Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > zkusenosti s wel ata -151 voip

zkusenosti s wel ata -151 voip

07.01.2006 12:18

(neregistrovaný)

prosim o radu zakoupil jsem wel ata 151 a mam stim problemy samovolne me to odpojuje od netu a pri zapnuti pocitace malo kdy najede napoprve

07.01.2006 14:25

(neregistrovaný)

No problem je v tom, ze ma v sobe DHCP a pokud jeste na tim WELLem je jeden DHCP tak se hadaji, protoze ten ve WELLu se neda vypnout.

POkud je ten nad nim rychlejsi, s cimz jsem se setkal, tak dostanes blbou adresu a je v tom chaos.

Nastav na sitovce PC pevnou adresu vcetne DNS ze subnetu za WELLem a melo by to jet. Prepokladam, ze mas PC za nim.

Navic jsem se setkal s tim, ze tento adapter produkuje brum 50Hz do telefonniho hovoru.

Celkove me moc nenadchl.

07.01.2006 15:04

(neregistrovaný)

<fieldset><legend>Janek</legend>No problem je v tom, ze ma v sobe DHCP a pokud jeste na tim WELLem je jeden DHCP tak se hadaji, protoze ten ve WELLu se neda vypnout.

POkud je ten nad nim rychlejsi, s cimz jsem se setkal, tak dostanes blbou adresu a je v tom chaos.

Nastav na sitovce PC pevnou adresu vcetne DNS ze subnetu za WELLem a melo by to jet. Prepokladam, ze mas PC za nim.

Navic jsem se setkal s tim, ze tento adapter produkuje brum 50Hz do telefonniho hovoru.

Celkove me moc nenadchl.

diky budu si stim hrat az na to prijdu,brum ani ne ,ale echo je na urcitych cislech celkem dost silne

15.02.2006 11:33

(neregistrovaný)

Tohle vypne Nat i DHCP server u Wellu ATA 151 :

Pokud používám zařízení WELL ATA151 a za ním mám připojen PC nebo PC síť, tak se mě sníží rychlost připojení k Internetu. Jde s tím něco udělat? zpět na seznam otázek

Díky funkcím NAT a DHCP serveru, které jsou podporovány v tomto zařízení, tak je částečně snížena průchodnost dat z WAN portu na LAN port zařízení WELL ATA151. Pokud nepotřebujete využívat funkce NAT a DHCP, tak je možné přes telnet tyto funkce vypnout. Následně se z Ethernetových portů stane obyčejný switch a nijak není ovlivněna průchodnost dat. Vypnutí NAT se provádí tímto příkazem přes telnet:

ifaddr –nat 0
commit
reboot
Mám to vyzkoušeno, funguje.

10.03.2006 06:42

(neregistrovaný)

<fieldset><legend>Kubrt</legend>Tohle vypne Nat i DHCP server u Wellu ATA 151 :

Pokud používám zařízení WELL ATA151 a za ním mám připojen PC nebo PC síť, tak se mě sníží rychlost připojení k Internetu. Jde s tím něco udělat? zpět na seznam otázek

Díky funkcím NAT a DHCP serveru, které jsou podporovány v tomto zařízení, tak je částečně snížena průchodnost dat z WAN portu na LAN port zařízení WELL ATA151. Pokud nepotřebujete využívat funkce NAT a DHCP, tak je možné přes telnet tyto funkce vypnout. Následně se z Ethernetových portů stane obyčejný switch a nijak není ovlivněna průchodnost dat. Vypnutí NAT se provádí tímto příkazem přes telnet:

ifaddr –nat 0
commit
reboot
Mám to vyzkoušeno, funguje.

Staci to zadat primo v telnetu nebo se musi zadat IP adresa WELL brany? S telnetem jsem do styku jeste neprisel. Diky za odpoved.

12.10.2006 14:24

(neregistrovaný)

Dají se na tom zařízení používat i dva operátoři?

Např fayn a hallo? Nebo je to tak levné že to nejde?

Dík KLK

01.02.2007 19:44

(neregistrovaný)

mam problem postupoval jsem dle vyse uvedeneho navodu a vysledkem je nefunkcni brana:-( reset nepomaha...:-(

11.11.2007 23:04

(neregistrovaný)

Tak tojsem na tom uplne stejne akorat ze jamenil firmware z 105.2 na 10. Pak jsem nastavil potrebne parametrya restartoval system a od te doby se na branu vubec nepripojim, ani pres telnet, a nic mi nefunguje i kdyz ping hlasi korektni prenos dat. Uz fak netusim co stim. Nemate s tim nekdo zkusenosti? Diky

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace