Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Windows se sekne, můžu hýbat kurzorem - PC nejde vypnout, ale do start

Windows se sekne, můžu hýbat kurzorem - PC nejde vypnout, ale do start

12.04.2021 18:52
příspěvků:2

Ahoj,

poslední dobou se mi stává divný problém.

Z ničeho nic se mi sekne Win a nastanou tyhle problémy:

- stává se to v podobný čas, což je divné - okolo 20:40

- můžu hýbat s myší, ale nemůžu otevřít, ani zavřít žádný program

- správce úloh zapnout jde, ale nejde vypnout

- počítač nejde vypnout přes Win, ale jde vypnout jen přes power button

- pokud se nějaký program snažím otevřít v task baru ho vidím jako prázdnou ikonku a program se neotevře.

- co jsem si všiml, tak se to děje více lidem a absolutní většina (možná všichni) mají AMD sestavu (CPU), dříve tohle nedělalo.

Moje sestava:

R9 3900X - PBO enabled GTX 1080Ti - newest drivers, temperatures are around 55C idle 32GB DDR4 3200Mhz RAM, XMP enabled 650W power supply - RM650x X570 Aorus elite - F32 BIOS NZXT X62 - temperatures are below 50C

Omlouvám se, že je něco anglicky, psal jsem na Reddit, tak jsem to jen líně zkopíroval, ale snad tomu všichni budete rozumět.

Nevím jak zde do postu můžu přikládat linky, ale pokud to jde dám odkaz na Reddit post, kde je i video problému, ale nic moc na něm není - jen ukazuji jak PC nejde vypnout a programy se nenačtou + mají prázdnou ikonku.

Nenapadá mě čím by to mohlo být, Win mám updated, zkoušel jsem provést sfc/ scannow, ale vše je v pořádku. Trochu jsem hledal a děje se to více lidí na redditu, takže předpokládám, že to je nějaký update.

Nic nového jsem neinstaloval, žádné nové programy nic. Jediné co se u mě změnilo od té doby co mi tento problém začal tak je to, že jsem začal používat Logitech G Pro Superlight

12.04.2021 18:53
příspěvků:2

Takhle nějak vypadá problem, když se stane: https://www.youtube.com/watch?v=a9D67c3czuE

17.04.2021 22:21
příspěvků:5 728

jestli se to stává ve stejný čas, tak se mrkni do plánovače úloh a projeď si je, jestli tam není něco v ten čas.

Jinak, pokud to dělá i v jiné časy, tak stáhni crystaldiskinfo, jestli ten disk náhodou neodchází

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
17.04.2021 22:21
příspěvků:5 728

duplicita

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace