Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > Zamrznutí modemu Siemens ES75
|<<1>>|

Zamrznutí modemu Siemens ES75

11.12.2005 13:56

(neregistrovaný)

Mám od T-mobile EDGE připojení s modemem ES75.

Problém je v tom, že modem se prostě vypne. Někdy po X hodinách, někdy třeba už po minutě. Dělá to i při testu rychlosti! Mám takové podezření, že to souvisí s UPLOADEM. Má někdo s tímto zkušenost?Prosím poraďte.

02.01.2006 07:41

(neregistrovaný)

ja mam stejny problem... uz si to vyresil? nevim co s tim...

16.03.2006 11:52

(neregistrovaný)

Udrzi se v siti jen par hodin, pek zhasne a nic. Je to smejd.

31.05.2006 21:39

(neregistrovaný)

doporucuji volat infolinku a zadat o prepojeni na datovou podporu nebo misto 4603 volat na 4684 to myslim ze je primo cislo na datovku a tam se poradit a pripadne reklamovat modem , jinak modemy siemens MC39i sou sunty ja sem jiz 3 vyreklamovat jednou se my sam upekl.

30.07.2006 13:47

(neregistrovaný)

jediný co mi pomáhá aby mi nepadalo připojení je to že ho zatěžuji stálím stahováním jinak se odpojuje od sítě jako udržování stabylyty jejich zesilovacích stanic

12.09.2006 16:50

(neregistrovaný)

No, ja bych rekl, ze to delaj ty Vase nelegalni OS, a plnej HDD spywaru, o kterym ani nevite. To je muj nazor. Ja ES75 pouzivam, a nemel jsem doted zadnej problem. Vse funguje jak ma. Dokonce jenou jsem stahoval jednu nejmenovanou hru o velikosti pres 700 MB, lidi, stahoval jsem ji cely den a celou noc v jednom kuse. Modem byl znacne teplejsi nez obvykle, ale aby se mi upekl....to ne. Chyba nebude v modemu. Sam modem ma funkci, neco jako standby, ze po urcite dobe nepouzivani se automaticky odpoji od napajeni. To mate taky v technicke dokumentaci. najdete si ji na strankach vyrobce. Je mozny, ze nektere verze firmware jsou spatne udelane, v tom pripade mate narok na bezplatne prehrani firmware, ktere musi zabezpecit T-Mobile. Ale jestli uzu poradit, vycistete si PC. Pry existuje nejaky spyware, ktery tohle dela. Dobry je Windows Defender k stahnuti na microsoft.com Ovsem potrebujete legalni kopii OS, jinak to nestahnete. tolik muj skromny prispevek. Cau

09.10.2006 17:38

(neregistrovaný)

<fieldset><legend>Daniel Király:12.09.2006 18:50</legend>No, ja bych rekl, ze to delaj ty Vase nelegalni OS, a plnej HDD spywaru, o kterym ani nevite. To je muj nazor. Ja ES75 pouzivam, a nemel jsem doted zadnej problem. Vse funguje jak ma. Dokonce jenou jsem stahoval jednu nejmenovanou hru o velikosti pres 700 MB, lidi, stahoval jsem ji cely den a celou noc v jednom kuse. Modem byl znacne teplejsi nez obvykle, ale aby se mi upekl....to ne. Chyba nebude v modemu. Sam modem ma funkci, neco jako standby, ze po urcite dobe nepouzivani se automaticky odpoji od napajeni. To mate taky v technicke dokumentaci. najdete si ji na strankach vyrobce. Je mozny, ze nektere verze firmware jsou spatne udelane, v tom pripade mate narok na bezplatne prehrani firmware, ktere musi zabezpecit T-Mobile. Ale jestli uzu poradit, vycistete si PC. Pry existuje nejaky spyware, ktery tohle dela. Dobry je Windows Defender k stahnuti na microsoft.com Ovsem potrebujete legalni kopii OS, jinak to nestahnete. tolik muj skromny prispevek. Cau

No já mám PC vyčištěný a dělá mi to to samé na více PC, dříve modem jel naprosto perfektně, ale poslední měsíc to bylo neúnosné, teď se chystám na TM ať mi prozradí, kde v modemu je problém:o(

11.10.2006 16:56

(neregistrovaný)

rád bych se připojil, mám 3 počítače a chcípe to ať funguju na jakymkoliv z nich.... podle me je to proste siemens a to nefunguje!! když se připojim přes motorolu v3 tak jsem pripojenej v pohodě, přes ericcson p800 taky bez vypadku, ale ať připojim es75 nebo a60 tak to chcípe... es jsem si pořídil kvůli rychlosti, ale spíš přijdu o nervy.... nikde žádný soft update jsem nenašel....

13.10.2006 14:40

(neregistrovaný)

moje slova, je to šmejd, přes mobila Motorola V360 mi to běží v poho, ale ES75 vůbec nejde...

02.11.2006 10:44

(neregistrovaný)

Mám taky problém se samovolným odpojováním modemu Siemens es75. Sám se vypne. Posílal jsem dotaz Siemensu emailem, ti šmejdi mi ani neodpověděli. To jsem se ptal už 3x.

11.11.2006 18:53

(neregistrovaný)

Take vlastnim tento modem pro pripojeni k internetu a nemyslim si ze to je modemem. Modem jako takovy nezamrzne, porad bezi. Moje domnenka spociva v tom, ze po urcite dobe dochazi z me neznameho duvodu k odpojeni ucastnika ze site. Modem toto nema sanci zaregistrovat, proto se chova porad jako by byl do site pripojen. Operacni system pak pouze pozna ze neni mozne se siti internet komunikovat. Vysledkem pak je odpojeny internet a zmateny modem, ktery se uzivateli jevi jako "zasekly".

10.12.2006 15:49

(neregistrovaný)

Ten modem za nic nestojí, naletěl jsem také, bohužel smlouva s lumpem platí ještě 9 měsíců, pak modem s radostí rozšlapu.

<fieldset><legend>Albedo.cz:11.12.2005 14:56</legend>Mám od T-mobile EDGE připojení s modemem ES75.

Problém je v tom, že modem se prostě vypne. Někdy po X hodinách, někdy třeba už po minutě. Dělá to i při testu rychlosti! Mám takové podezření, že to souvisí s UPLOADEM. Má někdo s tímto zkušenost?Prosím poraďte.

26.12.2006 20:44

(neregistrovaný)

<fieldset><legend>Albedo.cz:11.12.2005 14:56</legend>Mám od T-mobile EDGE připojení s modemem ES75.

Problém je v tom, že modem se prostě vypne. Někdy po X hodinách, někdy třeba už po minutě. Dělá to i při testu rychlosti! Mám takové podezření, že to souvisí s UPLOADEM. Má někdo s tímto zkušenost?Prosím poraďte.

Stačí stáhnout nnový firmware nebo ho chtít u distributorů mě třeba pomohli na www.wmocean.cz

29.12.2006 19:23

(neregistrovaný)

Potreboval bych pomoc poškodilo se mi cd se software pro modem ES75 je možné ho někde na internetu stáhnout nebo bylo by prosím možné, aby mi ho někdo poslal na můj e-mail: hronek.kgb@seznam.cz Velmi děkuji budu moc vděčný za kladnou odpověď.

06.03.2007 00:47
příspěvků:1

<fieldset><legend>Albedo.cz:11.12.2005 14:56</legend>Mám od T-mobile EDGE připojení s modemem ES75.

Problém je v tom, že modem se prostě vypne. Někdy po X hodinách, někdy třeba už po minutě. Dělá to i při testu rychlosti! Mám takové podezření, že to souvisí s UPLOADEM. Má někdo s tímto zkušenost?Prosím poraďte.

Ahoj.... dělám přímo na technickén oddělení T-mobile... a abych řekl upřímnou pravdu tak problém je z 95 % chzbou modemu... zbylých 5% může způsobavat PC systém. Pravda je taková že co se týče tohoto modemu tak těchtě problémů sním je nespočet. je to chybou firmweru a díky tomu dochází k špatnému napájení modemu. to má za následek pomalou přenosovou rychlost a tradiční odpojování... vysílač nebo sim nemá u GPRS/EDGE možnost Vás odpojit. Jediný řešení u tohoto je přehrání firmweru (tedy reklamace)

Tento modem se opravdu Siemensu nepovedl (popravdě jako většina jejich zaříyení.) to znamená reklamovat a reklamovat... další věc je taková že se signálem s kterým jsou ostatní zařízení schopný pracovat má tento modem veliké problémy.... -70 až -75 dNm jsou pro tento modem mnohdy kritických... kdežto jiné zařízení jako třeba Nokie , motoroly aj jsou bez problému schopni pracovat se signálem kolem 85 - 90 dBm... samozřejmě čím horší signál tím pomalejší připojení, a hlavně záleží na vytížení vysílače....

Nehlůedejte tedy chybu jinde než v Siemensu.. a i když je malej a hezky stříbrnej tak je úplně na H....

18.03.2007 15:16
příspěvků:1

Také nejsem spokojena s modemem Edge Siemens Es 75.Mám ho od listopadu a od té doby mám s ním jen problémy,většinu doby nefunguje,pořád připojení spadává nebo neni vůbec!!Když náhodou jde,tak je připojení strašně pomalé a nespolehlivé.Pokoušela jsem se ho několikrát vrátit a odstoupit od smlouvy,ale nemám šanci,nejde to.Je smutné,že musíte podepsat smlouvu na 2roky hned aniž si ho můžete vyzkoušet,bez možnosti vrácení.Je to hrozný krám,jsou s ním jen nervi!!A to má být kvalitní služba!!!!

14.04.2007 02:40

(neregistrovaný)

Taky jsem měl naprosto stejný problémy s tímhle EDGE modemem. Neustálý odpojování, rychlost připojení nižší než klasické GPRS... Až jsem někde v diskuzi o Linuxu objevil tohle. Nahrání firmware proběhlo překvapivě jednoduše a bez problémů. Všechno teď funguje v pohodě.

"K dispozici novy firmware 2.002; po registraci lze stahnout z http://www.siemens-wm.cz/. Upgrade firmware se provadi ve Windows pres seriovy kabel. T-Mobile zatim novy firmware taji a Siemens nema postup radne zdokumentovany... Strucne, spustit wswup_mc75_02002.exe, zvolit spravny seriovy port (COM1) a rychlost 57600. Vypnout modem, stisknout tlacitko START, pote rychle zapnout modem. Pokud modem nalezen, spusti se upgrade, trva cca 10 minut; nepracujte s pocitacem, protoze jinak muze dojit k preruseni komunikace. Uspesny upgrade je zakoncen hlaskou na zelenem pozadi."

14.04.2007 03:13

(neregistrovaný)

Kdyžtak ten firmware je i tady:

http://docfreedivers.free.fr/MC75%20MODULE/Firmware/

(bez registrace)

14.04.2007 04:07

(neregistrovaný)

Jinak myslím, že je to velice dobrý modem. Co se jim ale rozhodně nepovedlo, to byla ta původní verze softwaru.

14.04.2007 08:20

(neregistrovaný)

Mám Edge Siemens 75 od T mobile,co ho mám mám s ním jenom problémy s přípojením,na doporučení technika s T mobile,jsem reklamovala modem,přehrály mi software a můžu Vám říci,že je to jěště horší než před tím.Připojení většinou nefunguje,odesílá ale nepříjímá,nebo mi to nepřipojí a píše chybu 718 a když se nahodou připojí,tak je tak pomalý,že s otvíráním jedné strnky trávím třeba půl hodiny,je to nanic,tak mi poradtě co s tim mám zase dělat,prosím!!

|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace