Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Windows nelze spustit

Windows nelze spustit

03.03.2019 13:32
příspěvků:10

Dobrý den. Mám starší HP a win 7. Občas (jednou za dva měsíce řekněme) se stalo, že skočila černá obrazovka anebo se obraz jakkdyby rozmazal a pc zamrznul. Vypnul jsem ho a zapnul a vše jelo.

Před pár dny se to stalo zas ale když jsem ho zapnul nechtěl jet Windows, tak jsem najel do nouzového režimu, obnovil systém z předchozí verze a jelo to, pak se to stalo zas a zas jsem to vyřešil takhle, neměl jsem čas zjišťovat proč se to děje. A dnes se to stalo opět, ale už tohle řešení nepomohlo, tak jsem v nouzovem režimu udělal boot USB že to spravím přes opravu Windows z toho USB. Vše vypadalo že jede, ale neopravilo se nic a ještě mi to patrně pokazilo BCD soubor, takže teď když bootuji z HD tak mi vyskočí že error bootbcd. Takže už se nedostanu ani do nouzového režimu.

Zkoušel jsem bcd opravit přes příkazový řádek, ale nic. když napíšu bootrec /rebuild bcd tak mi to najde windows, zeptá se jestli ho chci přidat a jak dám že ano tak vyskočí "nelze nalézt požadované systémové zařízení"

Našel jsem také návod na výmaz a následne vytvorení nového bcd ale to nejde vůbec.

Jaké mám teď možnosti prosím Vás?

Nemám partition, takže formát a reinstal Windows nepřichází v úvahu, mám tam veci k práci a všechno v podstate.

Díky za jakoukoliv pomoc

10.03.2019 10:05
příspěvků:20

AHoj, vyzkoušej

Windows Vista a novější: bootrec.exe /fixmbr a následně bootrec.exe /fixboot.

Po dokončení opravy zadáním příkazu shutdown /r restartujte počítač.

Z WEBU: https://servis.eset.cz/Knowledgebase/Article/View/358/21/jak-opravit-spousteci-boot-sektor-pevneho-disku#win7

30.03.2019 10:06
příspěvků:32

Kup do PC nový disk, nakonfiguruj na disk 0 a nainstaluj Win.

Jinak to nevidím.

Leda formátovat a instalovat win, ale tím příjdeš o data.

A pro příště vše relevantní zálohovat !!!

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace