router?

13.02.2006 18:10

(neregistrovaný)

Prosím, jsem laik. Mám ADSL 512/128, Telecom. Jestli tomu dobře rozumím, mám router "XAVI", 4 ethernety. K němu připojené dva počítače. OT: Je možné ty dva počítače pomocí routeru propijit mezi sebou? Myslím, něco ajko síť. nechci návod, jen odpověď, je-li to možné nebo jestli bych musel pořizovat další vybavení (hub nebo jak se to jmenuje . . .) Děkuju; Tom.

13.02.2006 18:52

(neregistrovaný)

Mám WiFi, AP klient pod střechou, do bytu křížený kabel do 4-portového routru SMC Barricade. Napojené dva PC a normálně se vidí, jen je potřeba povolit sdílení disků (či adresářů apod.) A prostě to musí fungovat jako síť. Doporučuju se zeptat nějakého známého, který má se síťováním zkušenosti.

13.02.2006 23:17

(neregistrovaný)

Stačí mít na modemu zaplý DHCP, což je default a na počítačích mít nastaveno sdílení + ještě nastaveny i jména PC a SKUPINY. Tam se dostaneš v XP kliknutím pravým tlačítkem na Tento počítač, vlastnosti a pak v okně druhá kolonka Název počítače a nastavíš identifikaci v síti.

V 98 je tato volba v ovladacích panelech - síť - tuším druhá kolonka, když dáš vlastnosti připojení.

14.02.2006 09:30

(neregistrovaný)

Ano normalne ti to pujde. Nic vic nepotrebujes, krome spravnych nastaveni PC. Jinak misto Hubu se spis vyplati Switch:o) Protoze Hub ti posila informace na vsechny porty a Switch jenom na ten kterej potrebujes --- Vetsi rychlost, Zadne kolizni domeny.. To jen tak abys vedel:o´)

Ahoj

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace