Úvod > Fórum > Software > Počítačové hry > World of Tanks na notebooku

World of Tanks na notebooku

12.02.2013 14:22
příspěvků:19

Ahoj, nedávno jsem koupil ženě notebook na práci a teď jsem na horách na dovolené a chtěl jsem si díky kvalitnímu Wi-fi v hotelu zahrát WoT. Jaké bylo mé překvapení,když jsem zjistil, že hra je na tomto notebooku naprosto nehratelná. Samozřejmě jsem nečekal plynulé full HD jako na mém stolním PC, ale ani jsem nečekal, že se to ani nehne. Notebook je HP ProBook 4530s s vlastní grafickou kartou Radeon HD 6490M, proceosr Pentium B 950 na 2,1 Mhz, 4 GB RAM a win 7 64 bit. Nejprve jsem ve hře nastavil střední detaily a téměř se to nehlo, nastavil jsem tedy vše na minimum, to co šlo jsem úplně vypnul, rozlišení je nějakých 1024 x 640. Veškeré detaily jsou buď nastaveny na "nízké" nebo na "vypnuto". Hra v tomto nastavení běží průměrně 3-6 FPS, ve sniper modu si pak stabilné drží 3 FPS. Notebook je prakticky nový a tedy s téměř čistým diskem, včera jsem pro jistotu naisntaloval poslední ovladače Katalyst, nic se nezměnilo. Moje otázka tedy zní :

Je počet dosažených FPS na tomto notebooku odpovídající a mám se jít klouzat, nebo je někde problém, jehož vyřešením se hra zrychlí?

Mám několik kolegů v práci, kteří WoT hrají na noteboocích a nestěžují si, tak jsem na rozpacích. Předem díky

Michal

12.02.2013 16:17
příspěvků:5 728

Otazka je, zda je to internetovym pripojenm na internetu (ale to by se asi tak nesekalo). Nebo jestli ti jede dedikovana grafika a nikoliv integrovana (je zaply optimus? Pokud neni, je zapla dedik.gpu?).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
12.02.2013 18:32
příspěvků:19

Taky mě napadlo, že by mohl noťas běžet jen na tu hrůzu Intel grafics, jenže nevím jak to zjistit. Ovladače mám na oboje a nikde tam není na výběr kterou kartu kdy preferovat.

Internetové připojení je tu výborné, v něm to není.

12.02.2013 18:48
příspěvků:19

Tak jsem našel preference grafických jader v ovladačích gr. karty. WoT jsem přiřadil maximální výkon a nic se nestalo, pořád to jede na 8 fps max.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace