Upoutávka
Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Režim spánku funguje jen každý druhý den

Režim spánku funguje jen každý druhý den

09.08.2009 07:33
příspěvků:3

Dobrý den.

Potřeboval bych poradit s nefunkčním režimem spánku na Windows2000.

Problém se objevil až po přeinstalování systému. Před tím to fungovalo normálně.

Jedná se o toto:
Normálně restartuji počítač.

Pracuji na něm a když chci skončit, stisknu na klávesnici tlačítko "Režim spánku".

Paměť se bez problému uloží so souboru a počítač se vypne.

Druhý den zapnu počítač.
Zase se bez problému obnoví stav.
Všechno funguje jak má.

Problém nastane až při dalším pokusu o přechod do režimu spánku.

Při stisku tlačítka počítač vypíše následující hlášku a uspání neumožní:

<i> Ovladač zařízení NVIDIA nForce Networking Controller zabraňuje počítači přejít do režimu spánku. Ukončete všechny aplikace a akci opakujte. Pokud problém přetrvává, pravděpodobně budete muset ovladač aktualizovat.</i>

Musím počítač vypnout "normálním" pomalým způsobem a další den při spouštění zase musím dlouho čekat, než systém naběhne.

Při dalším pokusu o přechod do režimu spánku to zase JEDNOU funguje normálně

A takto se to opakuje každý den. Jeden den režim spánku funguje, druhý den musím normálně vypínat.

Zkoušel jsem nainstalovat nějaký ten nový ovladač pro síťovou kartu ze stránek nvidia.com - to nepomohlo.

(konkrétně to bylo tohle : http://www.nvidia.com/object/nforce_520_winxp2k_12.15.html )

Vypadá to, jako by se při "normálním" spouštění počítače (po resetu) NĚCO na té síťové kartě aktivovalo, ale při obnovení z režimu spánku by to "NĚCO" zůstalo neaktivní.

Koukal jsem do správce úloh, jaké běží procesy, a zjistil jsem, že jsou v obou případech stejné.

Prosím o radu, co s tím mám dělat.
Děkuji předem.

10.08.2009 05:45

(účet zrušen)
příspěvků:10

Pokud to nebude problém, tak to zkus celé přeformátovat a natáhnout znova. Občas se stane, že po formátu se systém nenatáhne úplně na 100% a vyskytne se tam nějaká chybička.

10.08.2009 13:47
příspěvků:3

Díky za radu, ale poslední přeinstalace mi zabrala skoro celý minulý víkend. Takže už se mi to nechce jen kvůli režimu spánku podstupovat znova.

Spíš si myslím, že by stačilo někde něco nastavit. Jak jsem psal minule, režim spánku funguje - ale jen v případě, že mu předcházel restart systému.

Takže možná by stačilo spustit nějaký program, který se automaticky zavádí při startu,

ale který se při obnovení systému z režimu spánku nespustí.

Taky jsem zkoušel nějaká nastavení na síťovém adaptéru, ale nezdá se, že by to mělo nějaký vliv na činnost připojení, a už vůbec ne na ten problém s režimem spánku. (Konkrétně se jednalo o položku "WakeOnLAN From PowerOff"). Podobných přepíačů je tam několik, ale nechtěl jsem se v tom jen tak naslepo šťourat.

12.08.2009 04:53
příspěvků:3

Vzhledem k tomu, že se po minulé přeinstalaci Windowsů objevily i jiné drobné problémy, rozhodl jsem se, že ty Windowsy ještě jednou přeinstaluji.

Všimnul jsem si, že po čisté instalaci (pouze Windows + ovladače + NOD32 + Sygate Personal Firewall + asi milión aktualizací) režim spánku také nefunguje (přesněji řečeno funguje jen po restartu - tak jako na začátku).

Tak jsem se na to vykašlal a doinstaloval jsem všechny ostatní programy.

Teď jsem zjistil, že problém s režimem spánku byl odstraněn (dokonce už fungují i ty další drobnosti, které mi minule nešly).

Bohužel nevím, který program konkrétně ten problém vyřešil. Instaloval jsem toho hodně.

Takže opravdu pomohla přeinstalace.

Ještě jednou DÍKY za navedení správným směrem.

12.08.2009 06:39

(účet zrušen)
příspěvků:10

Není zač, také budu muset dělat formát a vůbec se mi do toho také nechce.

Ale nahodím zrovna Win7 místo původních Win XP PRO SP2.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace