Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > Tplota CPU

Tplota CPU

03.04.2008 01:37
příspěvků:2

Dobrý deň. Mám taký jeden problém s PC. Teplota CPU sa mi niekedy samovoľne zvýši až na 100°C a vtedy sa mi reštartuje. Nerobí to vždy, len pri hrách. V biose sa mi to nedá obmedziť pretože tam taká ponuka ani nie je. bios 2000. CPU je AMD Athlon 750MHz. Potreboval by som poradiť niečo aby som si tú teplotu určujúcu reštart mohol nastaviť na cca 60°C. Neexistuje na to nejaká aplikácia, čo pri prekročení nastavenej teploty vypne alebo reštartuje PC. Mám starý PC a nechce sa mi kupovať nová doska pretože asi tá je na chybe. Už som niekedy na nej menil kondíky a stále sa hreje. Za každú radu dakujem.

08.04.2008 16:14

(neregistrovaný)

Hoj,

nastavit ti ta teplota nejspíš nepůjde(vzhledem k tvé desce). Raději bych uvažoval kde je chyba. Na 100% to bude nedostatečné chlazení. Můžeš mít přidřený, silně znečistěný nebo téměř nefunkční ventilátor...Taky ten větrák nemusí dobře sedět na procesoru...

08.04.2008 20:47
příspěvků:2

Je to tým nefunkčným ventilátorom. Niekedy úplne zastane. Preto sa toé stalo aj v tedy. Otáčky na ňom kolíšu hore dole a niekedy sa úplne prestne točiť. vymením ho a bude pokoj....

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace