Úvod > Fórum > Hardware > Monitory > Televize jako monitor

[VYŘEŠENO] Televize jako monitor

Dotaz vyřešen reakcí: 21.02.2017 21:47

24.01.2017 16:44
příspěvků:3

Ahoj,

mám televizi LG 42LD650 a už nějakou dobu ji používám jako monitor k počítači/notebooku. Vše fungovalo normálně, ale z ničeho nic televize přestala přijímat externí signál (VGA). Samozřejmě jsem zkoušel měnit kabel a taky počítač, ale nepomohlo. Chyba tudíž musí být v televizi. Ta se dá spustit, normálně svítí, ale zasekne se na úvodní obrazovce LG s hodinami. Když běží, nefungují tlačítka ani na televizi ani na ovladači (kde jsem taky měnil baterie). Nemůžu tedy spustit menu ani nastavení televize. Můžu ji prostě jenom vypnout a zapnout. Taky jsem si všimnul, že normálně spuštěná televize svítila kontrolkou modře, ale teď pouze červeně pulzuje. Jiný druh vstupu (SCART) jsem taky zkoušel a nefunguje ... Díky za radu.

24.01.2017 18:51
ověřen
příspěvků:14

Nemáš ještě někde manuál (pokud ne podívej se na googlu). Červeně to nebliká jen tak

Když beton tak železobeton
24.01.2017 18:54
ověřen
příspěvků:2 090

Obvykle vada zdroje v televizi.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
26.01.2017 05:10
příspěvků:51
funkmaster | 24.01.2017 16:44

Ahoj,

mám televizi LG 42LD650 a už nějakou dobu ji používám jako monitor k počítači/notebooku. Vše fungovalo normálně, ale z ničeho nic televize přestala přijímat externí signál (VGA). Samozřejmě jsem zkoušel měnit kabel a taky počítač, ale nepomohlo. Chyba tudíž musí být v televizi. Ta se dá spustit, normálně svítí, ale zasekne se na úvodní obrazovce LG s hodinami. Když běží, nefungují tlačítka ani na televizi ani na ovladači (kde jsem taky měnil baterie). Nemůžu tedy spustit menu ani nastavení televize. Můžu ji prostě jenom vypnout a zapnout. Taky jsem si všimnul, že normálně spuštěná televize svítila kontrolkou modře, ale teď pouze červeně pulzuje. Jiný druh vstupu (SCART) jsem taky zkoušel a nefunguje ... Díky za radu.

Nějaký kolaps ve firmwaru televize...
26.01.2017 09:57
ověřen
příspěvků:4 972

Také se přikláním k vadnému zdroji a nejspíš ke kondenzátorům. Součástky za pár korun, ale oprava v servisu kolem tisícovky.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
26.01.2017 10:50
ověřen
příspěvků:2 090
tlapka | 26.01.2017 05:10

Nějaký kolaps ve firmwaru televize...

Firmare s tím nejspíš nebude mít nic společného.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
26.01.2017 17:15
příspěvků:3

Manuál jsem pro jistotu prošel celý, ale nikde nic ... Dokonce ani v řešení problémů se můj nevyskytuje. Co se týče změny barvy kontrolky tam nebyla ani zmínka

21.02.2017 21:47
příspěvků:3

Nakonec si s tím poradil opravář. Říkal, že opravoval něco na zdroji, protože celý nový komponent by stál dost peněz. Záležitost vyřešena za dva tisíce. Díky za rady.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace