Úvod > Fórum > Internet > Ostatní > Wifi - UPC, router nefunguje

Wifi - UPC, router nefunguje

17.05.2016 18:06
příspěvků:4

Zdravim, nejsem v teto oblasti internetu moc zkuseny, uvedu vas do problemu. Dnes jsem omylem pri uklizeni nejak pohl s kabely u modemu/routeru Ubee EVW3226. Kontrolka fungujici wlan sviti a obcas blika, sitovy kabel mel jeden konec vysunuty a ja nevim, kam patri, tak jsem zkousel vsechny ostatni dirky a pri zadne wifi nefunguje. Zkousel jsem to vsechno prehazovat atd., ale nikdy to nevyslo. Uz si nevim rad. Nevite nekdo prosim, co s tim udelat nebobjak maji byt ty kabely spravne defaultne zasunute? Prosim o pomoc, predem diky.

18.05.2016 09:49
ověřen
příspěvků:2 090

Z Tvého zmateného popisu se nedá nic vydedukovat. Především jsi udělal blbost, když jsi začal přehazovat kabely. Koukal jsem do návodu k obsluze, ale ani s jeho pomocí nejsem z Tvého popisu moudrý. Určitě máš návod taky, třeba Ti pomůže, jestli ho nemáš, je tady https://www.upc.cz/pdf/manualy_inet/manual_ubee_evw3226.pdf

Pár dotazů:

Kam a čím máš připojený router ze zásuvky UPC ve zdi?

Čemu říkáš síťový kabel? Jakou má koncovku?

Co připojuje ethernet (předpokládám) kabely, které jsi zmatečně popřehazoval?

Nesahal jsi na tlačítko RESET?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
18.05.2016 10:08
ověřen
příspěvků:4 972

Tam není co zkazit. Kabel z nějakého modemu nebo ? vede do routeru a wifi po nastavení funguje.

Také bych tipnul na Reset.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
18.05.2016 10:50
příspěvků:4

Omlouvám se, psal jsem to včera ve stresu a spěchu. Jedná se o kabel UPT (tuším z hlavy), modem EVW3226 Ubee, jednou jsem zkoušel vytáhnout ze zásuvky a opět zapojit. Kabely, se kterými jsem přehazoval jsou jen ten UPT, který je jedním koncem zapojen v modemu a druhý konec je vypojen a já nevím, kam patri. Tohle je hlavní jádro problému, tlačítko reset jsem nemačkal, dnes budu volat do UPC, jestli je to nutné.

18.05.2016 10:54
ověřen
příspěvků:4 972

Předně je to UTP kabel! Musíme si ujasnit, zda jde o modem nebo router? Píšeš na dvou fórech něco jiného.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
18.05.2016 11:06
ověřen
příspěvků:2 090

Takže trochu jinak:

Tvé zařízení je modem a router v jednom. Tedy musíš mít jednak správně připojený koaxiální kabel od zásuvky do modemu a pak musíš mít připojená další zařízení pomocí ethernet kabelů.

Jestli máš vše zapojené správně, měly by přístroje, připojené přes ethernet kabely fungovat. Dokud Ti tohle nebude fungovat, zapomeň zprovoznění wifi. A jestli to nefunguje, asi Ti fakt nezbude nic jiného, než konzultace s UPC, případně přivolání technika.

Na RESET bych zatím nesahal, nevíš, co to způsobí, ale v Návodu se to dočteš.

Pořád se však nemohu zbavit dojmu, že jsi trochu líný si přečíst Návod k obsluze, na který jsem Ti dal odkaz, pokud nemáš svůj tištěný. Myslím, že tam bys našel odpovědi na Tvé potíže.

pro bluespirit" Podívej se do toho Návodu a budeš mít jasno. V tomto případě modem a router v jednom jsou!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
18.05.2016 11:12
ověřen
příspěvků:4 972

Také bych tipnul na Reset.

Tímto jsem myslel, že již ten reset použil :-) Pak to bude chtít asi technika od UPC, aby to nastavil.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
18.05.2016 11:25
příspěvků:4

Návod jsem četl několikrát a nenašel jsem nic, co bych nevěděl. Ale děkuji za rady, jdu vyzkoušet připojit ntb přes UTP kabel, zda to bude fungovat.

18.05.2016 11:31
ověřen
příspěvků:4 972

No asi nevíš, když ti to nejde. Strana 6 manuálu. Pokud si šáhla na Reset, pak to sám nenastavíš.

https://www.upc.cz/pdf/manualy_inet/manual_ubee_evw3226.pdf

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
18.05.2016 11:36
příspěvků:4

Volali jsme s UPC a vyslo z toho to, ze bud mame prekousnuty koax. kabel (kralik) nebo je chyba v samotnem routeru/modemu, zitra prijedou technici, dam vedet.

18.05.2016 11:41
ověřen
příspěvků:4 972

Tak překousnutý koax přece vidíš. Není to jen odpojené. Je třeba to zastrčit a zašroubovat matkou.

Pochybuji že se modem rozbije jen odpojením.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace