Úvod > Fórum > Software > Linux všeobecně > Ubuntu Čeština??

Ubuntu Čeština??

27.08.2017 17:22
příspěvků:51

Ahoj, na strší notebook Acer Aspire 1410 jsem si nainstaloval ubuntu 9.10

Vím, že je to již pár let zastaralá distribuce, ale kvůli tomu, že notebook je také starší, jsem neměl jinou možnost...

Ale teď k problému.

Instalace proběhla v pohodě při instalaci jsem si zvolil češtinu,

vše bylo česky...

Jenže jakmile jsem se dostal do deskt. prostředí (gnome clasic),

vše bylo anglicky...

šel jsem tedy system-administration-language support... a vyskočilo na mě tohle No language information available

The system does not have information about the available languages yet. Do you want to perform a network update to get them now?

na výběr cancel nebo update

dal jsem tedy update zadal heslo pc začal stahovat a pochvilce napsal

Could not download all repository indexes

The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.

jazyk je stejně angličtina...

poradil by mi někdo prosím jak na to, popř.nějakou alternativní cestu?

Jsem v Linuxech začátečník...

Za všechny rady a tipy budumoc vděčný, díky.....

27.08.2017 17:28
ověřen
příspěvků:4 972

Pokud to zde nikdo neporadí, zeptej se spíš zde - http://forum.ubuntu.cz/

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.08.2017 17:49
příspěvků:51

jo díky:-)

27.08.2017 17:49
příspěvků:51

zatím to nechám , pokud nic, tak uzavřu...

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace