Úvod > Fórum > Inzerce, bazar > jaký stolní počítač si mám koupit?

[VYŘEŠENO] jaký stolní počítač si mám koupit?

Dotaz vyřešen reakcí: 15.04.2015 11:16

14.04.2015 13:41
ověřen
příspěvků:15

DD,

chtěl bych si domů koupit stolní PC. Budu na něm hlavně pracovat (excel, mail), pouštět si filmy, ale někdy i hrát hry (asi ne nejnovější pecky. Cena by měla být kolem 15 tis. včetně monitoru. V ceně nemusí být zahrnuto příslušenství, jako myš, klávesnice, kamera apod. - toto mám zařízeno. Jsem naprostý laik a proto u mně nepřipadá v úvahu, abych si počítač sestavil sám (mám opravdu obě ruce levé;-) ).Proto prosím o tipy na nějaké sestavy, které jsou běžně v nabídce.

Děkuji za pomoc.

DDalibor
14.04.2015 17:37
příspěvků:5

Hal3000

14.04.2015 18:00
ověřen
příspěvků:442

Ahoj,

kupovat hotové sestavy nemá smysl. Když si objednáš komponenty na czc.cz a zaškrtneš políčko, že z nich chceš sestavit PC, tak oni ti ho zdarma sestaví.

Pokusím se ti vybrat komponenty. Takže 15.000,- i s monitorem. Chceš operační systém a mechaniku?

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
15.04.2015 06:50
ověřen
příspěvků:15

Ahoj, to jsem nevěděl, že to takhle funguje - paráda.

Budu Ti moc vděčný za pomoc - ano PC bych chtěl s operačním systémem a mechanikou.

DDalibor
15.04.2015 07:13
ověřen
příspěvků:2 090
tinevrecz | 14.04.2015 17:37

Hal3000

Děláš si srandu nebo co????
Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
15.04.2015 08:10
ověřen
příspěvků:442

Mám tu pro tebe návrh, který je o trochu dražší. Je za 16.500,- a zvolil jsem procesor od AMD s výkonnější integrovanou grafikou, takže si něco i zahraješ.

Když to porovnám s integrovanou grafikou v i5-4460 na níž jsem ve FullHD zkoušel Skyrim na nízké plynule, AC Brotherhood na nízké plynule a Mafii 2 se sníženým rozlišením na nízké 25+fps při čemž plynulost přichází kolem 34fps. To AMD by mělo mít výkonnější grafiku.

Pokud je cena moc vysoká, tak ušetříme na procesoru, pokud nebude mít někdo jinou alternativu.

http://www.czc.cz/7t5v7jf3regiebe10feb4g0037/seznam

--

Zde je ukázka Skyrim na vysoké detaily s tímto procesorem. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=42Ljn5Ab0dI

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
15.04.2015 10:36
ověřen
příspěvků:15

bezva, díky moc - na takovou hru, kterou jsi poslal v odkazu jsem se ani neodvážil pomyslet;-) Myslím, že mé hledání je u konce. Ještě jednou díky.

DDalibor
15.04.2015 10:54
ověřen
příspěvků:1 873

Všechno je to o prachách, pokud si dáš vyšší limit, tak můžeš mít sestavu zase s výkonem adekvátním vůči částce.

Dobrá herní sestava se dá pořídit kolem 20 nebo ještě lepší za 25 tisíc.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
15.04.2015 10:56
ověřen
příspěvků:15

jak jsem psal - nejsem hráč (a s dvěma dětma už asi ani nebudu:-))) takže mi toto maximálně stačí;-)

DDalibor
15.04.2015 11:01
ověřen
příspěvků:1 873

Já už pc pomalu také nepouštím, tak 1 za dva mésíce :-) , od doby co má syn tablet :-) :-)

( ušetřilo se na elektřině, ikdyž nemám žravou sestavu, ale hodiny denně se naskládají )

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
15.04.2015 11:16
ověřen
příspěvků:442

Nemáš zač :-) Vždy se to snažím skládat tak jak bych to stavěl pro sebe.

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace