Úvod > Fórum > Hardware > Monitory > OUT OF RANGE

[VYŘEŠENO] OUT OF RANGE

Dotaz vyřešen reakcí: 20.01.2015 16:56

19.01.2015 15:54
příspěvků:9

Zdravím, jsem zoufalá. V klidu jsem přišla k PC, u něj bratr - zaplá hra - rychle chtěl nejspíš na plochu - tudíž namačkal něco zle a na monitoru se najednou objevilo out of range. Stalo se to poprvé, grafiku mám v pořádku, ovladače také, takže tímhle bych se nezabývala. Po vypnutí a zapnutí mi normálně načítal windows - ale u přihlášení opět Out of range. Mám WIN XP a tento monitor - http://lcd-monitory.heureka.cz/ecg-1903/ .

Pomohl by někdo, co s tím? Nebude to něco v BIOSu nebo tak? Do pár hodin budu mít k dispozici "dospělou ruku", sama se konat bojím, ale toho dotyčného s problémem obeznámit musím - není to IT profík, ale dost už pomohl.

Děkuji předem za pomoc !!!!!!

19.01.2015 18:27
ověřen
příspěvků:1 873

Mrkni se do nastavení rozlišení a obnovovací frekvence.

A uprav to na ten tvůj monitor (1280x1024) pokud má ovladače můžeš je instnout, někdy se to upraví i takhle.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
19.01.2015 18:37
příspěvků:9

Pořád nemám šanci s tím něco dělat - takže se ptám bez manipulace - to nastavení najdu pak kde? někde za pomocí nějakýho režimu?

19.01.2015 18:45
ověřen
příspěvků:1 873

Tak zkus v biosu nastavit výchozí ..nastavení.

Myslím, že je to > Load Setup Deafults

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
20.01.2015 16:56
příspěvků:9

~ Zapneme počítač - těsně před načtením Windowsu se dokola snažíme namačkat F8 - pokud vyjede modrá tabulka ohledně BOOT - dáme ESC a zmáčkneme opět F8 - přečteme si nabídku - pokud je tam jen načtení WIN - opět F8 - spustíme režim VGA - v něm se nám totiž WIN spustí - ale ve strašně malém rozlišení, že člověk sotva vidí start a pár složek - teď už klasicky - do prostoru plochy pravým tlačítkem Vlastnosti - Nastavení - Rozlišení obrazovky a dáme si třeba 1280x1024 .. Dáme ENTER - problém vyřešen - pro jistotu PC restartovat. ~

(v podstatě je to podle svata, ale více rozepsané. díky za reakce.)

20.01.2015 18:17
ověřen
příspěvků:1 873

No jo no, nerozepisoval jsem to proto, protože jsem z tvého popisu myslel, že se nedostaneš vůbec do win -plocha.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace