Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > Sluchátka a zvuková karta
|<<1>>|

Sluchátka a zvuková karta

12.07.2016 09:54
příspěvků:6

Dobrý den,

prosil bych o radu. Rozhodl jsem se koupit kvalitnější zvukovou kartu. Kolega vlastní tuto zvukovou kartu a moc mi vyhovuje, jak výkonem tak cenou:

http://www.thomann.de/cz/esi_juliat.htm

Problém je v tom, že tato karta nemá výstup na sluchátka. Zesilovač nemám a do buducna plánuji koupit aktivní bedny, takže řeším cokoliv, co by mi mohlo pomoci převést zvuk do sluchátek.

Našel jsem různé sluchátkové zesilovače, ale nevím jestli jsou vůbec určeny pro tento účel. V hardware se moc nevyznám a tak si nejsem si jistý, zda je možnost je použít bez hlavního zesilovače.

Sluchátka chci koupit tyto:
http://www.muziker.cz/sennheiser-hd6-mix

Poradil by mi někdo? Díky za jakoukoliv odpověď.

12.07.2016 10:00
ověřen
příspěvků:4 972

Jediné co mne napadá, je vyrobit redukci z La R cinch na stereo 3,5 jack. Otázka ale je, co je tam na výstupu za signál/impedance.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
12.07.2016 10:21
ověřen
příspěvků:2 090

A jakou zvukovku máš teď? Pokud integrovanou, napiš typ MB.

Jinak promiň, ale Tvůj záměr je bohapusté vyhazování peněz (ZK + sluchátka cca 10.000,-Kč, a to s nutností přikoupit nějaký sluchátkový zesilovač, protože výstupní impedance té ZK bude někde kolem 1kOhm, kdežto sluchátka mají pouze 150Ohm). Předpokládám, že nejseš zvukový purista a tedy nemáš akusticky přizpůsobenou místnost, kde bys - pochopitelně až koupíš ty aktivní bedny, které by měly mít objem nejméně 30-50 litrů - tu zvukovou aparaturu provozoval.

Sežeň si nějakou odbornou literaturu (dobře ji nahradí net, ale ne debility, které se na některých fórech objevují) a nastuduj si něco o přenosu zvuku a kvalitách komponentů zvukového řetězce.

Jen doplním: Jak víš, že Ti karta vyhovuje, když ji ještě nemáš a víš jen to, co Ti řekl, případně předvedl kámoš??

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.07.2016 10:47
ověřen
příspěvků:4 972

Koukám že to lze i koupit. Pak bude třeba ještě ten zesilovač. Tam strčíš ten černý jack a do zesilovače sluchátka.

Ty dva cinche jsou L a R kanály.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
12.07.2016 11:57
ověřen
příspěvků:2 090

A je to přesně obráceně, než by mohlo být aby to (možná) fungovalo.

Cinche musí být samci a jack samice!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.07.2016 12:10
ověřen
příspěvků:4 972

No vidíš, zase jsi vedle. Do cinchů samce strkám a jak zastrčím do samice.

Od repráků vede samec.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
12.07.2016 12:13
příspěvků:6
satam | 12.07.2016 10:21

A jakou zvukovku máš teď? Pokud integrovanou, napiš typ MB.

Jinak promiň, ale Tvůj záměr je bohapusté vyhazování peněz (ZK + sluchátka cca 10.000,-Kč, a to s nutností přikoupit nějaký sluchátkový zesilovač, protože výstupní impedance té ZK bude někde kolem 1kOhm, kdežto sluchátka mají pouze 150Ohm). Předpokládám, že nejseš zvukový purista a tedy nemáš akusticky přizpůsobenou místnost, kde bys - pochopitelně až koupíš ty aktivní bedny, které by měly mít objem nejméně 30-50 litrů - tu zvukovou aparaturu provozoval.

Sežeň si nějakou odbornou literaturu (dobře ji nahradí net, ale ne debility, které se na některých fórech objevují) a nastuduj si něco o přenosu zvuku a kvalitách komponentů zvukového řetězce.

Jen doplním: Jak víš, že Ti karta vyhovuje, když ji ještě nemáš a víš jen to, co Ti řekl, případně předvedl kámoš??

Zdravím a díky za rychlou odpověď. Bohapusté vyhazování to není. Rozeznávám jemné rozdíly při dělání hudby a nevidím nic špatného investovat do kvality. Hudba mě baví a skládám roky (sice na obyčejné zvukajdě doma), nebo pak u kolegy, který už má podle mého dobrou výbavu. Zvukovku mám vyzkoušenou a naposlouchanou až moc a vím, že na horší bych si těžko zvykal. Známi mají přehled, ale každý tvrdí něco jiného. Zajímalo mě spíše čím propojit. Konkrétně ten sluchátkový zesilovač, nebo klasický, tak aby parametrově seděl ke sluchátkům i zvukovce, o to mi jde. Aby tam prostě byl kvalitní přenos. Bojím se ať nekoupím nějaký obyč., který mi sníží kvalitu zvuku..

12.07.2016 12:16
ověřen
příspěvků:4 972

Sluchátkových zesilovačů je mnoho a nejsou laciné. Pokud jsem to pochopil, pak mi bylo asi nejlepší to vytáhnout do nějakého mixáku a pak dál.

Ostatně jak to má ten tvůj kamarád?

Vždycky mne dostane, když někdo někde něco viděl, vyzkoušel a pak se ptá, proč?

A satame samice od beden nevedou, alespoň né standardně.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
12.07.2016 12:18
ověřen
příspěvků:2 090
bluespirit | 12.07.2016 12:10

No vidíš, zase jsi vedle. Do cinchů samce strkám a jak zastrčím do samice.

Od repráků vede samec.

Tak mi vysvětli, jak spojíš cinche samici na zvukovce s cinchem samicí na adaptéru. Druhá strana - jacky - to samé.

Holt díru do díry nestrčíš a péro do péra jakbysmet.

PS: "Samice od beden nevedou" jsem nepochopil

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.07.2016 12:20
ověřen
příspěvků:4 972

Znovu!!! Reproduktory mají zpravidla samce. To "zpravidla" !!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
12.07.2016 12:22
ověřen
příspěvků:2 090

Dobře. Tak mi řekni, kam ty samce v tomhle konkrétním případě strčíš. Akorát tomu chudákovi motáš hlavu!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.07.2016 12:26
ověřen
příspěvků:4 972

Uznávám a omlouvám se!

Já měl zafixované repráky a ne že se to dává do zvukovky.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
12.07.2016 12:26
ověřen
příspěvků:2 090
frontline | 12.07.2016 12:13

Zdravím a díky za rychlou odpověď. Bohapusté vyhazování to není. Rozeznávám jemné rozdíly při dělání hudby a nevidím nic špatného investovat do kvality. Hudba mě baví a skládám roky (sice na obyčejné zvukajdě doma), nebo pak u kolegy, který už má podle mého dobrou výbavu. Zvukovku mám vyzkoušenou a naposlouchanou až moc a vím, že na horší bych si těžko zvykal. Známi mají přehled, ale každý tvrdí něco jiného. Zajímalo mě spíše čím propojit. Konkrétně ten sluchátkový zesilovač, nebo klasický, tak aby parametrově seděl ke sluchátkům i zvukovce, o to mi jde. Aby tam prostě byl kvalitní přenos. Bojím se ať nekoupím nějaký obyč., který mi sníží kvalitu zvuku..

Sice se už nějaký čas uvedené tématice nevěnuji, ale pokud mé znalosti sahají, vytáhl bych zvukový signál co nejdříve z PC ven a dál jej zpracovával v zařízeních k tomu určených. Ta zařízení obvykle mají i příslušný výstup pro sluchátka.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.07.2016 12:29
příspěvků:6
bluespirit | 12.07.2016 12:16

Sluchátkových zesilovačů je mnoho a nejsou laciné. Pokud jsem to pochopil, pak mi bylo asi nejlepší to vytáhnout do nějakého mixáku a pak dál.

Ostatně jak to má ten tvůj kamarád?

Vždycky mne dostane, když někdo někde něco viděl, vyzkoušel a pak se ptá, proč?

A satame samice od beden nevedou, alespoň né standardně.

Kámoš to má přes zesák na pasivní cantony a sluchátka má do mixáku, jak píšeš.

Jinak se ptám protže prostě nejsem technický typ, ale tvořivý. Než řešit, kde co zapojit a jak to musí být a milion věcí okolo, tak se zeptám protože bych nad tím ztrávil rok jestli ne více..

12.07.2016 12:30
ověřen
příspěvků:4 972

A o to tazateli asi jde!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
12.07.2016 12:44
ověřen
příspěvků:2 090

Promiň, ale na co reaguješ? Opět nechápu......

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.07.2016 12:50
ověřen
příspěvků:4 972
satam | 12.07.2016 12:26

Sice se už nějaký čas uvedené tématice nevěnuji, ale pokud mé znalosti sahají, vytáhl bych zvukový signál co nejdříve z PC ven a dál jej zpracovával v zařízeních k tomu určených. Ta zařízení obvykle mají i příslušný výstup pro sluchátka.

Na toto!
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
12.07.2016 12:53
ověřen
příspěvků:2 090

Doporučuji řešit to stejným způsobem jako to má Tvůj kolega. Je to funkční, ověřené a z toho, co jsi tu uvedl, také po odborné stránce dobře udělané. V podstatě to odpovídá tomu, co jsem tu před chvílí navrhl.

Tady se už nic lepšího nedozvíš.....

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.07.2016 12:55
příspěvků:6
satam | 12.07.2016 12:44

Promiň, ale na co reaguješ? Opět nechápu......

Odpovídal jsem na to jak to má kámoš. Že to má tu zvukovku juli@ přes ten zesilovač do beden a přes mixák, ve kterém má zvuk do sluchátek (přece jsi se na to ptal). Ale tak to já nechci, protože bych rád do budoucna ty aktivní bedny a zesilovač je tedy zbytečné kupovat. Takže řeším ten sluchátkový zesilovač..

A ten zbytek v textu byla reakce na:

Vždycky mne dostane, když někdo někde něco viděl, vyzkoušel a pak se ptá, proč?

12.07.2016 12:57
příspěvků:6

Každopádně jsem mslel, že mi tady třeba někdo hodí odkaz na ten sluchátkový zesilovač. Který se třeba v téhle kombinaci hodí..

Něco jako třeba tohle. Jeslti je to použitelné..

https://www.alza.cz/pro-ject-head-box-s-stribrny-d417362.htm?catid=18854407

|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace