Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > vypínání aceru

vypínání aceru

06.08.2012 12:37
příspěvků:21

Zdravím,

mám problém s nb - acer travelmate 5742Z. Používám ho většinou na práci, ale když mu dám víc zabrat např. pustím hru Flat out 2 což je dost stará hra s malými nároky, tak se notas asi po 10ti minutách hraní vypne. Než se vypne tak začne hodně hučet a na dotek je horkej. Nevíte někdo co by to mohlo být ? předem díky za odpověď

06.08.2012 13:13
příspěvků:5 728

NTB se ti na 90% vypne kvuli prehrati, mame vic moznosti

1)ntb je zapraseny a nedokaze tak chladit

2)odchazi ventilatory
3)spatna teplovodiva pasta

obvykle byva notas pekne zaprášeny zevnitr a staci ho profoknout, v lepsim pripade je idealni ho cely rozebrat a vsechny chladici prvky pekne procistit.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
06.08.2012 13:28
příspěvků:21

nainstaloval jsem si everest a při zatížení ntb jsem měl teplotu procesoru 90 °C takže je to určitě přehřátím. zkoušel jsem ho rozdělat ale nejde mi odcvaknout zadní kryt . všechny šroubky jsem odšrouboval a furt to vv jedných místech drží. a co je přesně ta teplovodivá pasta ?

06.08.2012 13:51
příspěvků:5 728

na teplovodivou pastu bych se vykaslal zatim. jinak ten notebook neni v zaruce? ze bys uplatnil zaruku radej.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
06.08.2012 18:12
příspěvků:1 279

Pokud je v záruce, toto vám asi stejně neprojde, upřímně pokud si nejste jistý při rozebírání notesu, doporučuji se obrátit na odborný servis, u nás by Vás to vyšlo na max 500Kč - Všude v každém městě se to dá najít za podobné peníze, jinde chtějí kolikrát 1000Kč a více.

P.S. 100% je to přehříváním se a pastou to určitě nebude - vždy stačilo notebook jen vyčistit a bylo to OK a to i u 4 roky starých notebooků (ten můj má 5 let a pasta je OK:-))

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
06.08.2012 21:58
příspěvků:21

no notes má asi 2 a půl roku. skoro vůbec nebýval přenášenej a je pořád na stole, a ne v něakym bordelu, tak je možný aby i tak byl zaprasenej ?

07.08.2012 00:22
příspěvků:1 279

Jsem si 100% jistý, mrkněte se na náš firemní fcb - facebook.com/nonstopPC a tam uvidíte co dokáže prach a je jedno jeslti notebook/PC přenášíte, nebo nikoli, prach chladič nasává pořád a je celkem jedno kde:-)

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace