Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Špatný chod her ve win.vista a win.7, v xp ne.PROČ?

Špatný chod her ve win.vista a win.7, v xp ne.PROČ?

11.01.2010 14:54
příspěvků:1

Prosím o radu. Mám PC: základní deska ECS AMD690VM-FMH, procesor QuadCore AMD Phenom X4 9500, 2200 MHz, RAM DDR2 5 Gb, grafická karta NVIDIA GeForce 9800 GT 512 Mb, zdroj 580W.

Měl jsem operační systém Windows vista home premium 32 bit. problém nastal při hraní her. Konkrétně Crysis 2, hra byla strašně utahaná, sem tam se trhala (nastavení nejvyšší), zkusil jsem dát hru na střední výkon, trochu se to zlepšilo, ale ne o moc. Další hry jako například: Need for Speed Shift, Call of Duty 4-5 běhaly v pohodě.

Visty jsem smazal a nainstaloval Windows 7 ultimate 64 bit. Začal jsem hrát Call of duty 6, hra běžela celkem dobře až na malý trhání, nebylo to nic velkýho a vklidu se to dalo přehlídnout. Need for Speed Shift a Call of Duty 5 běželi v pohodě. Stejný problém jako ve vistech nastal zas u Crysis 2. A podobné problémy jsem měl s Assassin's Creed a GTA 4.

Tak jsem nainstaloval Windows XP 32 bit. Hry běhají bez problémů a konkrétně Crysis 2 na nejvyšší nastavení.

Pořád přemýšlím čím to může být.Samozřejmě, že když už mam takovou RAMku tak jsem jí chtěl využít 64 bitovým systémem a Windows 7 se mi docela líbil.

Když už by mi nic jiného nezbývalo, než nechat starý dorý XPéčka, tak bych byl rád, kdyby se našel někdo, kdo by mi vysvětlil čím to je, že (poměrně náročné) hry se trhají ve Windowsu vista a 7 a v XPéčkách ne.

Předem moc děkuji za odpověď. Štefan

12.01.2010 19:04
příspěvků:3

mám na chlup stejný problém s Win 7 professional x64 ! tohle bych vážně taky potřeboval pořešit protože PC na kterém se to dějě mám vesměs jen na hry. problém zůstává ať u W7 x64 tak i x86. na XP vše bez problémů..... V čem pak pánové z Bilovy kuchyně udělali chybu? jen by mě zajímalo jestli jsi se díval na to kolik system přiděluje paměti z ram ke grafické kartě? mě sežral 1.5gb a přidělil je ke grafice.... ani bych se nedivil kdyby v tom byl háček....

18.02.2010 15:56
příspěvků:2

Na chlup stejnej problém

18.02.2010 19:07
příspěvků:208

Synoves ma takutu podobnu zostavu a v nej pridany rozny HW, ma nainštalavanu W7 Ultimate 64Bit RU+CZ ale to nieje podstatne, všetky hry mu idu perfektne ale ten W7 je orginal a poupravovany ako ta inštalačka, no nie je orezana ale je v nej dačo pridane, tuto upravu mi robyl jeden bankoví programator a spravca siete v rusku, windows som nainštaloval, nahodil ovladače okrem grafiky čo si same nainštalovalo, system som aktivoval cez telefon,

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace