Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Samovolný restart při přehrávání videa online

Samovolný restart při přehrávání videa online

18.08.2011 21:20
příspěvků:4

Zdravím Vás, nastala mi zajímavá situace s notebookem.

Již zmíněný je HP Pavilion dv6720ec.

(AMD Turion 64 X2 MT TL-60, 2× 1048 MB, NVIDIA® GeForce™ 8400M GS, HDD SATA 160GB 5400 ot./min.)

Jde o notebook stavěný na windows vista (plná podpora v ovladačích). Po nějaké době jsem nainstaloval windows 7, vyladil ovladače dle možností (malá podpora) a rok fungoval na jedničku. Poté se z ničeho nic počítač začal restartovat při kliknutí na jakékoliv video online na internetu. Taky jsem si všiml horší kvality při přehrávání filmu, naskakovali v obraze malé zelené čtevečky, zrnitě. Nainstaloval jsem na zkoušku windows XP, kde mi chybí některé ovladače, ale problém přetrvává.

Přesný popis situace je asi takový: Kliknu na video, PC se zakousne, 3xblikne v intervalu 5 sekund a potom krátce naskočí modrá obrazovka cca na vteřinu, následuje restart. Modrá obrazovka diagnostikuje možnou chybu ohledně "disp_nv.... adt" a taky hlásí něco o ovladačích. Nejsem schopen vyčíst bližší informace.

Již jsem měl podobný problém na Stolním PC, bylo to zastaralým biosem, ale BIOS jsem taky přeinstaloval. Bez výsledku.

Setkali jste se někdo s tímto problémem? Děkuji za každou radu jak se stím poprat, zdraví Vás Michal.

19.08.2011 10:09
příspěvků:1 920

Ahoj, kdyby jsi byl presnejsi u chyby blue screenu /modre smrti/ byl bych ti vdecny.

19.08.2011 10:48
příspěvků:5 728

pri hrani to nedela? tyto chyby mohou delat uvolnene chipy na graficke karte(notebooku hodne hrejou a muzou se vytvorit studene spoje)- jestli to dela i ve win xp, tak to muze byt tento problem a nebo bych zkusil nahrat starsi drivery

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
20.08.2011 21:41
příspěvků:4

Tak změna, nainstaloval jsem operační systém vista, snímž byl notebook dodán a vše funguje ok, filmy a jiné grafické chybky zmizely, pouze počítač stále padá pří přehrávání videí na internetu, nyní to nehodí žádnou chybu, pouze se vypne obrazovka a počítač nereaguje dokud ho neresetuju.

20.08.2011 21:55
příspěvků:5 728

kdyz hrajes hry (pokud je hrajes) dela to nejaky chyby?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
20.08.2011 22:03
příspěvků:4

Ano, testoval jsem to na hře the sims2 a dělalo to tam neplechu, různé čáry procházející předměty apod.

20.08.2011 22:06
příspěvků:4

Tu hru jsem testoval na XP, na vistách prozatím ne, jenom "opět" vidím že při startu je vadné logo biosu, má pochroumanou grafiku, to jest zelené čtverečky v něm. Tohle to ukazovalo jak na W7, XP i nynějších vistách.

21.08.2011 06:36
příspěvků:5 728

ja bych to osobne videl na problem na graficke karte-jak jsem jiz napsal, uvolneny chipy u grafiky (ten tvuj notebook a hlavne grafika na to hodne trpi), tady si toho prectes vic http://www.pcservis-brno.eu/servis-notebooku-brno/oprava-vadne-graficke-karty-v-notebooku-ati-nvidia/

btw. pouzivej edit-ja si toho komentare nad tim vsiml jen nahodou

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace