Upgrade

16.11.2015 19:06
příspěvků:3

Dobrý večer,

potreboval by som poradiť ohľadne upgradu môjho 2 a pol roka starého PC, chcel by som v ňom vymeniť grafickú kartu, procesor a základnú dosku. Tu je moja zostava:

CPU: AMD Athlon II X2 280

RAM: 4,00GB Dual-Channel DDR3 @ 668MHz (9-9-9-24)

Motherboard: MSI 760GM-P23(FX) (MS-7641) (CPU1)

GPU: SyncMaster (1680x1050@60Hz) 512MB NVIDIA GeForce 8400 GS (MSI)

HDD: Seagate Baracuda ST500DM002, 500GB, SATA III, 7200RPM 16MB

Zdroj: Fortron HEXA, 500W, aPFC, 80+

a chcel by som tam dať grafiku ASUS STRIX GTX960 DC2OC

ďalej procesor Intel Core i5-4460
a matičnú dosku Asus H97-plus

ostatné komponenty by som doplnil neskôr.

ešte by som sa chcel spýtať, že či by to všetko sedelo a mohlo to takto fungovať, a keď to vymením či mi ostane všetko na HHD-čku, či operačný systém pôjde a nejak to neovplyvní môj software.

Vopred Ďakujem za pomoc.

17.11.2015 14:06
příspěvků:10

Kuba Kuba, tak tohle i já vím, že fungovat nebude. Tedy HDD a operační systém se určitě nepohne když mu změníš komplet mother board a dáš tam zcela jiný chip. Když tak záloha dat jako první. Mít po ruce instalační soubory všech programů, operační nevyjímaje. Pak všechno poskládat dát větší RAM-ku a nainstalovat. Na konec natáhnout zálohu souborů a dělat tuto zálohu pravidelně.

17.11.2015 14:44
ověřen
příspěvků:2 090

To není tak docela pravda, OS od tuším W8 se umí přizpůsobit nové MB. Starší systémy zase jdou přizpůsobit nové desce opravou s použitím původního instalačního média.

Ale o Tvém OS nevíme vůbec nic. Takže bych si na Tvém místě vytvořil zálohu dat a jiných pro Tebe důležitých souborů a po složení PC s tím původním HDD bych to zkusil spustit, popř. opravit.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
17.11.2015 16:49
příspěvků:3

A nejaký iný spôsob by nebol? Napr. nechať tam starú matičnú dosku alebo kúpiť nové HDD-čko a dať naňho nový OS. Pýtam sa lebo sa v tom vôbec nevyznám a môj PC by potreboval upgrade ale nechcem kupovať nový PC. Chcel by som upgrade hlavne po tej grafickej stránke lebo na hry je dosť slabý.

17.11.2015 17:02
příspěvků:10

No a právě tady je ten pes zakopaný. co se týče her tak právě tady. bych doporučila výkonný stroj a ne jenom tak nějaký křáp. Určitě bych jela do kamenné prodejny aby mi s tím poradili.

17.11.2015 21:31
ověřen
příspěvků:2 090

Opět si dovolím oponovat. V kamenné prodejně nikdy neporadí tak dobře, jako na specializovaných fórech. U nás poradí BigVD, bohužel kvalitních rádců v tomto směru je nedostatek, takže jeho "poradních" kvalit tu nikdo jiný nedosahuje.

Tím chci zároveň říci, že jestli je Tvá sestava 2,5 roku stará, tak už byla trochu zastaralá v době pořízení a je skutečně na místě pořídit novou sestavu.

Pozor! To co jsem napsal v podstatě koresponduje i s Tvým návrhem, tedy nová MB + CPU + GK. Ramky a zdroj (a snad i skříň, OS a periferie) by mohly jako kompromis zůstat!

Takže za mě: Nech si Tvůj návrh schválit od BigVD nebo si od něj nech navrhnout novou sestavu podle Tvých představ s Tvým cenovým stropem.

Chce to ovšem trochu trpělivosti, než se BigVD objeví.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
17.11.2015 21:42
příspěvků:3

Ďakujem za rady, pomohli ste mi a aspoň viem na čom som. Určite budem kontaktovať aj niekoho ďalšieho.

18.11.2015 09:54
příspěvků:10

jo jo ... tak satam dal tedy velice dobrý návrh řešení. tak to bude určitě nejlepší.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace