Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Názor na notebook

[VYŘEŠENO] Názor na notebook

Dotaz vyřešen reakcí: 09.05.2017 15:37

06.05.2017 19:50
příspěvků:19

Zdravím. Zvažuji koupi tohoto notebooku. https://www.alza.cz/asus-zenbook-ux410ua?dq=4526253&o=1

Plánuji ho používat na zápisky na VŠ a po příchodu domů ho připojit k většímu monitoru, klávesnici a myši. Chtěl bych se tedy zeptat jestli s ním má někdo nějaké zkušenosti. Přemýšlel jsem i nad verzí s i5, ale ta se dělá jen s 512gb SSD a to je 8 tisíc nahoru.

09.05.2017 14:37
příspěvků:8

Dobrý den,

koukal jsem na ten laptop a dle mého názoru, by pro zápisky a připojení k 2. monitoru mělo stačit. Pokud by jsi chtěl na tom hrát hry, tak na to už ti stačit nebude (samozřejmě záleží jaké hry by jsi hrál).

Jediný co, tak si ohlídej kabely na ten druhý monitor, aby měl téže hdmi, popřípadě hledej nějaké redukce. Jenže, ty redukce né vždy fungují (třeba hdmi - vga) záleží na grafické kartě a výstupu hdmi. Pokud má tvůj monitor hdmi vstup tak jsi v suchu, pokud ne, a redukce hdmi - vga nepomůže, tak pak bude třeba převodníku, který jsou dražší. Popřípadě můžeš zkusit vyhledat jiný laptop s vga výstupem.

A pokud jde o tu paměť, tak lze si sehnat třeba i po bazarech větší

ssd a nemusíš platit tolik a ten procesor tě zas tak moc nezachrání, když máš trochu na nic grafiku.

Hezký den,
Psycho

09.05.2017 15:37
příspěvků:19

Děkuji za zhodnocení. S monitorem nebude problém, protože budu kupovat nový. Hledal jsem notebook s integrovanou grafikou, protože jsem od pár lidí slyšel, že občas bývají problémy s připojením druhého monitoru k dedikované grafice. Pokud to tak není bude určitě lepší pořídit nějaký notebook s 940mx.

11.05.2017 21:48
příspěvků:8

Taky možné řešení.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace