Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > Zmizelo mi 8gb ram

Zmizelo mi 8gb ram

15.07.2017 13:59
příspěvků:4

Zdravim, švagr si koupil ddr4 ramky, a tak mi dal jednu 8gb ddr3. Vyměnil jsem ji za jednu 2gb v mim pc takze jsem se dostal na 16gb, nezdal se mi ale žádnej rotdíl mezi 12 a 18 gb a tak sem ji vratil zpět, Nu a zde problém, vrátil jsem 2gb ramku do původních 12, ale napsalo mi to že mam zapojeno jenom 8gb, restartoval jsem počítač a najednou jsem měl ramek jenom 4gb. Sloty i ramky sou čistý, Bios restartovanej, nevíte co by to mohlo být? Zdroj v pohodě, už dřív to šlapalo

15.07.2017 15:38
příspěvků:757

Ten popis je dost zmatečnej. Nejspíš je to nějaká nekompatibilita modulů. Jsou moduly dobře zasunuty? Hodnoty jsou z biosu nebo Windows?

15.07.2017 19:42
příspěvků:4

-Vyřešeno-

Po 3. restartu se počítač nezapl dokonce vůbec (zapínal a restartoval). Nic nevykazovalo známky poškození, vyměnil sem GPU, zkusil nový ramky, jinej hdd no prostě ani známka reakce pc. Pak sem zapojil monitor do vga místo dvi a najednou naskočil i s 12gb ram. Totálně sem necgápal, zapojil sem nazpátek monitor do dvi a šlape zase v pohodě, prostě mě pc asi chtělo jenom naštvat nebo já nevim.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace