Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Reinstall Windows, drivery.
|<<1>>|

[VYŘEŠENO] Reinstall Windows, drivery.

Dotaz vyřešen reakcí: 20.07.2017 07:26

19.07.2017 22:59
příspěvků:16

Zdravím.

Na fóru jsem se nově zaregistroval, abych požádal o pomoc.

Problém je takový :

Už mě nebavily manévry microsoftu okolo Windows 10, tak jsem se rozhodl pro změnu. Nainstaloval jsem Windows 7, přes CD jsem si tam hodil Driver Talent, aby se to vůbec připojilo na WiFi, poté jsem spustil Driver Booster 4 PRO a dle pokynů jsem rebootnul.

Počítač běží relativně v pořádku, ale odmítá rozpoznat jakékoliv USB. Myš ani klávesnice (zkoušel jsem i USB Flash Disc, ale taky ho to nenašlo), ať už zkouším odpojování, restartování, zapojování a výměnu všech možných portů, nepřipojena. Ve správci zařízení v sekci '' ostatní '' vidím dvě neznámá zařízení, což by odpovídalo klávesnici a myši, ale počítač pro ně nemůže najít drivery. Myš mám od Geniusu a na oficiálních stránkách pro můj typ neexistuje správný driver. Ve Windows 10 tyhle věci šlapaly dobře aniž bych drivery musel řešit.

Všechny nalezené drivery jsou podle PC i podle Driver Boosteru aktuální, včetně toho pro USB.

PC : HP Pavilion 15 Star Wars (15-an000nc)

Klávesnice : Connect IT Battle
Myš : Genius X-G300

19.07.2017 23:00
příspěvků:16

Přikládám

19.07.2017 23:00
příspěvků:16

Přikládám

20.07.2017 04:20
ověřen
příspěvků:4 972

Tady je jenom jedna rada. Nepoužívat žádné programy na hledání ovladačů, je to cesta do pekel !!!

Není problém si ty ovladače manuálně vyhledat a nainstalovat.

Co se týká USB, měl by to řešit ovladač na chipset - základní desku. Ten se ostatně instaluje VŽDY jako první.

Krom toho je otázka z čeho si to instaloval, poslední CD s W7 je někde z roku 2011 a tam chybí spousta aktualizací.

Osobně bych nechal W10.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.07.2017 04:23
příspěvků:16

V tom případě, co teď ? Nějakým způsobem rollbacknout drivery a postupně komponent za komponentem hledat drivery jednotlivě ?

Mohl by mi někdo poradit, ideálně krok po kroku, doporučit a přiblížit ? :-)

20.07.2017 04:23
příspěvků:16

V tom případě, co teď ? Nějakým způsobem rollbacknout drivery a postupně komponent za komponentem hledat drivery jednotlivě ?

Mohl by mi někdo poradit, ideálně krok po kroku, doporučit a přiblížit ? :-)

20.07.2017 04:24
ověřen
příspěvků:4 972

Nainstaluj chipset k základní desce!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.07.2017 05:51
příspěvků:16

Chipset nemůžu najít. Na oficiální stránce to nabízí jen kategorii '' Windows 10, 64bit '' (což je Windows, který tento počítač měl), ale ke stažení tam nic není.

20.07.2017 05:52
příspěvků:16

20.07.2017 05:57
ověřen
příspěvků:4 972

Ten systém nejspíš není legální, kdoví co si stáhl.

Ten počítač si koupil asi hotový, pak k němu bylo /nebo mělo být/ CD s ovladači.

S nelegálním systémem nemá cenu se zabývat, bývá to různě upravené a dle toho to také funguje, nebo nefunguje.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.07.2017 06:05
ověřen
příspěvků:4 972

Neznám jediný důvod proč má mít běžný uživatel ultimate, nebo i profi.

Koukám že je to zřejmě notebook, pokud byl koupen s W10, pak ovladače na W7 být nemusí.

Nechal bych tam W10.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.07.2017 06:25
příspěvků:16

Je možné najít chipset, který by byl natolik podobný tomu, který potřebuji, aby to fungovalo ?

20.07.2017 06:32
ověřen
příspěvků:4 972

Není, každá deska, resp. každý typ desky je jiný a má svůj ovladač.

Asi by se dal použít ovladač k jiné, podobné desce, ale pochybuji že to bude fungovat na 100%.

Tady je jediné a nejrozumnější řešení, dát tam zpátky W10.

W10 je poslední a nejlepší systém, to že s ním má pár jedinců problémy je jiná věc.

Zpravidla ty problémy mají ti, co tomu vůbec nerozumí a stále aktualizují Bios, ovladače a to s pomocí pochybných programů.

S počítači pracuji cca 40 let a nikdy jsem žádný ovladač neaktualizoval, nebylo třeba. Jediné co dělám, že každé 2. úterý stáhnu aktualizace pro W10.

Instalovat nějaké pochybné Ultimate, navíc bez aktualizací je prostě nesmysl. Navíc, na novém stroji to vůbec nemusí fungovat.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.07.2017 06:37
příspěvků:16

Uznávám, že máte pravdu. Taky jsem programy na drivery nikdy nepoužíval, až do teď, kdy mi přestaly vyhovovat nikdy nekončící Windows 10 updaty. Je to škoda, i když to byla taková kraťoučká zkušenost, Windows 7 se mi zalíbily. Nevadí, velice děkuji za moudré rady, hlavně trpělivost a ty rychlé reakce jsou také k nezaplacení na jakémkoliv fóru. Jdu tam teda hodit tovární a bude klid. Ještě jednou díky, přeji příjemný zbytek dne.

20.07.2017 06:40
ověřen
příspěvků:4 972

Obávám se, že tovární nastavení se nepovede.

Doporučoval bych udělat si flasku s W10 a někam si připravit ovladač na síťovou kartu, aby se dal hned zprovoznit internet.

Nevím jak to má HP, ale možná je tam oddíl D s ovladači na W10.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.07.2017 06:42
příspěvků:16

Na flashce i na SD kartě mám udělanou zálohu i ovladač na síťovou kartu a tovární nastavení se mi z tohohle Windowsu už jednou povedlo, když mi to začlo házet BSoD. Zkusím, co můžu a kdyžtak se ozvu.

20.07.2017 06:45
ověřen
příspěvků:4 972

Já s tím továrním obnovením zkušenost nemám, ale co takhle čtu na forech, pak se často nezdaří.

Držím palce, když tak se ozvi a zkusíme něco vymyslet.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.07.2017 07:08
příspěvků:16

Tak na podruhé už mi to nevyjde. Jediné tovární, co můžu, je zpátky do Windows 7, což mi nepomůže. Je možné nějak dostat ten počítač zpátky na můj legální Windows 10 ?

20.07.2017 07:14
ověřen
příspěvků:4 972

W7 není tovární nastavení. Možnost je udělat si instalační DVD nebo Flash s W10 a nainstalovat. Samozřejmě zformátovat celý HDD.

Tady Stáhnout nástroj - https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
20.07.2017 07:15
ověřen
příspěvků:4 972

Pokud ale máš na oddílu D srivery pro W10, tak ten bych do budoucna ponechal.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace