Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Sekání a samovolný restart PC

Sekání a samovolný restart PC

13.03.2011 17:03
příspěvků:6

Ahoj,

nikdy jsem se o PC něják víc nezajímal, ale nastal problém který mě donutil mít zájem. Bohužel i přes veškeré hledání jsem nenašel odpověď, a protože toto fórum se mi zdá nejpříjemější, píši právě sem.

Nechal jsem si na http://www.alfacomp.cz sestavit PC z těchto komponent:

Case: Midi Cooler Master Elite 330K

Zdroj: Seasonic 500W SS-500ET OEM Energy Knight

Základní deska: Asus M4A88TD-M EVO/USB3
CPU: AMD Phenom II X4 955
Ram: Kingston HyperX Genesis 4GB DDR3
HDD: Samsung F3 1TB SATA, 32MB, HD103SJ
Grafická karta: GIGABYTE GTX460 1GB DDR5

OS: Windows 7 64bit - instaloval jsem si je sám

PC se začlo někdy sekat na 1-2min. (problém popsán zde: http://www.pcforum.cz/viewtopic.php?f=17&t=2950 ) Tento problém jsem reklamoval.

Zákazníkem udaná závada a objednané práce:

zasekávají se programy. Např FF, při prohlížení hudby. Při aktivním prohlížení webu FF se sekne, nelze nic dalšího otevřít. Náhodně se potom rozjede. Instalace OS nepomohla. HDD možno reinstalovat. BSOD či restart se neprojevil ani jednou.

Vyjádření technika:

V PC zjištěn nainstalovaný OS z upraveného instalačního média. (vím jsem hloupí, už jsem si pořídil originál) Instalace originálního OS. Instalace FF 3.6.12 a flash pluginu 10.1.102.64 . Instalace WMP pluginu. Souběžné spuštění přehrávání z webu Youtube a ČT ivysílání. Test přehrávání videí cca 12h vkuse. Test stability komponentů. Vše proběhlo bez problémů. Uvedená závada se neprojevila. Reklamace se zamítá. Slovně ještě dodal že vada byla v chybně zkombinované verzi FF a Flashe.

Na PC jsem si nainstaloval OS Windows Vista 32bit (originální)

PC se opět sekalo a později dokonce začlo házet blue screen, celé se zaseklo dokonce i při bootování. Někdy se prostě jen po zapnutí spouštěcího tlačítka nerožla obrazovka, jen se točily větráčky, na základové desce svítila kontrolka D_RAM LED. Bohužel se tyto nedostatky neprojevovaly pokaždé ikdyž velmi často. Druhá reklamace.

Zákazníkem udaná závada a objednané práce:

Sestava se minimálně jednou za den nezapne-svítí pouze diody, točí ventilátory, nejede obraz. Pokud sestava najede, tak hází blue screen-při běžné práci ve windows nebo se zasekne i při samotném bootování. Někdy se stane, např. při prohlížení internetu(firefox) že sestava zamrzne, cca na 1-2minuty a následně se rozjede.

PC se naštěstí ani nezaplo rovnou před technikem a ten sám žekl že to nevypadá na SW závadu ale na HW problém.

Vyjádření technika: Update BIOSu, graf. ovladačů, Firefoxu a Adobe flash přehrávače. Nastavení napětí na RAM paměti v BIOSu. Testy 17h Goldmemory, 12h Prime, Furmark 10h, Seatools vše OK. Uvedené závady se neprojevily, REKLAMACE SE ZAMÍTÁ.

Technikovi jsem řekl, že závada se projevila přímo před jeho kolegou, na to mi odpověděl, že to nemám napsáno v listu o závadách a že se nejednalo o HW závadu.

Po zoufalém hledání jsem se dostal až sem. Myslíte že pomůže soudní znalec? Nebo si to můžu sám něják vyřešit? Děkuji za každou radu.

13.03.2011 17:08
příspěvků:1 920

Ahoj, co ti to házelo v tom blue screenu?

13.03.2011 17:13
příspěvků:6

Většinou se tak rychle vypl, že jsem to ani nestihl přečíst, ale tohle je screen toho co to hodí potom. Myslím že je to tam taky popsaný. http://www.uloz.to/8273904/blue-screen-jpg

13.03.2011 17:16
příspěvků:1 920

Zkoušel jsi např. linux, jestli tam taky nastávají takové chyby?

13.03.2011 17:20
příspěvků:6

Linux ne, zkusit to můžu, ale stejně bych chtěl windows.

13.03.2011 17:23
příspěvků:1 920

Já vím, ale tímto můžeme zkusit, jestli se bude projevovat chyba i tam. Takže. Vytvoř si nějaký menší oddíl (např. 5gb) na disku.

Stáhni si ubuntu z http://www.ubuntu.cz/ . Nainstaluj si na něj ty programy, které hrají tu největší roli (ff, flash apod.) prostě to co máš ve winech na tom samém PC. Zkus jestli ti OS nabíhá rychle (normálně) a jede ti plynule.

13.03.2011 17:28
příspěvků:6

Ok, dneska už ne, ale zítra to zkusím. Ale někdy se to sekne ještě předtím než začne nabíhat OS. Normálně zapnu PC, to pípne a rožne se obrazovka a jede. Když se vyskytne chyba, zapnu pc to začne hučet rozsívtí se ta kontrolka D_RAM led, ani nepípne a už se nerožne ani obrazovka, takže nezačne nabíhat ani OS.

13.03.2011 17:33
příspěvků:1 920

Jak ,,začne hučet"? Pípá to nějak nebo houká?

13.03.2011 17:40
příspěvků:6

No když zapnu PC normálně, ozve se asi sekundu od zmáčknutí tlačítka pro zapnutí dlouhé píííp, začne hučet a jede. Hučením myslím to že slyším že jede větrák. Né že by hučel jak traktor . Když nastane chyba, neozve se dlouhé píííp ale hučí uplně stejně a nerožne se monitor.

15.03.2011 13:48
příspěvků:6

Tak k Linuxu jsem se ještě nedostal, ale všiml jsem si že RAMky nejedou na 1600MHz jak by měli, ale jedou jen na 1333MHz. Na http://www.czc.cz v diskuzi k tomuto produktu píšou že si to mám v biosu přenastavit ručně. Nemusí se k tomu měnit napětí? U druhé reklamace mi ho tam zadávali ručně na 1.71V. Nebo to mám nechat a na výkon to nemá vliv?

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace