Úvod > Fórum > Software > Ostatní > Nenačte se windows

[VYŘEŠENO] Nenačte se windows

Dotaz vyřešen reakcí: 14.02.2017 16:58

14.02.2017 13:16
příspěvků:5

Dobrý den rád bych požádal o radu mám notebook Lenovo y50-70 s operačním systémem win8.1 při zapínání se mi načte akorát logo lenova a dál nic. Do biosu se dostat můžu ale tam nic nevyřeším. Nevím co s tím mam dělat.

14.02.2017 13:21
ověřen
příspěvků:4 972

Pravděpodobně vadný HDD. Zkusil bych nabootovat nějaké Live CD Linuxu.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.02.2017 13:25
příspěvků:5

Vím že můj bratr měl stejný problém. A já mu půjčoval externí disk. Potom co sem ho zapojil u sebe a vypnul jsem pc tak se to takhle dojebalo. Pomohla by reinstalace win?

14.02.2017 13:28
ověřen
příspěvků:4 972

Nevím, pokud bude vadný hdd, pak ne. Protože by to nešlo ani nainstalkovat. Zkusil bych ten linux a zkontroloval hdd.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.02.2017 13:35
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.02.2017 14:14
ověřen
příspěvků:2 090

Spíš než HDD to vidím na nabouraný systém. Opravit nebo novou instalaci.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
14.02.2017 16:21
příspěvků:5

Udělal jsem si fashku s win 8.1 a zkusil jsem to přeinstalovat po 10min načítání sem se dostal k instalaci windowsu ale když jsem chtel vybrat kam se to má nainstalovat tak jsem neměl na výběr žádný disk. Btw mam tam asi dva týdny nové ssd kupoval jsem ho na alze je od kingstonu. Do teď fungovalo.

14.02.2017 16:24
ověřen
příspěvků:2 090

Už ti ten systém na novém SSD někdy fungoval?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
14.02.2017 16:25
ověřen
příspěvků:4 972

Všechno "do teď funguje" a pak se to najednou rozbije. Zkontroloval bych disk.

Jsou i programy na kontrolu SSD ale nejprve je třeba se na ten disk dostat. Třeba pomocí Linuxu, nebo HirensBoot.

Fungoval mu.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.02.2017 16:55
příspěvků:5
satam | 14.02.2017 16:24

Už ti ten systém na novém SSD někdy fungoval?

Jo do dneška jsem na tom měl win8.1
14.02.2017 16:56
příspěvků:5
bluespirit | 14.02.2017 16:25

Všechno "do teď funguje" a pak se to najednou rozbije. Zkontroloval bych disk.

Jsou i programy na kontrolu SSD ale nejprve je třeba se na ten disk dostat. Třeba pomocí Linuxu, nebo HirensBoot.

Fungoval mu.

Jenomže ja jsem s linuxem nikdy nic nedělal

14.02.2017 16:58
ověřen
příspěvků:2 090

Na Hirens Boot je třeba Win XP portable, když to nabootuješ, dá se zjistit, kde je problém.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
14.02.2017 16:58
ověřen
příspěvků:4 972

Linux se dá na bootovací flešku, nebo vypálí na CD a pak se nabootuje jako třeba Win, hned se s ním dá pracovat i když HDD je vadný.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace