Úvod > Fórum > Internet > Internetová komunikace > RYCHLOST INTERNETU - PROBLÉM

RYCHLOST INTERNETU - PROBLÉM

10.06.2015 10:06
příspěvků:10

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o pomoc s mým problémem...

- před 2 dny mi přes UPC měnili router a zvyšovali rychlost internetu...

- před změnou jsem měl rychlost okolo 30 mb/s a vše fungovalo správně.

- po změně mi klesla rychlost na 9 mb/s a nechce jít výš

  • * tato rychlost 9 mb/s mi naskočí po zapojení kabelu z routeru do pc.

- pokud tento stejny kabel zapojim do notebooku, tak rychlost

připojení již splňuje 120 mb/s, který mám novej připojený.

  • ** router je 1 gbps a v pc mám taky sitovou kartu pro 1 gbps

- a přitom mi ukazuje v pc připojení mezi routerem a PC pouze 10 mb/s

- pokud pripojim kabel z routeru do notebooku - tak mi ukazuje pripojeni v mistni siti klasicky 1 gbps

  • *** NEVÍTE PROSÍM, KDE BY MOHLA BÝT CHYBA V PC ? ŽE UKAZUJE POUZE 10 MB/S PŘIPOJENÍ V MÍSTNÍ SITÍ A TUDIŽ NEPUSTI ANI VYŠÍ RYCHLOST PRO DATA? POSLEDNÍ OVLADAČE NA SÍŤOVOU KARTU MÁM NAINSTALOVANÉ.

Moc děkuji předem za pomoc - v příloze detail připojení

10.06.2015 10:12
ověřen
příspěvků:4 972

Není třeba křičet -psát velkými písmeny a předně si upřesni jednotky, mb ani gb neexistují. Hlavně u datových jednotek by to mělo být správně uvedeno.

Změř si rychlost a dej sem screen - http://rychlost.cz/

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
10.06.2015 10:19
příspěvků:10

přídávám screen rychlosti připojení v pc po zapojení kabelu z routeru. Chci ale jenom zdůraznit, ze pokud stejný kabel zapojím do ntb, tak rychlost je garantovaných 120 mb/s - takže problem musí být v pc..

10.06.2015 10:22
příspěvků:10

můžu se zeptat jak to myslíté, že neexistují ? v prvním příspěvku jsem přidal screenshot, že v místní sítí mezi routerem a pc je rychlost 10 Mb/s - je to tam přímo napsané, přitom pokud napojit stejný kabel od routeru do notebooku, je v detailu připojení 1Gb/s

10.06.2015 10:24
ověřen
příspěvků:4 972

120mb/s opravdu neexistuje!!!

Chyba bude buďto v síťovce, která to neumí, nebo v ovladačích, ale spíš v té kartě samotné.

http://www.jednotky.cz/datova-kapacita/bit/

Vidíš v těch zkratkách někdy mb nebo gb? Nevidíš, protože jsou Mb a Gb mj.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
10.06.2015 10:29
příspěvků:10

mám nový pc, před změnou připojení jsem měl v detailech připojení k místní sití 1Gbps

- takže síťová karta to podporuje

10.06.2015 10:35
ověřen
příspěvků:4 972

Hmm, na ten screen se musí podívat někdo bystrozraky :-)

No jo podporuje, ale nejde

http://ark.intel.com/products/70831/Intel-Ethernet-Connection-I217-V

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
10.06.2015 10:40
příspěvků:10

moje sitova karta: Intel® Ethernet Connection I217-V

- Data Rate Per Port: 1 Gbps

  • takže podporuje 1 Gbps
10.06.2015 10:41
ověřen
příspěvků:4 972

Už jsem to doplnil, ty máš XP a ovladače na XP?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
10.06.2015 11:21
příspěvků:10

mam win 7 a ovladace na win 7

10.06.2015 11:23
ověřen
příspěvků:4 972

Já bych zkusil jinou verzi ovladačů, nic jiného mne fakt nenapadá. :-(

Samozřejmě je třeba dodržet 32/64bit.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
10.06.2015 13:00
příspěvků:10

muže byt problem i v samotne sitove karte? ze je napriklad nejakym zpusobem nekompatibilni?

10.06.2015 13:11
ověřen
příspěvků:4 972

V kompatibiltě ne, ale může být vadná /i když je nová/, ale to se dá ověřit asi jenom použitím, resp. vyzkoušením jiné karty.

Ono je třeba zkusit více ovladačů, nejnovější vždy neznamená nejlepší a funkční!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
10.06.2015 14:44
ověřen
příspěvků:1 873

A co tak se obrátit na ty co to před včerejškem měnili ?

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
10.06.2015 14:49
ověřen
příspěvků:4 972

Vzhledem k tomu, že na notebooku to běží jak má, pak je to jednoznačně v PC a ne v poskytovateli!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
10.06.2015 14:53
ověřen
příspěvků:1 873

A jo, to jsem přehlídl, resp. nedočetl :-)

To vypadá na ty ovladače dle toho úvodního obrázku ..

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace