Regulace větráků

26.11.2011 17:29
příspěvků:2

Zdravim, mám doma tuto skříň se zdrojem: http://www.helko.cz/md-cy-3199-cybercase-white-350w_d11109.html

Ale nic víc o zdroji než, že má 350W a 12cm fan tam není.

Chtěl bych zmenšit počet otáček na větráku u zdroje(ten hučí ze všech nejvíce). Nevíte o nějakém programu který by to dokázal?

26.11.2011 17:37
příspěvků:5 728

Mas 3 moznosti- koupit tizsi ventilator, koupit regukator otacek a nebo kvalitnejsi zdroj. Nejvhodnejsi je koupit zdroj idealne cenove aspon 1000kc, jinak ten tizsi ventilator. Rucne snizovat otacky neni nejvhodnejsi-ten zdroj by si mel regulovat sam otacky podle zateze a to ze ti jede hlucne, tak je bud kvuli jeho vytizeni (coz by bylo vhodnejsi koupit novy zdroj) a nebo ze uz ho mas dyl a odchazi a je zapraseny(v tom pripade by mohlo stacit koupit jiny ventilaotor). Napis co mas za zbytek sestavy.

a je ten zdroj hlucny furt nebo jen pri zatezi?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
27.11.2011 12:00
příspěvků:2

Je to jen takový experiment, takže nic kupovat nebudu . Je to starý počítač, už máme nový, jenom by mě zajímalo, jestli by to šlo ručně nějak zregulovat. Zbytek sestavy napíšu později až zase zapojím ten starý. Bohužel hlučí pořád stejně.

27.11.2011 12:09
příspěvků:1 920

s ruční regulací větráků jsem se potkal, slouží k tomu např. toto:

http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L1K008K0W3

několik čelních panelů, který maj funkci pro regulaci otáček... u jednoho staršího pc jsem se setkal přímo s regulátorem jakožto obyčejným otáčivým knoflíkem vzadu v pc a přidával jsi to jak plyn.

27.11.2011 16:53
příspěvků:5 728

<fieldset><legend>Wojta</legend>s ruční regulací větráků jsem se potkal, slouží k tomu např. toto:

http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L1K008K0W3

několik čelních panelů, který maj funkci pro regulaci otáček... u jednoho staršího pc jsem se setkal přímo s regulátorem jakožto obyčejným otáčivým knoflíkem vzadu v pc a přidával jsi to jak plyn.

ono kupovat toto je imho zbytecny, staci sehnat nejaky potenciometr (stoji 10-50kc) a udelat si misto v bedne a tam vyvest ten potenciometr

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
28.11.2011 14:27
příspěvků:9

Být tebou, tak zdoj otevřu, vyčistím od prachu a smířím se s hlukem. Když zdroj vyčistíš, bude se míň zahřívat a tím pádem bude potřebovat míň topit. Zdroj bude, hádám, starý a když mu budeš ubírat otáčky, způsobíš tím, že se bude víc zahřívat, tím pádem tí dřív odejde a tím riskuješ, že krom toho, že budeš stejně nový zdroj muset koupit, ti s sebou vezme ještě něco dalšího.

ZD: Asus M4A89GTD Pro/USB 3, CPU: Phenom II X6 1055t Chladič: CM Hyper 212 plus+ Noctua NF-P12 1300 GK: Gigabyte GTX 560TI OC HDD: Seagate 7200.12 500GB Zvukovka: Asus Xonar DG PSU: Seasonic S12-II bronze 620W Case: Tracer Oregon monitor: Acer P246 HBD
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace