Úvod > Fórum > Internet > Ostatní > vytvorenie LAN s prístupom na internet

vytvorenie LAN s prístupom na internet

07.03.2015 15:42
příspěvků:1

zdravím.

so susedom si chceme prepojiť vlastné domáce siete, ktoré majú prístup na internet, chceli by sme si vytvoriť z našich 2 domáich LAN 1 väčšiu. obaja máme zakúpené routere TL-WR841ND. ja mám doma ešte navyše k dispozíci switch, ktorý môžem použiť. problém je v tom, že keď svoj roter (igor) pripojím na jeho router(stefan), tak síce mám prístup na internet, a po zadaní príkazu tracert IP adresa stefan-pc do príkazového riadku mi nájde cestu k jeho stefan-pc, ale opačne to nefunguje. ak on zadá tracert ip igor-pc, tak cestu nenájde. z WAN portu môjho routra igor, vedie kábel do lan n portu routra stefan. z wan portu routra stefan vedie kábel do internetovej prípojky. na lan port routera stefan je pripojený stefan-pc.

skúšal som aj možnosť pripojenia switchu na lan poort routra stefan, no v tomto prípade som sa nepripojil ani na internet ani som nenašiel cestu k stefan-pc. medzi igor-pc a stefan-pc je vzdialenosť po kábli asi 55 m. ak som switch pripojil na na svoj roter igor, tak som sa cez neho na internet pripojil.

ak som skúšal vypnúť funkciu dhcp servera na svojom routre igor, tak som sa nemohol pripojiť na net ani k stefan-pc.

čo mám urobiť, aby mi fungovala obojstranná komunikácia, pričom by bolo možné sa priájať aj na internet cez štefanovu prípojku?

vďaka za rady!

13.03.2015 09:46
příspěvků:9

Ahoj,
já bych to udělal asi takhle.
Router1:
do WAN portu internet
do LAN1 portu kabel do PC
do LAN2 portu kabel k Router2
Router2:
do WAN portu kabel z LAN portu Router1
do LAN1 portu kabel k tobě do PC

Možná to tak máš, jen jsem to z toho popisu blbě pochopil.

Pokud něco nejde tak si pohraj s nastavením DNS.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace