Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Škodlivost častého vypínání NB?

Škodlivost častého vypínání NB?

23.03.2012 10:50
příspěvků:2

Zdravím. Vedu s kamarádem tichou válku ohledně vypínání/nevypínání, uspávání/neuspávání NB a zajímal by mě názor lidí, kteří se v tom orientují více než my.

Zajímalo by mě, jestli je pro NB škodlivější, když:

1. NB se vypíná nebo dává do hibernace na noc a delší dobu(nad hodinu a půl) a uspává na kratší dobu (max hodinu a půl). Tzn. že se uspává a hází do hibernace docela často, třeba 4-5x denně, protože od něho často odcházím atd.

2. Nevypíná se vůbec (případně jen v nouzi, když dojde baterka apod.) a na noc se pouze uspává.

Jinak mi kamarád své nevypínání obhajoval mimo jiné tím, že když ho dá NB do hibernace, tak mu pak práce a programy, které měl otevřené, můžou fungovat špatně, protože během hibernace se nějaké dočasné soubory vymažou. Je to možné?

Budu všem vděčná za jakoukoli odpověď.

23.03.2012 11:01
příspěvků:5 728

Jediny mozny problem co me napada, tak je to ze muze odejit tlacitko na zapnuti

Rozhodne je lepsi pc vypnout na 2 hodiny, nez ho nechat bezet "naprazdno". U notasu to plati dvojnasob-klidne uspavat po 10ti minutach neaktivity.

Ohledne hybernace- ve windows xp jsem se obcas setkal, ze neco nejelo (vetsinou wifina), ale windows 7 toto ma vyreseny a nemelo by to delat zadne problemy (ja se se zadnym podobnym problemem ve win7 nesetkal). Samozrejme pri hybernaci je lepsi si veci ulozit.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
23.03.2012 14:04
příspěvků:1 279

Na HW notebooku to vliv mít nebude (při hybternaci), ale pokud systém poběží dlouho nonstop, můžete zaznamenat lehkou ztátu výkonu (až po delší době) Takže bych ho doporučil občas normálně vypnout, nebo restartovat

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
24.03.2012 19:13
příspěvků:2

Díky moc vám oběma.

25.03.2012 01:48
příspěvků:1 279

Není zač:-)

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace