vyber notebooku

11.06.2010 21:34
příspěvků:3

Ahojte,

chcel by som kupit notebook v cene asi do 800E, tj. asi do 22000KC.

Mal by splnat tieto poziadavky:
RAM: 4GB

HDD: 320GB alebo 500GB, ma velkost hdd vplyv na vykon, spotrebu a teplotu notebooku?

Grafika: min 512MB, radsej by som 1GB, povodne som chcel nVidea ale cital som na http://www.zive.sk , ze nVidea maju nejaku chybu a odchadzaju tak asi ATI ktora grafika je lepsia?

Displej: min. 15,4 max. 16, mensi nechcem, chcel by som, aby mal dobry obraz, kontrast a jas, aspon podla mojho subjektivneho hodnotenia terajsie displeje s LED podsvietenim, maju horsi obraz ako klasicke LCD displeje stare 3-5 rokov

procesor: nevyznam sa v tychto novych procesoroch, neviem aky je medzi nimi rozdiel, ktory sa na co hodi lepsie, co som cital na forach tak i5 ma lepsie vlastnosti, dokaze sa podtaktovat, ovladat grafiku a optimalizuje spotrebu

Pouzitie: praca, office, filmy, mp3, fotky (photoshop), chcem na nom robit v CAD softvaroch, simulacie narocnejsie na vypocet (Spice, Labview), navrhy dps (Protel, OrCAD) a nejake to programovanie

OS: asi by tam mal byt W7, alebo ak by technicke programi bezali pod linuxom tak moze byt bez OS, ale potom neviem ako to je s ovladacmi, doteraz som s linuxom nerobil

a este by mal mat dobre vyriesene chladenie a aj pristup k nemu ked ho bude treba vycistit.

Mozete mi, prosim, poradit?
Dakujem.

29.06.2010 10:05
příspěvků:1 920

Tento je jako dělaný.

http://www.alza.cz/asus-k72jk-ty021v-d165610.htm

Pokud ho máš na hry, líbí se mi tam HDD se 7200 otáčkama, navíc je tam i gk ATI.

Asus je slušná značka.

29.06.2010 12:13
příspěvků:3

dakujem za odpoved

nechcem ho na hry, chcem ho na pracu a sem tam nejaky film, rozmyslam o nieco s i5

vedel by si poradit?

29.06.2010 12:34
příspěvků:1 920

na práci.. a co pracuješ? jestlisložité graficcké programy, nebo video, o i5 už by jsi opravdu mohl přemýšlet. Ten asus nevypadá moc hezky (jako vzhled), ale výkonem potěší a kvalitou také..

29.06.2010 15:07
příspěvků:3

<fieldset><legend>Wojta</legend>na práci.. a co pracuješ? jestlisložité graficcké programy, nebo video, o i5 už by jsi opravdu mohl přemýšlet. Ten asus nevypadá moc hezky (jako vzhled), ale výkonem potěší a kvalitou také..

ako som uviedol vyssie:

Pouzitie: praca, office, filmy, mp3, fotky (photoshop), chcem na nom robit v CAD softvaroch, simulacie narocnejsie na vypocet (Spice, Labview), navrhy dps (Protel, OrCAD) a nejake to programovanie

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace