Úvod > Fórum > Hardware > Grafické karty > stream procesory

stream procesory

17.09.2012 14:44
příspěvků:116

Ahoj, už jsem prošel spousty stránek, ale odpověd na mou otázku jsem se nedozvěděl.

Co jsou to vlastně streamové procesory? Zajímalo by mě, jestli když jich má karta např. 100 a frekvence jádra je 800Mhz, tak to znamená, že každý ten procesor má 800Mhz. Protože karta, která je taktovaná na 800Mhz může být méně výkoná než karta z 700Mhz(aspoň co jsem viděl podle bencharků)

Mohli by jste mi to prosím Vás vysvětlit?

18.09.2012 09:10
příspěvků:5 728

jinak hodne zalezi take na stari chipu-napr 600mhz 2 roky stary gpu s 384stream procesory muze byt vykonnejsi jak 5 let stary 700mhz s 512stream procesory.

jinak GPU zpracovava data soubezne nekolik zaraz, takze tech procesoru musi byt vic, ale mohou mit zas nizsi takt.

jednodusse CPU je vyhodny pro seriovy prenos, nebot je dokaze vypocitat mnohem rychleji jak GPU(95% veci co delas na pc), ale pokud budem delat veci, ktere se daj aj paralelizovat (napr. desifrovani, konverze videa,...), tak bude na tom o hodne lip grafika diky velkemu poctu malych procesoru.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace