Úvod > Fórum > Hardware > Taktování > Uznájí mi reklamaci?

Uznájí mi reklamaci?

11.11.2016 07:56
příspěvků:15

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s tím co teď napíšu. Mám noťas za 30k, a v údajích je napsáno že tento notebook zvládne procesor na 3,6Ghz. Mám ho asi třičtvrtě roku, a notas šlapal pěkně na maximální frekvenci. Jenže poslední 2 měsíce, možná víc, notas jeden maximálně na 2,5. Výš se prostě nedostane, notebook se zahřívá jako blázen. Někde jsem četl že pokud se notebook dostane na určitou teplotu, tak se proste na tu nejvyšší frekvenci nepretaktuje a zůstane na 2,5. Jenže notas je permanentne zahratej. Otázka je, zda mi uznaji reklamaci notasu? Jelikož notebook v záruční lhůtě nezvládá to, co by měl

.

PS: Nepište mi prosím že notebook je sračka a že si mám pořídit PC, vím to a chystám se to taky tak udělat.

Předem díky.

11.11.2016 08:46
ověřen
příspěvků:4 972

Nejspíš je ten notebook ucpaný prachem a přehřívá se. Z toho důvodu běží CPU na nižší frekvenci, aby neshořel.

Na reklamaci to nejspíš nebude. Stroj je třeba vyčistit.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
11.11.2016 09:35
příspěvků:15

Notebook není precpany prachem, notas jsem důkladně vyčistil, a ono vlastně ani nebylo co čistit, nikde nic nebylo, stejně jsem to zkusil pročistit. Prach v tom nehraje žádnou roli, včera jsem hrál wow na nejnižší detaily a notas se vytáhnu až na 90°C velmi příjemné musím říct.

11.11.2016 10:43
ověřen
příspěvků:2 090

Spusť si Správce úloh a zjistíš, které procesy nejvíc zatěžují CPU. Podle toho pak ntb softwarově vyčisti, nejlépe pro začátek CCleanerem (neměň základní nastavení CC!), po případě se pak ozvi, snad to nějak dáme dohromady.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
11.11.2016 11:11
příspěvků:15

Nejsem sice ajťák, ale nějaký ty základy znám. Takové primitivní věci jsou pro mě jasné a zkouším je hned jako první. Nepomáhá ani Ccleaner, ani jiné soubory. Nepomáhá ani úplné smazání disku s windowsem přes konzoli a čisté přeinstalovani windowsu. Ani žádný game booster mi cpu nezrychli. Notebook je prostě permanentne na poměry surfování na netu teplý. A při hrách na 90°. Prostě mi to nechce vylézt na 3,6. Podle mě je to nějakým hardwarem.

11.11.2016 13:53
ověřen
příspěvků:4 972

Pak zde není co řešit, pokud je to HW, pak by reklamaci uznat měli. Zda ji uznají tady ale nikdo vědět nemůže. To s tím musíš do autorizovaného servisu nebo k prodejci.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
11.11.2016 14:00
příspěvků:15

Můžu to tedy zkusit, díky všem za ochotu.

11.11.2016 14:01
ověřen
příspěvků:4 972

Držím palce! Pak nám napiš, jak si dopadl. Zase budeme chytřejší.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
11.11.2016 14:06
příspěvků:15

Jasan.

14.11.2016 14:57
příspěvků:15

Tak prichazim s pokrokem. Den po tom co jsme to tu doresili, mi notas pri hrani klekl, smrdel od spaleniny a uz se nepustil. Takze je na reklamaci, nejradsi bych bral prachy zpatky.

14.11.2016 14:59
ověřen
příspěvků:4 972

Tak doufám, že si se v tom při tom čištění moc nehrabal, aby uznali reklamaci. Držím palce!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.11.2016 15:02
příspěvků:15

No moc ne, nic jsem nevytahoval. Jediny problem co asi je, ze jsem ztratil jeden sroubek ze zadni strany. Je to velky problem?

14.11.2016 15:06
ověřen
příspěvků:4 972

Tady asi záleží na tom, který šroubeček. Osobně bych si sehnal jiný a dal ho tam. Narazíš na nerudného technika a ten tě rovnou vyžene, že si se v tom hrabal.

Ale to je jen můj názor, záleží na lidech, kteří to budou přebírat.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.11.2016 15:10
příspěvků:15

No jedna se o sroubek na zadni strane, na krytu. Nejtupejsi na tom je, ze jsem si chtel vzit jiny sroubek z notasu, ale zapomel jsem na to a uvedomil jsem si to az tehdy, kdyz to na pobocce prebirali :-D Niceho si asi nevsiml, tak nevim. Ted muzu asi jenom doufat.

14.11.2016 15:13
ověřen
příspěvků:4 972

Ten kdo to přejímá si toho fakt nevšimne :-) Technik co to bude opravovat asi ano, no uvidíš.

P.S. Jen nechápu jak lze ztratit šroubek, pokud to nerozebírám na louce :-D

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.11.2016 15:22
příspěvků:15

To bych taky rad vedel :-D nesnasim kdyz se cloveku ztrati jen tak neco z niceho nic a zaziva to nemuze najit, no tak tohle byl ten pripad.

14.11.2016 15:24
ověřen
příspěvků:4 972

Stane se že něco upadne, pak používám magnet. To je takovej ten kus železa co se na něj lepí železo :-D

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.11.2016 15:26
příspěvků:15

Jo, mel bych se polepsit :-)

14.11.2016 15:29
ověřen
příspěvků:4 972

Tak nám nezapomeň dát vědět, jak to dopadlo. Díky.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
14.11.2016 15:30
příspěvků:15

Jojo :-)

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace