kdyby tu někde byly takové ty základní a často kladené dotazy. Možná bych přidal do rubrik (hardware, software, internet atd..) rubriku "Stavba PC" a udělal bych jakýsi formulář, který by se zobrazil právě při výběru této rubriky(při tvorbě nového téma). Ten by obsahoval informace jako maximální cena, operační systém, požadované periferie(myš, klávesnice, příp. monitor), nějáké vyžadované komponenty a nějáký vlastní popis. Bylo by to lepší, efektivnější a asi i přívětivější pro uživatele na obou stranách.

Ale to je jen nápad :-) Je otázka, do jaké míry je to realizovatelné.

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
29.04.2015 18:47
ověřen
příspěvků:442

Formulář by mohl být fajn. :-) Jen pár připomínek.

- Ceně nechat volnost, nedávat rozmezí (je to na jiném fóru a nezdá se mi to efektivní). Prostě dát textové pole kam zadá hodnotu ručně. :-)

- Periferie bych naopak vytvořil seznam, aby se nad tím zamyslel a "odfajfkoval" to co chce (monitor, myš, klávesnice, webka, wifi kartu, repro, a další by se vychytaly časem, případně položka další s text. polem).

- Pak by bylo potřeba účel, pro který bude PC využíváno a to bych také nechal jen textové pole.

---

Je to takový můj poznatek, že rádci přihlíželi pouze k maximální ceně daného rozmezí a tazatelé stále zapomínali na různé periferie, které vlastně chtěli a účely byly kolikrát nepřesné a ve výsledku to byl multimediální PC než pouze kancl nebo herní PC.

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
30.04.2015 08:41
ověřen
příspěvků:4 972

Nemyslím si že je třeba formulář.

Spíše by tu mohla být sekce "Rady se sestavením PC" a k tomu návod, co všechno má tazatel uvést. Nejsem přes HW a tak to nastíním jenom orientačně.

1) Maximální cena

2) Se systémem nebo bez a případně s jakým

3) Periferie ANO/Ne , pokud ano, pak monitor jaký?

4) K čemu bude PC používán
atd...

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.04.2015 08:45
ověřen
příspěvků:1 873

Netlačtena pilu, :-) je toho hodně, chce to jen čas a toho není mnoho :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
30.04.2015 08:52
ověřen
příspěvků:4 972

Na žádnou pilu se netlačí je to jen volna diskuze. A času je habaděj.

Ale chce to tady trochu rozhejbat a naučit se lidi chodit - je to jak na pohřbu :-D

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.04.2015 10:12
moderátorověřen
příspěvků:537

Většiou čím je neco složitejší tím méně to lidi používají. Delat lidem mantinely né vždy funguje. Se podívejte třeba na bazos.cz, 10 let naprosto stejný, žadné další volby v formuláři editace inzerátu a funguje to.

správce PCforum.cz, provozovatel http://rychlost.cz , http://www.netstranky.cz - vše co píšu je bez záruk :) to jak si s tím naložíte je zcela na vás
30.04.2015 10:23
ověřen
příspěvků:4 972

Mantinely ne, ale jistá pravidla ano. Je třeba, aby ten člověk uměl popsat, co např. při sestavení počítače požaduje.

Pokud napíše jenom. "Chci počítač ta 15 tisíc", pak na základě této jednoduché otázky nelze poradit. Vyžaduje to další komunikaci a otázky - chceš tam i monitor, chceš systém a jaký atd.

Tohle by mělo být již v původním dotazu a ne aby to z dotyčného někdo musel dolovat.

Pak se totiž může stát, že ten kdo by poradit chtěl a uměl, na ten dotaz reagovat nebude.

Přece jenom máme i jiné zájmy a čas je omezený.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
01.05.2015 11:35
ověřen
příspěvků:2 090

Tak mě teď napadlo, zda by nešlo u vzkazů vložit ten levý boční panel se smajlíky, jako je tady u reakcí. Přece jenom vzkazy jsou občas trochu osobnější a nějaký ten smajlík by se tu a tam hodil.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
01.05.2015 12:48
ověřen
příspěvků:2 090

A další dvě drobnosti:

1.) Mám dojem, že zde není možnost editace a úpravy příspěvku (tohle jsem chtěl připojit k mému předchozímu příspěvku, ale nenašel jsem "příslušné tlačítko").

2.) Uvítal bych, kdyby se alespoň na úvodní stránce (lépe na všech stránkách) zobrazoval čas (ať už systémový nebo čas ve fóru.)

PS: Editace funguje, jen u mého předchozího příspěvku to tlačítko jaksi zmizelo.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
03.05.2015 17:47
ověřen
příspěvků:1 873

100 lidí 100 názorů/nápadů, ale myslím, že není daleko doba kdy to bude fungovat nějak podobně jako třeba seznam, kdy po přihlášení si každý může nacvakat - navolit jak to chce, samozřejmě taky to zatím není úplně na 100% , ale takhle nějak by to do budoucna mohlo nebo bude fungovat doufám i třeba na fórech, na nějakém základu si to pak přihlášený uživatel bude moci (rozvržení/top atd.atd..) namrskat k obrazu svému   už aby to bylo .. :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
12.05.2015 11:22
ověřen
příspěvků:4 972

Stále se zde nějak neumím zorientovat. Hlásí mi to reakce na fóru 2, ale já nevím jak je najít, abych to nemusel pročítat všechno. Co dělám blbě?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
12.05.2015 12:27
ověřen
příspěvků:2 090

Jsem na tom podobně, hlásí mi to 1 reakci a nikde nic. Je to patrně reakce ve smazaném tématu, kterou jsem si nestačil přečíst. Když by to upozornění šlo smazat, nezlobil bych se.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace