Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Acer aspire 5742g - vyčištění od prachu

[VYŘEŠENO] Acer aspire 5742g - vyčištění od prachu

Dotaz vyřešen reakcí: 19.02.2014 07:55

18.02.2014 21:12
příspěvků:6

Zdravím komunitu,

mám takový dotaz, chtěl bych si vyčistit notebook od prachu, myšleno hlavně větráky, ale když jsem se o to dnes pokoušel, narazil jsem na problém. K větrákům jsem se nedostal. Odsrouboval jsem celou zadní stranu, v podstatě ji celou sundal, ovšem tam, kudy vzduch proudí, tam se "zadní část" nehla. Dostanu se k nim tudy vůbec? Nebo jsem na to šel špatně?

Do servisu kvůli takové prkotině moc nechci, rád si tyhle věci dělám sám, ale nechci notebook zničit, tak vás tímto žádám o pomoc. Snad mi pomůžete, děkuju za rady.

19.02.2014 07:26
příspěvků:5 728

normálně si někde od kamaráda půjč kompresor a profoukej všema dírama, někde je přítok a někde odtok - nejvíc se zanáší přítok, tak odtokem když profoukáš, tak nic špatně neuděláš (lepší držet větráček, aby se netočil).

Ne, stejně kdyby jses tam dostal, tak to musíš nějak vyfoukat, kompresor je dobrá volba.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
19.02.2014 07:35
příspěvků:6

Děkuju za radu, poptám se. :-D

Nějaká další rada, jak se dostat přímo dovnitř notebooku k těm větrákům? Docela mi to vrtá hlavou. :-)

19.02.2014 07:55
příspěvků:5 728

ideální video http://www.youtube.com/watch?v=Xk65lnGnWUc ;) jen bacha, kdyz rozeberes ten chladic, tak procisti povrch a nandej novou chladící pastu (třeba ac mx2), já používám metodu "ťupkání", na prstu mikrotenový sáček http://www.youtube.com/watch?v=wBXfURknCSk Jestli máš problém s chlazením, tak i nanesení nové pasty hodně pomůže ;)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
19.02.2014 08:00
příspěvků:6

Díky moc, už vidim, proč jsem se tam nedostal. Prokletý šroubky a neuvolnil jsem vše. Když to vidim, bojim se, abych pak vše vrátil zpět. No uvidíme, ještě jednou děkuju. :-)

19.02.2014 10:49
příspěvků:5 728

škoda, že nejde pustit video na youtube pozpátku :-D

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace