Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Stavba PC prosím o nasměrování a radu :)

Stavba PC prosím o nasměrování a radu :)

16.02.2013 12:44
příspěvků:4

Zdravím,

takže předně čím se možná odlišuji od ostatních co tady skládají PC:

- moje filosofie je taková: desktop si poskládat ze starších komponent (třeba dva roky starých) a mít přesto výkoný stroj a nedat za to velké peníze

- mám zkušenosti jen s CPU Intel, a asi bych i u toho zůstal

- jsem student vysoké školy se zaměřením na hardware (elektrotechnika, jednočipové uPočítače, PLC) přesto si myslím že do informatiky vidím a do PC tak nějak také přesto neznám nejnovější trendy a žádám vás, kteří máte PC jako koníčka o radu

K věci:

Stavím sourozencům své přítelkyně desktop na hry (Skyrim, starcraft II, league legends), ale i jiné tituly. Chtěl jsem se zeptat na následující:

1)Stačí mi kvalitní deska socket 775, tím myslím jestli mi stačí to postavit na této generaci procesorů ? Tzn 64b cca 2 - 3 GHz, dvoujádro ? taková pěkná deska se dá totiž najít na Aukru i za 800 (rampage formula... )

2) Vysvětlí mi někdo jak to je u intelu s rychlostí FSB (mysím tím sběrnice co vede k procesoru) a souvislostí s rychlostí sběrnice k pamětem ? je potřeba sám nějak pohlídat synchronizaci ? popř je nutno koupit desku která bude tyto sběrnice mít nějak rychlé a nastavitelné, nebo to se pohlídá samo a bude to mít optimální výkon?

3) A co se týče těch pamětí je potřeba si pohlídat jejich rychlost ? tedy frekvence na kterých pracují ? stačí mi k 775 procesoru nějaká DDR II ?

4) Dále je tato moje teze správná: koupím průměrný dvoujádrový procesor třeba ěnjaký do socketu 775 (trochu souvisí s bodem 1) a potom vpálím výkonou grafickou kartu na které si dám záležet ( esženu dobrou) a bude to výkonné? A tedy doporučíte mi prosím po jakých kartách bych se měl na aukru dívat (sám mám zkušenosti s ATI sapphira 4800 a docela spokojenost, ikdyž skyrim tedy hraju na svém ntb (geforce GT640M)

díky moc za případné odpovědi, cenním si vašich zkušeností a jsem vděčný za vaše názory

s pozdravem
Slavek

16.02.2013 13:10
příspěvků:4

zdroj:

http://aukro.cz/coolermaster-real-power-m520-520w-i3018261746.html

16.02.2013 13:34
příspěvků:272

Taky nejsem žádný odborník kolem pc, ale trochu ti mohu pomoct. Socket 775 sám vlastním s dvoujádrem intel Core 2 Duo E8400(3GHz) A zatím stačí i na crysis 3 ultra settings (ne plná hra, ale beta multiplayer), samozřejmě, jak jsi napsal, chce to lepší grafiku. Takže bych klidně zainvestoval do socketu 775 podle mě, pokud se nechystáš, že jim ten pc vydrží brát nejnovější hry i za 2-3 roky. Socket 775 je starší více než 4 roky, co já vím. Pokud ale chceš jenom LOL a pod, tak dostačující investice. ale raději si počkej na slovo většího odborníka. Ještě ke grafice, není dobrý přepalovat to nejnovější higend grafikou, chce to, aby pc bylo vyvážené. Já mám SAPPHIRE HD 4870, 512MB DDR5 (3600MHz), ATI Radeon HD 4870 (750MHz), PCIe x16, CrossFire, 256bit, 2xDVI. Pro rejpaly, mám ji ještě nataktovanou a lepší chladič.

16.02.2013 15:27
příspěvků:4

díky za odpověď

Tak jsem se chtěl trošku zorientovat v ATI grafikách ... konkrétně ty co mají přízvisko sapphire. Která ta řada teď letí ? které řady jí předcházejí a daly by se tedy na aukru dobře sehnat?

16.02.2013 17:09
příspěvků:5 728

1)dnesni celerony napr http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051450830985331UBW predci vsechny core2 dua (a obcas je vykonnejsi jak core2quad). Starsi desku bych kupoval v okamziku, kdy mam starsi cpu a pameti, jinak se to nevyplati. Draha deska je k nicemu, pokud budes mit blbej procesor, ktery nejde taktovat. Kvalitni desky se daj koupit i pod 1400kc.

2)dnesni desky nejsou nijak extra zavysle na FSB (jsou tam delice).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
16.02.2013 17:34
příspěvků:4

<fieldset><legend>radeksima</legend>1)dnesni celerony predci vsechny core2 dua (a obcas je vykonnejsi jak core2quad).

to sice možná ano ale čím je překonávají konkrétně ? je to nějaká propustnost mezi CPU a Operační pamětí daná přechodem na DDR III ?

a vyplatí se to i když bych řekl že koupím desku i s procesorem za méně jak 2000 ? Připomínám že nechci asi kupovat nové komponenty ...

DDR II + deska 775 + procesor Intel core2 duo vyjde nesrovnatelně levněji než totéž ve variantě DDRIII ne ?

Pokud bych tedy šel do nové varianty, jaký chipset mám hledat ?

16.02.2013 17:42
příspěvků:5 728

vykon procesoru neni jen o gigahertzech, ale o tom, jak je ten proceosor koncipovan.

G1620 je postaven na nejnovejsim intelovskem jadru (ivy bridge).

Pokud bys kupoval nove komponenty, tak DDR2 je levnejsi jak DDR3 (DDR2 se uz nevyrabi) a desku uz pomalu ani nesezenes.

Nevim, ale ja bych radej priplatil 1000kc a mel za to vicemene 2x vykonnejsi procesor a hlavne NOVY.

Dal bych chtel upozornit, ze na aukru se obcas prodavaj hodne velky smejdy (desky, ktere maj vytekly kondenzatory. Grafiky, ktere byli "peceny", procesory, ktere byli taktovany a kdo vi, jak funguji).

Jestli dam 2000 za kdo vi co a nebo 3000 za NOVY zbozi se zarukou a dvojnasobnym vykonem hraje podle me podstatnou roli...

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace