Úvod > Fórum > Ostatní > PCForum.cz > Tak jaké jsou vaše osobní zkušenosti s novým OS windows 10 ?

Tak jaké jsou vaše osobní zkušenosti s novým OS windows 10 ?

30.07.2015 15:18
ověřen
příspěvků:1 873

Běhá to jako hodinky ? :-)

Nebo obdobně jako jsem zahlédl na netu, ovladače, pády, atd..

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
30.07.2015 15:30
ověřen
příspěvků:4 972

Dnes jsme to instalovali 4 přátelé. U jednoho nevím, druhý si to chválí a u třetího nešel zvuk, ale opravil to.

U mne také nešel zvuk /už zázračně jde/. Tak jsem chtěl nainstalovat ovladač. Systém hlásil, že je nainstalovaný, mám ho odinstalovat a nainstalovat znovu.

Ovládací panely psaly že v mém PC nejsou nainstalované žádné programy, ale dole bylo, že jich mám 68 a zabírají cca 4GB.

Jsem z toho na větvi. Zřejmě to ten můj krám nezvládá HW, ale zatím nemám možnost dát sem specifikaci, protože se tam nedostanu.

:-(

Každopádně pokud někdo chce upgradovat, pak počítejte že vám to zabere cca 3 hodiny.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.07.2015 15:33
ověřen
příspěvků:1 873

Hm, pěkně si dává na čas.

Co jsem viděl u zvuku, tak po těch peripetiích a následném restartu se to upravilo. Stejně tak i u ovladačů grafiky.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
30.07.2015 16:27
ověřen
příspěvků:1 280

Já jsem spokojenej. Dal jsem upgrade s tím, že nemá být nic zachováno a supr. Ovladače se našly automaticky a dokonce i správně. Systém je svižný a dobře přizpůsobitelný. Trochu bojuju s průzkumníkem, kdy jsem byl zvyklý na roložení levého sloupce z W7. Snad si to nastavím nějak podobně. Strávil jsem celý den nastavováním všeho pro mě potřebného a teď je to finálně ok. Překvapila mě například jednoduchost aplikace pošta, kdy se stačí přihlásit na Gmail a vše se nastaví samo. Dokonce se mi i synchronizoval kalendář.

Jen jedna věc mě celkem se** a tou je to připitomělé rádoby grafické nastavení. Je to ošklivé, nepřehledné a rozdělené ještě špatně. Chápu, že je to USER FRIENDLY ale rozhodně to přidělává práci něco najít. Díky bohu, že nám zůstaly staré dobré ovládací panely.

Jo a najít možnost, aby jsem při spuštění nemusel zadávat heslo od MS účtu byla taky fuška. :-D

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
30.07.2015 16:30
ověřen
příspěvků:4 972

To chápu, máš čistý systém, já chtěl vše zachovat :-(

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.07.2015 16:33
ověřen
příspěvků:1 280

Já ne. Všechny data mám na cloudu a filmy na exteráku, takže jediné co je v systému jsou hry a ty si znovu stáhnu ze steamu. Původně jsem zvolil vytvoření boot. média a vytvořil si flahku, ze které jsem instalaci spustil. Při zadání klíče se ale naskytl problém, že klíč není správný. Poté jsem se dočetl, že tímto způsobem nelze provést upgrade, a tak jsem musel udělat klasický upgrade. Ještě že tam tu možnost bez zachování dat dali :-D

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
30.07.2015 16:42
ověřen
příspěvků:1 873

No, já jsem to zatím jen stáhl jako ISO 10/64/cz a hodil do archivu pro strýčka příhodu, asi na nic ..

Jak jsem zahlédl, tak někteří už se vrátili k předchozím OS co měli původně.

--
Pár aktualizací a bude to lepší. :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
30.07.2015 16:45
ověřen
příspěvků:1 280

Podle mě dost záleží na použitém hardwaru. Kdo mu novější železo, neměl by být problém. Těžko říct, zda-li se vraceli kvůli chybám, nebo něčemu jinému. Každopádně já se těšil jak malej kluk a jsem spokojen

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace