windows 7 Pro

27.07.2011 15:41
příspěvků:3

Ahojte,

mam takyto problem. kamarat mi doniesol PC ktore bude pouzivane v mojej prevadzke. kedze pojde o prevadzku

mam obavy aby mi tam nenabehli nejaki kokoti a nedali mi pokutu za pajcovany windows. vtip je v tom ze windows

kt. tam mam nie je pajcovany lebo je to PC z velkeho ceskeho podniku kde maju licencie samozrejme vsetko

original. ja ale nemam doklad od PC kedze mi kamarat doniesol "iba tak" a preto neviem ako mam brat tuto situaciu.

ide o windows 7 Pro. nechcem sa mi moc ist do kupy noveho windowsu ,lebo prevadzka ma uz doteraz stala nekrestanske peniaze a nerad by som daval este na takeho veci. navyse to beriem tak, ze tam nemam vlastne ziaden pajcovany windows ale original, ale nemam k nemu doklad. aky je vas nazor, resp. rady. da sa to nejak zlegalizovat? kupou blocku na kt. by bol windows 7 pro nauctovany.? neviem.

diki
menič

28.07.2011 06:40
příspěvků:5 728

kdyz k tobe prijdou zkontrolovat (coz je velmi nepravdepodobne), tak musis tu licenci vlastnit, nikoliv ji mit pujcenou (to nejde si pujcit licence). Takze kdyz ten pc bude firemni, tak to bude nejspis v poradku (pak ale musis dokazat ze pc je opravdu firmy).

kdyz ho koupis ten pc bez licence, tak licence na pc propada, nebot jak jsem vyse napsal, tak licenci musis vlastnit.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace