|<<2>>|

Vypínaní PC pří hraní nebo zátěži

27.09.2015 09:55
příspěvků:17
bluespirit | 27.09.2015 09:52

Vypadá to, že na CPU je uvolněný chladič, nebo vypíná větrák apod. Teploty vysoké. Zkontroluj to.

Včera jsem otervíral celej pc a zapnul jsem ho otevřeně větrak fungule ale zda se mi že nějak malo myslím si že to je chyba už hodně používaneho větraku že by to potřebovalo vykonejší větrak

27.09.2015 09:57
ověřen
příspěvků:4 972

Větrák nemůže fungovat málo, buď se točí, nebo netočí. Ten tvůj se točí, ale je možné že se vypne. Pravděpodobnější ale je, že tam nesedí chladič a hrozí ti reálně, že to shoří.

Netuším ale k čemu je tam ten AUXFan.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.09.2015 10:02
příspěvků:17

takze si myslis ze pomuže koupit novej chladis?

27.09.2015 10:10
ověřen
příspěvků:4 972

ZKONTROLUJ ZDA NENÍ UVOLNĚNÝ !!!
Dopisováním to fakt neopravíme.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.09.2015 10:16
ověřen
příspěvků:2 090

Výkonnější chladič nejspíš pomůže. Ale pokud jsi při přeinstalaci nedělal žádné mechanické zásahy, není normální, aby jen přeinstalací se zvedly teploty tak, že PC vypíná (120°C je skutečně strašně moc!). Otáčky CPU ventilátoru jsou v pořádku (2878 rpm).

Takže bych zkontroloval, jak sedí chladič (viz bluespirit), zda je čistý, nezanešený prachem(!!) a pak bych se zkusil soustředit na to, co mi vlastně v PC běží a co CPU tolik vytěžuje. Takže bych poprosil o screen ze Správce úloh - seznam procesů s vytížením CPU.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
27.09.2015 10:26
ověřen
příspěvků:4 972

Ono záleží na tom, jaký chladič tam je a jak je upevněný. Může třeba samovolně prasknout nějaká pružina, ulomit se packa je to v háji.

Na jednom PC tu mám chladič přivázaný ševcovskou dratví :-D

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.09.2015 11:46
příspěvků:17
bluespirit | 27.09.2015 10:10

ZKONTROLUJ ZDA NENÍ UVOLNĚNÝ !!!
Dopisováním to fakt neopravíme.

uvolněnej fakt není kontroloval jsem to všechno

27.09.2015 11:51
příspěvků:17
satam | 27.09.2015 10:16

Výkonnější chladič nejspíš pomůže. Ale pokud jsi při přeinstalaci nedělal žádné mechanické zásahy, není normální, aby jen přeinstalací se zvedly teploty tak, že PC vypíná (120°C je skutečně strašně moc!). Otáčky CPU ventilátoru jsou v pořádku (2878 rpm).

Takže bych zkontroloval, jak sedí chladič (viz bluespirit), zda je čistý, nezanešený prachem(!!) a pak bych se zkusil soustředit na to, co mi vlastně v PC běží a co CPU tolik vytěžuje. Takže bych poprosil o screen ze Správce úloh - seznam procesů s vytížením CPU.

chladič sedí dobře jen když se na něj šáhne po velke zatěži je vařící jak když se šáhne na rozpalenej sporák prach ten jsem dělal u tohodle problemu jako první takže prachem to nebude a a tady je screen spravce uloh

27.09.2015 11:53
příspěvků:17
bluespirit | 27.09.2015 10:26

Ono záleží na tom, jaký chladič tam je a jak je upevněný. Může třeba samovolně prasknout nějaká pružina, ulomit se packa je to v háji.

Na jednom PC tu mám chladič přivázaný ševcovskou dratví :-D

chladič je dobře upevněnej a myslím si že to muže bejt porucha že praskl nebo nějaka zavada chladiče

27.09.2015 11:53
příspěvků:17
bluespirit | 27.09.2015 10:26

Ono záleží na tom, jaký chladič tam je a jak je upevněný. Může třeba samovolně prasknout nějaká pružina, ulomit se packa je to v háji.

Na jednom PC tu mám chladič přivázaný ševcovskou dratví :-D

chladič je dobře upevněnej a myslím si že to muže bejt porucha že praskl nebo nějaka zavada chladiče

27.09.2015 16:07
ověřen
příspěvků:2 090
DominikL | 27.09.2015 11:51

chladič sedí dobře jen když se na něj šáhne po velke zatěži je vařící jak když se šáhne na rozpalenej sporák prach ten jsem dělal u tohodle problemu jako první takže prachem to nebude a a tady je screen spravce uloh

Ten screen je k ničemu, protože je bez zátěže.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.12.2015 18:53
příspěvků:513
DominikL | 24.09.2015 19:56

Dobry den mam jen dotaz. Při hraní her se mi sekne pc a nebo restartne PC nemam moc dlouho a ještě než se to dělo tak jsem měl PC v pohodě přeinstaloval jsem PC a začalo se to dít na procesoru ani ruznej věcech nezáleží rozjel jsem všechno na plnou grafiku tedka nerozjedu ani minecraft aniž by se mi to po cca 5 min seklo. Čím bude problem v procesoru že se zahříva moc že bych ho mel koupit novej nebo chlazení ? A ještě jsem se chtěl zeptat chlazení mam foukat na procesor nebo od proserosu na bednu ? děkuju za jakoukoli radu

zasadna vec ktoru si neudal a tym je ze aky mas zdroj ;), mne to robilo pred desiatymi rokmi, hra dosla az na maximum zataze zostavy a pc sa restartovalo...cize bez zataze fungovalo normalne, ale ked som dal hru na max atd tak sa vyplo, vyriesenim bolo pre mna dat lepsi zdroj, skus si pozistovat kolko ti co spotrebuje, scitas atd...aplikaciu ti neporadim, pretoze nikde nezistis kolko co spotrebuvava vo wattoch a najma kolko je celkove zatazenie zdroju ;)

cize nemusi byt teplota len kvoli nedostatocnemu vetraniu, zaklad je mat dostatok napatia pre vsetko, ono ti to moze ukazovat 2800otaciek aj ked to byt pravda nemusi, nemas tam presny otackomer a regulator, alebo lepsie otacky sa meraju pomocou napatia ktore ide z dosky do motora vetraku...cize zas to napatie moze chybat inde a tym moze byt aj procesor, ktory ked nepracuje spravne a nema dostatok stavy tak sa zbytocne prehrieva a tym aj viac pecie a pod...skor ci neskor by ti to odislo, mozes byt rad ze ti to este funguje ;), a starsie typy procesorov maju dost velky odber a vtedy nestacil dost zdroj ked si mal k nemu nejaku vykonnejsiu kartu ;), cize pri vybere alebo skladani pc nestaci pozriet iba ze karta potrebuje napr iba 350w zdroj, treba zohladnit aj dany typ procesoru, pricom vykonnejsie/novsie procesory maju tendenciu v odbere zo zdroja klesat, pricom karty cim vykonnejsie tak tym viac...cize tolko k danej teme

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
12.12.2015 19:00
ověřen
příspěvků:4 972

3 měsíce staré téma!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
12.12.2015 19:03
příspěvků:513

ktore neni ukoncene ;) a aj ked je stare, nikde neni info o tom ako dopadol :-), aj ked uznavam ze to je stare tema to naozaj :P

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
12.12.2015 19:06
ověřen
příspěvků:4 972

Fajn, buď rád že si mu poradil. Stejně se neozve. Dnešní problém lidí je v tom, že to jsou nevycválaní burani a aby odpověděli, na to jim chybí základní známka slušnosti. :-(

Pokud chceš ukončovat témata, máě jich tu několik set. Držíám palce!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
12.12.2015 19:11
příspěvků:513

:-D, ako naozaj by ma to zaujimalo ako dopadol, vsak vdaka tomu by sme sa naucili aj my nieco nove...tak fakt buran, mohol dat vediet :P, a nie nechcem ukoncovat, ja ze este to je otvorene atd...sorry a pekny zbytok dna prajem :-)

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
12.12.2015 19:11
příspěvků:513
bluespirit | 12.12.2015 19:06

Fajn, buď rád že si mu poradil. Stejně se neozve. Dnešní problém lidí je v tom, že to jsou nevycválaní burani a aby odpověděli, na to jim chybí základní známka slušnosti. :-(

Pokud chceš ukončovat témata, máě jich tu několik set. Držíám palce!

:-D, ako naozaj by ma to zaujimalo ako dopadol, vsak vdaka tomu by sme sa naucili aj my nieco nove...tak fakt buran, mohol dat vediet :P, a nie nechcem ukoncovat, ja ze este to je otvorene atd...sorry a pekny zbytok dna prajem :-)

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
12.12.2015 19:18
ověřen
příspěvků:4 972

V pohodě :-) A pokud na Slovensku máte velká písmenka a Shift, zkus to prosím používat. :-)

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
|<<2>>|
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace