Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Verze windows - poznám je podle sériového čísla?

Verze windows - poznám je podle sériového čísla?

31.08.2011 08:38
příspěvků:3

Zdravím všechny, většina otázek se zde točí okolo zhištění sériového čísla Windows. Ale mám jiný dotaz:

Lze zjistit verzi Windows na základě sériového čísla?

Důvod je jednoduchý, v organizaci spravuji asi 400 Pc, každý jiný, jiná verze atd. Na všech nalepeny licenční nálepky. Při reinstalaci by se dost hodilo vědět na základě sériového čísla, co tam patří za verzi. Mysli SP? SP2? SP3? 32bit, 64bit, atd

31.08.2011 08:54
příspěvků:5 728

na tech nalepkach je o jakou licenci pro jakou verzi se jedna. jinak je naprosto jedno jestli to bude sp1 sp2 ci sp3-jsou to jen service packy a to je naprosto jedno kterou nainstalujes (obvykle se instaluje win xp s sp3).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
31.08.2011 09:33
příspěvků:3

No ono to právě moc jedno není, je spousta verzí, které fungují jen s čísly s dané verze. Číslo na SP1 nefunguje na SP2. To už mám odzkoušené.

31.08.2011 15:13
příspěvků:5 728

Vis co znamena SP? to znamena service pack-tedy hromadna aktualizace. To co rikas ty, tak s tim jsem se nikdy nesetkal. Na tech par desitkach (stovkach?) pc se toto nikdy nevyskytlo. Problem nastane pri pouziti serialu z home a instalujes profesional. Nebo take pokud instalujes retail verzi a mas oem serial (tedka si nejsem jist, zda to neni naopak). ze by tam byl problem s sp, tak je blbost (pokud neni treba v sp2 seriovy cislo natvrdo bloknuty, nebot je piratsky(ale to nevim zda delaj)).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace