Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > Síťový kabel pro PC hry

Síťový kabel pro PC hry

23.04.2012 10:57
příspěvků:3

Dobrý den.

Chtěl bych si s kamarádem zahrát hru StarCraft 1 přes síť. Bylo mi řečeno, že k tomu potřebuji vlastnit síťový kabel.

Moje otázky jsou následující:

1) Dají se obecně všechny kabely využít na vzájemné propojení jakýchkoliv dvou desktop PC, notebooků, PC a notebooku atd.? Jinými slovy, mají všechny síťové kabely konektory stejného typu, a všechny PC a notebooky vstupy na síťový kabel stejného typu?

2) Ovlivňuje nějak kvalita síťového kabelu kvalitu hry po síťi (např. rychlost)?

Předem děkuji za odpověď. :-)
Lukáš

23.04.2012 11:13
příspěvků:5 728

jestli je chcete propojit navzájem přímo, tak kabel musí být křížený (v každém obchodě to pochopí), pokud přes switch, tak stačí přímý.

1)cat 4-10mbit(jede na nem i 100mbit), cat5e-100mbit(jede na nem i gigabit), cat6 gigabit-takze vam bude staci i levny cat5e kabel.

2)Pokud nebudete mít kabel dlouhý 100 metrů a nebudete ho tahat okolo různých rušivých elementů(mikrovlnka, televize,el.vedení,...), tak můžete použít i ten nejlevnější kabel, vliv to nebude mít.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
23.04.2012 11:31
příspěvků:3

Děkuji za odpověď.

Jen jsem moc nepochopil odpověď na moji otázku, jak je to s typy konektorů. Možná je to moje chyba. Takže - dají se všechny typy síťových kabelů pro spojení dvou PC napojit do všech typů konektorů? Jde mi zkrátka o to, jestli musím nějak zjišťovat, jaký typ vstupu je třeba na mém desktopovém PC a jaký typ vstupu je na notebooku mého kamaráda, a říct to prodejci. Nebo jestli to zjišťovat nemusím, protože vstupy na všech PC a noteboocích k připojení síťového kabelu jsou stejné...?

23.04.2012 12:24
ověřen
příspěvků:1 280

Vstup je stejný, ale kabel musíš koupit "křížený" otočený. Když v obchodě řekneš křížený pochopí to, jak už psal radeksima

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
23.04.2012 16:25
příspěvků:3

Rekapitulace - potřebuji sehnat co nejlevnější křížený "otočený" (?) síťový kabel. Ten mi umožní bezproblémové přímé propojení jakýchkoliv dvou desktop PC, notebooků nebo PC a notebooku a následné bezproblémové hraní po síti.

Pokud je to co jsem napsal v něčem nepřesné, prosím o opravdu. V opačném případě mnohokrát děkuji za bezplatnou radu.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace