Úvod > Fórum > Software > Počítačové hry > Vypínaní PC pří hraní nebo zátěži
|<<1>>|

Vypínaní PC pří hraní nebo zátěži

24.09.2015 19:56
příspěvků:17

Dobry den mam jen dotaz. Při hraní her se mi sekne pc a nebo restartne PC nemam moc dlouho a ještě než se to dělo tak jsem měl PC v pohodě přeinstaloval jsem PC a začalo se to dít na procesoru ani ruznej věcech nezáleží rozjel jsem všechno na plnou grafiku tedka nerozjedu ani minecraft aniž by se mi to po cca 5 min seklo. Čím bude problem v procesoru že se zahříva moc že bych ho mel koupit novej nebo chlazení ? A ještě jsem se chtěl zeptat chlazení mam foukat na procesor nebo od proserosu na bednu ? děkuju za jakoukoli radu

25.09.2015 05:39
ověřen
příspěvků:2 090

Stáhni si HWMonitor a vlož sem screen teplot v zátěži.

Co se "chlazení" týká - jaké chlazení máš na mysli? Větrák/y v bedně nebo chladič s větrákem na CPU?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
25.09.2015 07:52
příspěvků:11

Ohledně foukání v bedně - záleží jak to máš koncipované. Někde máš přívod a někde odvod vzduchu. Když budeš foukat dovnitř přímo na procesor a ten bude naopak se snažit foukat proti ventilátoru, tak samozřejmě se ti vlastnosti zhorší, taky brát ohled na to, že teplý vzduch má tendenci stoupat vzhůru (ale prakticky to nemá význam). Ve výsledku stačí použít selský rozum a určitě si s tím poradíš.

25.09.2015 10:17
ověřen
příspěvků:4 972

Kdyby všude fungoval selský rozum, nebyly by servisy a podobná fóra.

Takže je třeba ten zmíněný screen.
A obrázek také něco napoví:

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
26.09.2015 14:02
příspěvků:17
satam | 25.09.2015 05:39

Stáhni si HWMonitor a vlož sem screen teplot v zátěži.

Co se "chlazení" týká - jaké chlazení máš na mysli? Větrák/y v bedně nebo chladič s větrákem na CPU?

Větraky v bedně myslím si že to mam dobře nastavení aby mě do bedny šel dostatek vzduchu ale nevím kdyz jsem normalně na pc a jsem na internetu tak pc je v pořádku. Při hraní jakekoli hry např. Minecraft po parch minutach se mi to sekne nebo restartuje nevím problem ani příčinu a ohledně chlazení na CPU tak to si myslím že je asi spatně protože před přeistralovaním to bylo vše fajn po přeinstalovaní nemohu nic dělat vir tam není a problemy z bednou se žadné neprojevujou. Může to bejt chyba špatnehé chlazení ??? nebo problem z procesorem ?

Při nejakej větších informaci napíšu kdyby byli třeba. děkuju

26.09.2015 14:08
příspěvků:17
radek | 25.09.2015 07:52

Ohledně foukání v bedně - záleží jak to máš koncipované. Někde máš přívod a někde odvod vzduchu. Když budeš foukat dovnitř přímo na procesor a ten bude naopak se snažit foukat proti ventilátoru, tak samozřejmě se ti vlastnosti zhorší, taky brát ohled na to, že teplý vzduch má tendenci stoupat vzhůru (ale prakticky to nemá význam). Ve výsledku stačí použít selský rozum a určitě si s tím poradíš.

Ohledně koncipovaného pc si myslím že by se to nezhoršilo ale naopak zlepšilo zkusim to a dam vědět třeba to dopadně dobře.

A snažím se stím nějak poradit ale sam už mě došli nápady

26.09.2015 14:10
příspěvků:17
bluespirit | 25.09.2015 10:17

Kdyby všude fungoval selský rozum, nebyly by servisy a podobná fóra.

Takže je třeba ten zmíněný screen.
A obrázek také něco napoví:

Pokusím se o něco :-)
26.09.2015 15:33
ověřen
příspěvků:4 972

Chtít po tobě screen z teplot je asi zbytečné. Pořád něco zkoušíš, ale nikam to nevede.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
26.09.2015 16:52
příspěvků:17

Dodam screen teplot pc v zatěži i bez zatěže a dodam i video jakej problem se to tíka co to dělá

27.09.2015 09:22
příspěvků:17

Tu je všechno jak teplota bez zatěže tak teplota když hraju + problem co mi to dělá děkuju za jakou koli pomoc

27.09.2015 09:24
ověřen
příspěvků:4 972

Není tu nic!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.09.2015 09:29
příspěvků:17

Nemohu tam dodat nahravku moc se omlouvam butto napiště jsem email a ja poslu video nebo napiště na email : dominik.linha@seznam.cz

a ja odpovím děkuju za pochopení

27.09.2015 09:34
ověřen
příspěvků:4 972

Žádný nahrávky nejsou třeba, stejně na ně nikdo koukat nebude.

Je třeba screen z HW monitoru v zátěži!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.09.2015 09:35
příspěvků:17

Vše tam je screen v zatěži bych nemohl dodat protože by se mi to neuložilo takže jsem vše udělal do videonahravky :-D

27.09.2015 09:39
ověřen
příspěvků:4 972

Nevím proč by se ti to neuložilo. Ale aby tady někdo stahoval videa a pak se na ně koukal, to nemůžeš myslet vážně. Asi bude nejlepší, když to dáš do servisu.

Ukázka:

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.09.2015 09:41
příspěvků:17

Tak dík za pomoc asi si poradím radší sam než někoho žádat o pomoc

stejnak to vypadá že nikdo o tom nema ani paru co to je

27.09.2015 09:41
příspěvků:17
bluespirit | 27.09.2015 09:39

Nevím proč by se ti to neuložilo. Ale aby tady někdo stahoval videa a pak se na ně koukal, to nemůžeš myslet vážně. Asi bude nejlepší, když to dáš do servisu.

Ukázka:

Tak dík za pomoc asi si poradím radší sam než někoho žádat o pomoc

stejnak to vypadá že nikdo o tom nema ani paru co to je

27.09.2015 09:44
ověřen
příspěvků:4 972

Ano, páru nemá nikdo, co s tím je se dá jenom hádat. Proto je třeba provést patřičná měření.

Pokud s tím půjdeš do servisu, bude kontrola teplot první, co udělají.

Nemůžeme za to, že neumíš udělat screen. Moje sedmiletá vnučka to umí.

Držím palce!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.09.2015 09:49
příspěvků:17

tu máš dal už nemohu zajít ale došlo by to určitě tak na 60

27.09.2015 09:52
ověřen
příspěvků:4 972

Vypadá to, že na CPU je uvolněný chladič, nebo vypíná větrák apod. Teploty vysoké. Zkontroluj to.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace