Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Win95 a MS-DOS z USB FLASH

Win95 a MS-DOS z USB FLASH

18.11.2017 21:15
příspěvků:3

Zdravím.

Na internetu jsem trochu pátral, jak spustit oba tyto systémy z flashky.

Všechno, co jsem našel, víceméně nabízelo metodu, jak vytvořit bootovatelnou flashku pro reinstalaci, atd.

Je ale možné mít na flashce plně funkční systém Win95, Win3.1 nebo samotný DOS, který lze z flashky spustit a pracovat s ním, jako by byl na céčku?

Popřípadě jak na to...?

18.11.2017 21:23
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
18.11.2017 21:33
příspěvků:3

Na téhle stránce jsem už byl. Pokud to chápu dobře, udělá mi z flashky jakousi "disketu", se kterou umí DOS pracovat.

Jenže já pod XP žádnej DOS nemám, to, co mi schází, je, kde sehnat iso MS-DOSu, které když rozbalím na tu flešku a nabootuju, najede mi DOS, jako by byl už v PC nainstalovanej.

Pokud jsem samozřejmě nepochopil něco blbě :-)

18.11.2017 21:37
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
18.11.2017 21:39
příspěvků:3

A jak zařídit, aby se mi instaloval na flashku a šel spustit z ní?

18.11.2017 21:44
ověřen
příspěvků:4 972

Nevím, ale jsou tam nějaké instalátory.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace