Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Upgrade zdroje + nové CPU

[VYŘEŠENO] Upgrade zdroje + nové CPU

Dotaz vyřešen reakcí: 29.11.2014 20:13

28.11.2014 23:25
příspěvků:2

Zdravím, Plánuji upgrade mého PC, a to o nové CPU. Háček je v tom, že by mi zdroj už nejspíše nestíhal, a druhá věc je, že zdroje a celkově PC komponenty jsou mi absolutně neznámé. Prosím o radu.

Zdroj: No-name 450W (Bohužel není nikde vypsaný přesný název)

Procesor: CPU AMD FX-4300 4core Box (3,8GHz, 12MB)

Grafická karta: MSI AMD R9 270 GAMING 2G

Základní deska: ASUS M5A78L-M LX, AMD 760G, 2xDDR3, VGA

Zdroj bych pořídil nejspíše: Corsair VS650

CPU: Rozhoduji se mezi:
AMD FX-8320
AMD FX-6300

Kdybych zakoupil již zmíněné AMD FX-6300 Stíhal by ještě můj starý zdroj? Po případě ta výkonnější varianta?

Omlouvám se, že to je nejspíše nepřehledné. Všechno jsem se to snažil promyslet jak to vypsat, a tohle s toho vzešlo :-D Prosím o jakoukoliv odpověď. Děkuji předem!

29.11.2014 20:13
ověřen
příspěvků:1 873

Na tvém místě bych tam dal nový zdroj, tyhle noname, navíc už letité nedávají to co dávaly jako nové ...

Záleží na tom co tam všechno máš, ale měl by stačit i kvalitní zdroj s 550W,

Jsou na netu calculátory, kde si zadáš komplet sestavu a vypíše ti návrh zdroje, když ho povýšíš o nějakou rezervu (např. + 80 W) tak budeš mít optimální zdroj...

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
29.11.2014 21:28
příspěvků:2

Díky za tu zmínku o těch Calculátorech. Podařilo se mi to vygooglit a mělo by mi stačit asi tak 500W až těch tvých zmíněných 550W na to silnější CPU . . každopádně pokud budu zas za 2 roky měnit grafiku, tak už mi to bude žrát celý barák :-D Díky za odpověď! Už vím po čem se dívat. Ještě jednou díky za radu! :-)

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace