Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Změna jazyku klávesnice při přihlašování do PC

Změna jazyku klávesnice při přihlašování do PC

27.10.2014 19:44
příspěvků:2

Dobrý den,

dostal jsem se do patové situace s jedním notebookem Acer s Windows 8. Kamarádka z Ruska má samozřejmě celý počítač v Ruštině, včetně azbuky pro psaní. Heslo pro přihlášení do PC má však psané normální latinkou. Dříve nebyl problém při přihlašování změnit jazyk klávesnice a napsat to, nyní ale počítač odmítá změnit při psaní přihlašovacího hesla klávesnici na českou (popřípadně anglickou). Nepomáhá změna přes ALT+SHIFT, nepomáhá použití virtuální klávesnice, nepomáhá restart... Byli jsme s tím i v jedné IT prodejně, prodavač si s tím marně lámal hlavu, nakonec zavolal jednoho kolegu a ten to nějakým zázrakem přepnul, ale popravdě co jsem mu koukal pod ruce mi přišlo, že prostě jen použil výše zmíněnou klávesovou zkratku a vlivem štěstí to zafungovalo, nebo fakt nevím, možná dal nějakou jinou. Můžete nám mi někdo prosím poradit, co s tím? Nemám nejmenší tušení, co udělat a zítra je svátek, takže se do té prodejny kde nám pomohli se zítra nepodíváme. Jde o jediný počítač danné slečty, tj. čím rychlejší bude pomoc, tím lépe.

Děkuji,
Martin Matějec

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace